www.svethardware.cz
>
>
>

Největší těžař Etherea v USA vyhradil své počítače pro boj s koronavirem

Největší těžař Etherea v USA vyhradil své počítače pro boj s koronavirem
, , aktualita
Celým světem zmítá koronavirová infekce a těžba kryptoměn je mrháním zdroji i bez tohoto problému. Společnost CoreWeave proto utlumila těžbu Etherea a začíná smysluplnější boj proti nemoci COVID-19.
K oblíbeným
reklama
Mnoho projektů po celém světě se snaží bojovat proti koronaviru SARS-CoV -2 a nemoci COVID-19. K řešení problému se nedávno připojil i projekt Folding@home a mnoho dalších včetně společnosti Nvidia, která uvolnila 90denní bezplatné licence na Parabricks, jenž slouží k využití výpočetní síly GPU pro práci na vědeckých projektech. K boji se ale připojily i takové firmy jako CoreWeave, která je největší společností těžící kryptoměnu Ethereum v USA.
 
Ethereum logo
 
Ta připojila více než polovinu své výpočetní síly (přes 6000 GPU) právě ke výše zmíněnému projektu Folding@home na hledání léků a vakcín proti koronaviru. Tyto počítače by jinak za normálních podmínek a nevyužití jejich kapacity pro jiné projekty pracovaly na těžbě Etherea a společnosti by přinášely zisky ve výši stovek tisíc USD denně. CoreWeave totiž zdaleka nepracuje jen na těžbě kryptoměn. Společnost nabízí svůj výpočetní výkon také pro CGI nebo systémy strojového učení. Vedle vyhrazení výše zmíněných GPU chce věnovat jednu hodinu výpočetního času GPU za každý utracený dolar na serveru conciergerender.com.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře