Grafické karty Intel DG1 jsou hodně nekompatibilní, za což mohou umělá omezení ze strany Intelu. Oficiálně jsou podporovány s procesory Core 9. a 10. generace na chipsetech Intel B460, H410, B365 a H310C. Na dalších platformách Intelu byste je tak bez zásahu neměli spustit a totéž platí o platformě AMD. Uživatel Misaka_9993 se na serveru Chiphell podělil o svůj pokus toto obejít. Podařilo se mu dostat ke grafické kartě Gunnir DG1 s 80 EU, tedy žádnému rychlíkovi. A otázkou pak bylo, jak přinutit systém nabootovat s touto grafickou kartou na platformě AMD.

Toto totiž pro nabootování s DG1 jako primární grafickou kartou vyžaduje speciální BIOS, který řešení od AMD nemá. Misaka_9993 ke svému pokusu použil procesor AMD Ryzen 7 5700G s integrovaným GPU Vega 8 a základní desku Asus ROG Strix X570-I. Nabootoval přes UEFI s vypnutým CSM (Compatibility Support Module), což dovolilo bootování přes integrované GPU procesoru, a současně mít stále aktivní DG1 v počítači a její výstup, musel si rovněž pohrát s Resize BAR. Nainstaloval také ovladače na grafickou kartu Intelu a nakonec se povedlo, že systém viděl obě dvě grafické karty najednou, což se mu podařilo ve Windows a po troše laborování i v Linuxu.
Otázkou samozřejmě je, k čemu je něco takového dobré. V zásadě k ničemu zvlášť, neboť výkon grafické karty Intelu není zrovna vysoký, nicméně exceluje např. v nativní podpoře dekódování videa AV1, kdy zvládá i 8K60p. Je nutno počítat také s tím, že Intel DG1 podporuje PCIe Gen4 x8, zatímco Ryzen 7 5700G zvládá PCIe Gen3 x16, takže výsledek si bere to horší z obojího a karta běžela na PCIe Gen3 x8. Pokud jde o karty Arc Alchemist A380, ty by už omezení na vybrané platformy Intelu mít neměly.