www.svethardware.cz
>
>
>
>

NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE

NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP aktualizovala nabídku svých NASů a vedle modelů TS-x31P3, které přinášely klasický gigabitový Ethernet i 2.5GbE, model TS-431X3 jde ještě o kousek dál. Máme tu totiž GbE, 2.5GbE a dokonce ještě 10GbE SFP+ port. Dle vlastních testů QNAPu zvládl 2.5GbE port upload 10GB souboru s rychlostí 294 MB/s a download 295 MB/s. Pokud byl využit 10GbE port, rychlost stoupla na 465 MB/s, resp. dokonce 1108 MB/s. To už je opravdu velmi vysoká rychlost. Využita byla čtveřice SSD Samsung PM863 v RAID 5. K dispozici je také trojice USB 3.2 Gen1 (5Gbps) portů.
 
NAS QNAP TS-431X3
 
NAS TS-431X3-4G je vybaven 4jádrovým CPU Annapurna Labs Alpine AL314 s frekvencí 1,7 GHz, už v základu má 4 GB RAM SO-DIMM DDR3L (podporovaným maximem je 8 GB v jednom slotu např. pro virtualizované systémy). Už podle názvu je patrné, že si poradí se 4 disky, ty se připojují přes rozhraní SATA 6Gb/s. Místo 3,5" HDD lze pochopitelně použít i menší 2,5" HDD nebo SSD. Samozřejmostí je i podpora hot-swap a SSD cache.
 
NAS QNAP TS-431X3
 
TS-431X3 má rozměry 161×160×219 mm a o chlazení se tu stará 120mm ventilátor. Podporovány jsou technologie HBS (Hybrid Backup Sync) pro cloudové zálohování, nechybí ani možnost ukládání snímků (záznamy stavu systému pro zálohování a ochranu proti malwaru) nebo VJBOD (Virtual JBOD) pro rozšíření úložného prostoru. Pro přístup k souborům je tu aplikace File Station s podporou šifrování souborů, nechybí ani QFile pro přístup z mobilních zařízení nebo Qsirch pro rychlé vyhledávání multimediálních souborů a dokumentů podle zadaných filtrů. Záruka je 2letá a lze si přikoupit rozšířenou 5letou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře