www.svethardware.cz
>
>

Na internetu se našla volně přístupná databáze 1,2 mld. účtů

Na internetu se našla volně přístupná databáze 1,2 mld. účtů
, , aktualita
Další prohledávání internetu bezpečnostními výzkumníky ukázalo, že se tu volně povalovala databáze čítající více než 1,2 miliardy záznamů. Tentokrát k sobě vázala jména, telefonní čísla i účty na sociálních sítích.
K oblíbeným
reklama
Nezabezpečené databáze s citlivými údaji se na internetu povalují až nepříjemně často. Na jednu z dalších upozornila společnost Night Lion Security a její CEO Vinny Troia. Ta se bez jakéhokoli zabezpečení volbě povalovala na Google Cloud a obsahovala stěží uvěřitelný počet 1,2 miliardy záznamů. I když neobsahovala hesla, a to ani v zahashované podobě, byly zde jiné citlivé údaje zneužitelné především pro nejrůznější dezinformační nebo cílené marketingované kampaně.
 
People Data Labs
 
Vedle jmen a e-mailů tu totiž byla i telefonní čísla a údaje o přidružených účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn a Github. Velká většina těchto dat pocházela od společnosti People Data Labs, která agregovaná data prodává dalším zájemcům v rozsahu, který sami požadují. Vypadá to však, že někdo vzal nejen data z této služby, ale agregoval je i s daty z jiných zdrojů, čímž se databáze o něco zvětšila. Podle Night Lion Security tato databáze obsahuje data zhruba 70 % tzv. "decision makers" (lidí, kteří rozhodují např. o nákupu ve firmách, rodině,...) z USA, Velké Británie a Kanady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala