Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II

Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II
, , aktualita
Společnost Blizzard nedávno na platformě GOG představila klasické Diablo i ve verzi pro Windows 10, a tak není divu, že nyní se na ni dostává další klasika, a sice hry Warcraft a Warcraft II. 
K oblíbeným
reklama
Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft II: Tides of Darkness není třeba zvlášť představovat jako hry, které pomáhaly definovat žánr her typu RTS (Real-Time Strategy) podobně jako Dune II, Command and Conquer a jiné. První dva Warcrafty přitom kupodivu nikdy nebyly k dispozici v digitálně distribuované podobě, ale to se nyní mění, neboť si je můžeme pořídit na platformě GOG, a to samozřejmě bez jakéhokoliv DRM. 
 
 
Blizzard dokonce ještě pro Warcraft II provozuje servery, takže si jej budeme moci zahrát po síti. 
 
 
Původní Warcraft: Orcs and Humans přišel na trh v roce 1994 a Warcraft II: Tides of Darknes hned o rok později a v následujícím roce ještě expansion pack Warcraft II: Beyond the Dark Portal, který je v případě verze na GOGu součástí druhého dílu. 
 
Obě hry Blizzard upravil tak, aby mohly bez problémů běžet na moderních operačních systémech, ovšem jinak nejsou nijak vylepšeny. Běží také samy v původním rozlišení se škálováním pro vysoké rozlišení dnešních monitorů a v poměru stran 4:3 a jediné, co můžeme využít navíc, je vyhlazování hran. Grafika tak nebude kostičkovaná, ale na druhou stranu může působit rozmazaně.
 
Zahrát si ale budeme moci také zcela původní verzi Warcraftu II bez úprav, která je tu především pro účely hraní přes Battle.net, k čemuž upravená verze využít nepůjde. K tomu také budeme potřebovat CD klíč, který dostaneme se svou kopií. 
 
Za zmínku také stojí fakt, že Warcraft je distribuován s DOSBoxem, a můžeme jej tak spustit i na Macu. Namísto toho Warcraft II je pouze pro Windows. Ani jednu z těchto her také nenajdeme v obchodu firmy Blizzard a na GOGu přijdou na 6 a 10 dolarů, popřípadě společně za 15. Dále by měl následovat titul Warcraft III: Reforged jako remaster hry Warcraft III: Reign of Chaos, který byl ohlášen loni na Blizzconu a ten už bude mít značně přepracovanou grafiku. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů