Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II

Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II
, , aktualita
Společnost Blizzard nedávno na platformě GOG představila klasické Diablo i ve verzi pro Windows 10, a tak není divu, že nyní se na ni dostává další klasika, a sice hry Warcraft a Warcraft II. 
K oblíbeným
reklama
Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft II: Tides of Darkness není třeba zvlášť představovat jako hry, které pomáhaly definovat žánr her typu RTS (Real-Time Strategy) podobně jako Dune II, Command and Conquer a jiné. První dva Warcrafty přitom kupodivu nikdy nebyly k dispozici v digitálně distribuované podobě, ale to se nyní mění, neboť si je můžeme pořídit na platformě GOG, a to samozřejmě bez jakéhokoliv DRM. 
 
 
Blizzard dokonce ještě pro Warcraft II provozuje servery, takže si jej budeme moci zahrát po síti. 
 
 
Původní Warcraft: Orcs and Humans přišel na trh v roce 1994 a Warcraft II: Tides of Darknes hned o rok později a v následujícím roce ještě expansion pack Warcraft II: Beyond the Dark Portal, který je v případě verze na GOGu součástí druhého dílu. 
 
Obě hry Blizzard upravil tak, aby mohly bez problémů běžet na moderních operačních systémech, ovšem jinak nejsou nijak vylepšeny. Běží také samy v původním rozlišení se škálováním pro vysoké rozlišení dnešních monitorů a v poměru stran 4:3 a jediné, co můžeme využít navíc, je vyhlazování hran. Grafika tak nebude kostičkovaná, ale na druhou stranu může působit rozmazaně.
 
Zahrát si ale budeme moci také zcela původní verzi Warcraftu II bez úprav, která je tu především pro účely hraní přes Battle.net, k čemuž upravená verze využít nepůjde. K tomu také budeme potřebovat CD klíč, který dostaneme se svou kopií. 
 
Za zmínku také stojí fakt, že Warcraft je distribuován s DOSBoxem, a můžeme jej tak spustit i na Macu. Namísto toho Warcraft II je pouze pro Windows. Ani jednu z těchto her také nenajdeme v obchodu firmy Blizzard a na GOGu přijdou na 6 a 10 dolarů, popřípadě společně za 15. Dále by měl následovat titul Warcraft III: Reforged jako remaster hry Warcraft III: Reign of Chaos, který byl ohlášen loni na Blizzconu a ten už bude mít značně přepracovanou grafiku. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek