reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Národní park Virunga v Kongu zachránila těžba Bitcoinu

, , aktualita
Národní park Virunga v Kongu zachránila těžba Bitcoinu
Kryptoměny nemusí mít jen negativní důsledky. Národní park Virunga v Demokratické republice Kongo díky nim přežil období koronavirové pandemie a vydělal si na svůj provoz, což ho zachránilo před blížícím se bankrotem.
Národní park Virunga v Kongu zachránila těžba Bitcoinu
Sébastien Gouspillou, CEO společnosti Big Block Green Services, pomohl pomocí moderních technologií zachránit africký národní park Virunga v Demokratické republice Kongo. Jde o nejstarší park v Africe, který ale nikdy neměl zrovna na růžích ustláno. Dodnes ho sužují násilné útoky na zvířata i zaměstnance, únosy, občas i ebola. Problémy měl už před koronavirovou pandemií, která později v podstatě zastavila turismus. Ten tvoří cca 40 % příjmů parku. Už před touto pandemií, koncem roku 2019, Gouspillou kontaktoval ředitele parku, kterým je Emmanuel De Merode, a navrhl mu řešení, jak monetizovat přírodní zdroje parku pomocí těžby Bitcoinu. Přišlo to akorát včas a park byl připraven na pandemii, která ho pak odstřihla od příjmů z turismu.
 
Virunga National Park
ilustrační foto, zdroj: GRID-Arendal, CC BY-NC-SA 2.0, přes Flickr a grida.no
 
První těžební stroje se zde rozběhly už počátkem roku 2020 a využívají přebytků energie ze tří místních vodních elektráren, které už nějakou dobu poskytují energií okolním městům a jsou jedním ze zdrojů příjmů parku. V dobách nejvyšších cen Bitcoinu v roce 2021 vynesla těžba kryptoměn až 150 tisíc USD měsíčně, což téměř plně vykrylo výpadky příjmů z turismu. Projekt přinesl i dalších 9 pracovních míst. Nevydělal na tom ale jen samotný park, na své si pochopitelně přišel i Gouspillou. Ten vlastní 7 z 10 kontejnerů s těžebními stroji, přičemž nakupuje elektřinu od parku, v rámci dohody si ze svých strojů může nechat vytěžené Bitcoiny. Park pak vlastní zbývající 3 kontejnery a vytěžené Bitcoiny zpravidla v řádech týdnů prodává.
 


reklama
reklama
reklama