www.svethardware.cz
>
>
>
>

NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE

NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP aktualizovala nabídku svých NASů a vedle modelů TS-x31P3, které přinášely klasický gigabitový Ethernet i 2.5GbE, model TS-431X3 jde ještě o kousek dál. Máme tu totiž GbE, 2.5GbE a dokonce ještě 10GbE SFP+ port. Dle vlastních testů QNAPu zvládl 2.5GbE port upload 10GB souboru s rychlostí 294 MB/s a download 295 MB/s. Pokud byl využit 10GbE port, rychlost stoupla na 465 MB/s, resp. dokonce 1108 MB/s. To už je opravdu velmi vysoká rychlost. Využita byla čtveřice SSD Samsung PM863 v RAID 5. K dispozici je také trojice USB 3.2 Gen1 (5Gbps) portů.
 
NAS QNAP TS-431X3
 
NAS TS-431X3-4G je vybaven 4jádrovým CPU Annapurna Labs Alpine AL314 s frekvencí 1,7 GHz, už v základu má 4 GB RAM SO-DIMM DDR3L (podporovaným maximem je 8 GB v jednom slotu např. pro virtualizované systémy). Už podle názvu je patrné, že si poradí se 4 disky, ty se připojují přes rozhraní SATA 6Gb/s. Místo 3,5" HDD lze pochopitelně použít i menší 2,5" HDD nebo SSD. Samozřejmostí je i podpora hot-swap a SSD cache.
 
NAS QNAP TS-431X3
 
TS-431X3 má rozměry 161×160×219 mm a o chlazení se tu stará 120mm ventilátor. Podporovány jsou technologie HBS (Hybrid Backup Sync) pro cloudové zálohování, nechybí ani možnost ukládání snímků (záznamy stavu systému pro zálohování a ochranu proti malwaru) nebo VJBOD (Virtual JBOD) pro rozšíření úložného prostoru. Pro přístup k souborům je tu aplikace File Station s podporou šifrování souborů, nechybí ani QFile pro přístup z mobilních zařízení nebo Qsirch pro rychlé vyhledávání multimediálních souborů a dokumentů podle zadaných filtrů. Záruka je 2letá a lze si přikoupit rozšířenou 5letou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090 Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090
Velice dlouho nám unikala jakákoliv známka toho, že by výrobci pamětí skutečně měli pro nové GeForce připraveny paměti GDDR6X. To ale nyní potvrzuje dokument firmy Micron, dle nějž jsou tyto paměti navíc určeny i pro RTX 3090.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS
NASA se aktuálně připravuje na první mise v rámci programu Artemis, které budou zahrnovat rakety SLS a lodi Orion. A k jejich propojení potřebuje adaptér, který je právě instalován v Kennedyho vesmírném centru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane
Mozilla je dosud životně závislá na smlouvách s vyhledávačem Google. Za to, že je tím výchozím, dostává Mozilla obrovské peníze. Nyní prodlužuje smlouvu na další roky, což jí dává větší šanci na přežití.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale
Intel se v příštím roce chystá stejně jako AMD vstoupit do éry exascale, čili chce postavit superpočítač s výkonem alespoň 1 ExaFLOPS. A právě toho chce docílit především s použitím akcelerátorů Ponte Vecchio založených na Xe.
Včera, aktualita, Jan Vítek
První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu
Máme snad očekávat čip od Intelu na zadní straně karet NVIDIA GeForce RTX 3000? Budou mít už dokonce tři osmipinové konektory pro přídavné napájení? Takové otázky přináší nové obrázky, které se objevily na Redditu.  
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů