NASA: robotické včely by mohly prozkoumávat Mars

NASA: robotické včely by mohly prozkoumávat Mars
, , aktualita
Malí létající roboti nemusí zůstat jen na Zemi, ale mohli by se podívat i na Mars. NASA totiž podporuje projekt, který má za cíl v budoucnu na Rudou planetu vyslat celý roj robotických včel. Ty by mohly pomoct při objevování tajů této planety. 
K oblíbeným
reklama
Slavný robotický rover Curiosity na Rudé planetě pobývá už od roku 2012. I když je pro vědce velkým pomocníkem při objevování Marsu, zdaleka to k poznání planety nestačí. Mars je stále plný záhad, a proto se nelze divit snahám NASA a dalších organizací a společností dostat na Rudou planetu i člověka. Ten ale nezvládne vše sám. NASA se i proto poohlíží po novém druhu robotických průzkumníků. Těmi by měly být robotické včely ovládané umělou inteligencí. 
 
Na projektu nazvaném Marsbees pracuje tým vývojářů z Alabamy společně se skupinou z Japonska. Každá z robotických včel by měla být velikosti čmeláka s většími křídly, než tomu u tohoto hmyzu ve skutečnosti je. Malé drony by se měly pohybovat společně ve větších rojích a prozkoumávat Mars ve větším rozsahu, než to dokáže rover Curiosity. 
 
 
Robotické včely budou mít také svou základnu. Mělo by se jednat o vozítko, kde se létající roboti budou moct dobít, aby mohli pokračovat v cestě. Rover by měl sloužit také pro bezdrátový přenos dat. 
 
Projekt robotických včel na Marsu je jeden z 25 vědeckých projektů, které se NASA rozhodla podporovat v očekávání, že jednou pomohou dostat člověka na Rudou planetu a pomáhat mu tam. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem
Společnost NVIDIA má před sebou ve snaze koupit Arm ještě dlouhou a trnitou cestu, neboť musí přesvědčit příslušné úřady několika zemí, z nichž se v poslední době ozývá především Velká Británie. Jakou alternativu ale má Qualcomm?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader? Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader?
Dle starších zpráv leakerů by měly procesory AMD Zen 4, čili přesněji procesory EPYC Genoa a potažmo z nich vycházející Threadrippery, nabídnout až 96 jader. Nyní nás ale Broly_X1 přesvědčuje, že jich bude až 128. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede? AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede?
Koupě notebooku je dnes jedna z mála možností, jak si obstarat nový herní počítač a my snad brzy dostaneme možnost pořídit si i model s grafickou kartou AMD Radeon RX 6600M. Jaký výkon od ní máme očekávat?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc
NVIDIA se pochlubila zvýšením výkonu ve hře Rainbow Six Siege, který zajistila technologie DLSS. Máme očekávat až 50% FPS navíc a podívat se můžeme na video, které ukazuje průběh testů. A co Doom Eternal a podpora RT s DLSS?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení
Intel Ponte Vecchio jsou chystány jako serverové produkty, na něž si běžní uživatelé PC ani nesáhnou, a tak není divu, že přijdou v podobě modulů formátu OAM a vyžadovat budou také vodní chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek