Nadějný Anthem: hit, nebo ostuda?

Nadějný Anthem: hit, nebo ostuda?
, , aktualita
Anthem představuje hlavní titul studia BioWare pro tento rok. Těch milovaných BioWare, kteří nás obšťastnili řadou herních legend a předloni zklamali svým Mass Effect Andromeda. Anthem už bude na trhu týden, takže už můžeme hodnotit.
K oblíbeným
reklama
Anthem byl viděn i jako hra, kterou BioWare po odložení Mass Effectu k ledu nastartují novou sérii a přimějí hráče k tomu, aby se zase mohli těšit na další díly. Mluvíme o studiu, které nám společně s Black Isle přineslo Baldur's Gate, pak i NeverWinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic nebo právě už zmíněný Mass Effect. Nejen všechny tyto hry jsou milovány, a tak se dalo očekávat, že si BioWare dají na prvním dílu nové série opravdu záležet. Dopadlo to? 
 
 
Jak už mnozí dobře vědí, moc dobře to právě nedopadlo. Mass Effect: Andromeda dostal od profesionálních recenzentů v průměru přes 70 procent a Anthem pouze 60, což se dá považovat za velice slabé na to, co měla tato hra představovat. Hodnocení recenzentů odpovídá i tomu, jak Anthem vidí samotní zákazníci a dá se říci, že po už odeznělém tématu loot boxů tu máme téma nové, které charakterizuje problém moderních AAA her. 
 
Jde o stav, v němž ty přicházejí na trh a k tomu se dá říci, že nakladatelům už opravdu nedělá velký problém vypustit do světa hru, která v podstatě není dokončena a pokud by se samotný Anthem prodával na Steamu, docela by mu slušela kolonka předběžného přístupu. Můžeme se tak ptát, zda máme jako standard akceptovat hry, jež budou časem teprve opraveny a bude do nich dotvořen potřebný obsah. Volit můžeme svými peněženkami a můžeme také čekat na to, jaké prodeje budou ohlášeny, nebo spíš vyplynou na povrch. Zatím se toho moc neví.
 
Recenzenti se vesměs shodují na tom, že základ je celkem dobrý, ale hra bude vyžadovat ještě dost práce, aby nepůsobila celkově tak nudně, repetetivně a také aby byly vychytány problémy s výkonem. Velice často se opakuje téma častých nahrávacích obrazovek, které jsou pro hráče obzvlášť otravné. Hra je také kritizována za povrchní dialogy a ploché postavy (ne na hrudníku), což musí být pro fanoušky BioWare obzvláště citelné zklamání. 
 
Přidat k tomu můžeme vyloženě technické problémy s padáním i konzolových verzí hry a dle DigitalFoundry i přes nejnovější patch má hra na Xbox One S i při rozlišení 900p problém udržet 30 FPS a Xbox One X na 2160p to také nezvládá. Náročnost poznají také hráči s PC, kde ani Vega 56 nepostačí vždy na udržení 60 FPS v rozlišení Full HD. 
 
Za sebe k tomu můžu dodat, že Anthem je přesně to, čeho jsem se obával. Síťově orientovaná hra, která může nejdříve ohromit svým prostředím, ale pak už nabídne především nekonečné grindování. Jak to máte vy?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek