Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II

Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II
, , aktualita
Společnost Blizzard nedávno na platformě GOG představila klasické Diablo i ve verzi pro Windows 10, a tak není divu, že nyní se na ni dostává další klasika, a sice hry Warcraft a Warcraft II. 
K oblíbeným
reklama
Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft II: Tides of Darkness není třeba zvlášť představovat jako hry, které pomáhaly definovat žánr her typu RTS (Real-Time Strategy) podobně jako Dune II, Command and Conquer a jiné. První dva Warcrafty přitom kupodivu nikdy nebyly k dispozici v digitálně distribuované podobě, ale to se nyní mění, neboť si je můžeme pořídit na platformě GOG, a to samozřejmě bez jakéhokoliv DRM. 
 
 
Blizzard dokonce ještě pro Warcraft II provozuje servery, takže si jej budeme moci zahrát po síti. 
 
 
Původní Warcraft: Orcs and Humans přišel na trh v roce 1994 a Warcraft II: Tides of Darknes hned o rok později a v následujícím roce ještě expansion pack Warcraft II: Beyond the Dark Portal, který je v případě verze na GOGu součástí druhého dílu. 
 
Obě hry Blizzard upravil tak, aby mohly bez problémů běžet na moderních operačních systémech, ovšem jinak nejsou nijak vylepšeny. Běží také samy v původním rozlišení se škálováním pro vysoké rozlišení dnešních monitorů a v poměru stran 4:3 a jediné, co můžeme využít navíc, je vyhlazování hran. Grafika tak nebude kostičkovaná, ale na druhou stranu může působit rozmazaně.
 
Zahrát si ale budeme moci také zcela původní verzi Warcraftu II bez úprav, která je tu především pro účely hraní přes Battle.net, k čemuž upravená verze využít nepůjde. K tomu také budeme potřebovat CD klíč, který dostaneme se svou kopií. 
 
Za zmínku také stojí fakt, že Warcraft je distribuován s DOSBoxem, a můžeme jej tak spustit i na Macu. Namísto toho Warcraft II je pouze pro Windows. Ani jednu z těchto her také nenajdeme v obchodu firmy Blizzard a na GOGu přijdou na 6 a 10 dolarů, popřípadě společně za 15. Dále by měl následovat titul Warcraft III: Reforged jako remaster hry Warcraft III: Reign of Chaos, který byl ohlášen loni na Blizzconu a ten už bude mít značně přepracovanou grafiku. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková