Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II

Na GOGu přistály další klasiky: Warcraft a Warcraft II
, , aktualita
Společnost Blizzard nedávno na platformě GOG představila klasické Diablo i ve verzi pro Windows 10, a tak není divu, že nyní se na ni dostává další klasika, a sice hry Warcraft a Warcraft II. 
K oblíbeným
reklama
Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft II: Tides of Darkness není třeba zvlášť představovat jako hry, které pomáhaly definovat žánr her typu RTS (Real-Time Strategy) podobně jako Dune II, Command and Conquer a jiné. První dva Warcrafty přitom kupodivu nikdy nebyly k dispozici v digitálně distribuované podobě, ale to se nyní mění, neboť si je můžeme pořídit na platformě GOG, a to samozřejmě bez jakéhokoliv DRM. 
 
 
Blizzard dokonce ještě pro Warcraft II provozuje servery, takže si jej budeme moci zahrát po síti. 
 
 
Původní Warcraft: Orcs and Humans přišel na trh v roce 1994 a Warcraft II: Tides of Darknes hned o rok později a v následujícím roce ještě expansion pack Warcraft II: Beyond the Dark Portal, který je v případě verze na GOGu součástí druhého dílu. 
 
Obě hry Blizzard upravil tak, aby mohly bez problémů běžet na moderních operačních systémech, ovšem jinak nejsou nijak vylepšeny. Běží také samy v původním rozlišení se škálováním pro vysoké rozlišení dnešních monitorů a v poměru stran 4:3 a jediné, co můžeme využít navíc, je vyhlazování hran. Grafika tak nebude kostičkovaná, ale na druhou stranu může působit rozmazaně.
 
Zahrát si ale budeme moci také zcela původní verzi Warcraftu II bez úprav, která je tu především pro účely hraní přes Battle.net, k čemuž upravená verze využít nepůjde. K tomu také budeme potřebovat CD klíč, který dostaneme se svou kopií. 
 
Za zmínku také stojí fakt, že Warcraft je distribuován s DOSBoxem, a můžeme jej tak spustit i na Macu. Namísto toho Warcraft II je pouze pro Windows. Ani jednu z těchto her také nenajdeme v obchodu firmy Blizzard a na GOGu přijdou na 6 a 10 dolarů, popřípadě společně za 15. Dále by měl následovat titul Warcraft III: Reforged jako remaster hry Warcraft III: Reign of Chaos, který byl ohlášen loni na Blizzconu a ten už bude mít značně přepracovanou grafiku. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat? AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz
Zrovna včera jsme mluvili o tom, že s vhodnou úpravou registrů se můžeme pokusit o výrazné přetaktování nových Radeonů. Umožněno je tak jít i nad 2,2 GHz v případě taktu grafického procesoru a nyní už tu máme příklad s testy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu
NASA slaví 50 let od přistání prvních lidí na Měsíci, ovšem tomuto tématu se nechceme věnovat, neboť připomínky této události na nás prší ze všech stran. Podívejme se spíše na přítomnost a do budoucnosti, jako ji vidí šéf americké agentury.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt
Server TechCrunch přinesl očekávaný souboj architektur procesorů Intel a AMD. Nový test si všímá IPC, čili výkonu na takt a srovnává tak moderní i starší procesory, které pracují se stejným počtem jader na stejném taktu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů