www.svethardware.cz
>
>
>

Největší těžař Etherea v USA vyhradil své počítače pro boj s koronavirem

Největší těžař Etherea v USA vyhradil své počítače pro boj s koronavirem
, , aktualita
Celým světem zmítá koronavirová infekce a těžba kryptoměn je mrháním zdroji i bez tohoto problému. Společnost CoreWeave proto utlumila těžbu Etherea a začíná smysluplnější boj proti nemoci COVID-19.
K oblíbeným
reklama
Mnoho projektů po celém světě se snaží bojovat proti koronaviru SARS-CoV -2 a nemoci COVID-19. K řešení problému se nedávno připojil i projekt Folding@home a mnoho dalších včetně společnosti Nvidia, která uvolnila 90denní bezplatné licence na Parabricks, jenž slouží k využití výpočetní síly GPU pro práci na vědeckých projektech. K boji se ale připojily i takové firmy jako CoreWeave, která je největší společností těžící kryptoměnu Ethereum v USA.
 
Ethereum logo
 
Ta připojila více než polovinu své výpočetní síly (přes 6000 GPU) právě ke výše zmíněnému projektu Folding@home na hledání léků a vakcín proti koronaviru. Tyto počítače by jinak za normálních podmínek a nevyužití jejich kapacity pro jiné projekty pracovaly na těžbě Etherea a společnosti by přinášely zisky ve výši stovek tisíc USD denně. CoreWeave totiž zdaleka nepracuje jen na těžbě kryptoměn. Společnost nabízí svůj výpočetní výkon také pro CGI nebo systémy strojového učení. Vedle vyhrazení výše zmíněných GPU chce věnovat jednu hodinu výpočetního času GPU za každý utracený dolar na serveru conciergerender.com.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře