www.svethardware.cz
>
>

Na internetu se našla volně přístupná databáze 1,2 mld. účtů

Na internetu se našla volně přístupná databáze 1,2 mld. účtů
, , aktualita
Další prohledávání internetu bezpečnostními výzkumníky ukázalo, že se tu volně povalovala databáze čítající více než 1,2 miliardy záznamů. Tentokrát k sobě vázala jména, telefonní čísla i účty na sociálních sítích.
K oblíbeným
reklama
Nezabezpečené databáze s citlivými údaji se na internetu povalují až nepříjemně často. Na jednu z dalších upozornila společnost Night Lion Security a její CEO Vinny Troia. Ta se bez jakéhokoli zabezpečení volbě povalovala na Google Cloud a obsahovala stěží uvěřitelný počet 1,2 miliardy záznamů. I když neobsahovala hesla, a to ani v zahashované podobě, byly zde jiné citlivé údaje zneužitelné především pro nejrůznější dezinformační nebo cílené marketingované kampaně.
 
People Data Labs
 
Vedle jmen a e-mailů tu totiž byla i telefonní čísla a údaje o přidružených účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn a Github. Velká většina těchto dat pocházela od společnosti People Data Labs, která agregovaná data prodává dalším zájemcům v rozsahu, který sami požadují. Vypadá to však, že někdo vzal nejen data z této služby, ale agregoval je i s daty z jiných zdrojů, čímž se databáze o něco zvětšila. Podle Night Lion Security tato databáze obsahuje data zhruba 70 % tzv. "decision makers" (lidí, kteří rozhodují např. o nákupu ve firmách, rodině,...) z USA, Velké Británie a Kanady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál
Virtuální verze série Formule E, která dočasně nahradila skutečné závody, zaznamenala první případ podvádění. Dopustil se ho německý jezdec, který za sebe nechal závodit profesionálního hráče esports, ale radost ze stupňů vítězů si moc dlouho neužil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář