www.svethardware.cz
>
>

Na Heathrow se našel USB disk s kriticky důležitými bezpečnostními informacemi

Na Heathrow se našel USB disk s kriticky důležitými bezpečnostními informacemi
, , aktualita
Pokud naleznete zatoulaný USB Flash disk, je pravděpodobné, že na něm najdete jen dokumenty, fotky a jiná data jiného člověka. Může se ale také stát, že půjde o nastražený disk s virem, anebo naopak disk s informacemi, které opravdu neměly uniknout.
K oblíbeným
reklama
Jak se ukázalo už několikrát, bezpečnost není nikdy dokonalá, pokud vstupuje do hry lidský faktor a ten nyní opravdu zaúřadoval. Na letišti Heathrow se totiž našel USB Flash disk, který by se opravdu neměl dostat do nepovolaných rukou a pokud ano, data na něm by měla být alespoň důkladně zašifrovaná. A o jaká data šlo? 
 
 
Dle Sunday Mirror se na disku nacházelo celkem 76 složek s mapami, videem a dokumenty vztahujícími se k bezpečnostním záležitostem letiště. Mezi tím vším byly i přesné trasy, jimiž k letišti cestuje britská královna, ministři vlády či cizí státní návštěvy a příslušné bezpečnostní procedury pro jejich ochranu. Pak to byly soubory se všemi typy identifikačních karet pro přístup k různým částem letiště, časové rozvrhy letištní bezpečnostní kontroly zajišťující i ochranu před teroristy a také mapa s rozmístěním bezpečnostních kamer a umístěním přístupových tunelů a šachet dopravního systému Heathrow Express. 
 
Takový USB flash disk by byl přímo dárek z nebe pro někoho, kdo by chtěl obejít zabezpečení letiště, takže jde o velice závažný incident, k němuž se už oficiálně vyjádřilo vedení Heathrow. To na začátku uvedlo, že jeho nejvyšší prioritou je bezpečnost a že má ve světovém měřítku jeden z nejrobustnějších bezpečnostních systémů, který je neustál rozvíjen. Nicméně v reakci na tento incident byly bezpečnostní plány revidovány a bylo spuštěno interní vyšetřování, aby se zjistilo, jak k takovému pochybení došlo. 
 
Je ale naprosto zřejmé, že pokud 2,5 GB zcela otevřených nešifrovaných dat uniklo na veřejnost takovýmto způsobem, stojí za tím vším prostá netečnost a lhostejnost alespoň jednoho zaměstnance. Nyní je nasnadě otázka, zda se tato data nyní opravdu nepohybují v temných zákoutích webu, neboť nikdo nemůže vědět, zda si je někdo nezkopíroval, než byl flash disk vydán úřadům, i když lze usuzovat, že pokud byly zkopírovány, tak asi ne tím, kdo je odevzdal. 
 
Pro bezpečnost letiště to ale dopadlo ještě velice dobře. Ke ztrátě flash disku se totiž z očividných důvodů nikdo nepřihlásil, a tak by se mohly dostat do nesprávných rukou a nikdo by o tom nevěděl. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek