www.svethardware.cz
>
>
>
>

Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD

Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
, , aktualita
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
K oblíbeným
reklama
Procesory Apple M1 jsou oceňovány za vysoký výkon i nízkou spotřebu. Někteří uživatelé počítačů s tímto procesorem si ale stěžují na vysoké opotřebení SSD. Problémem je především to, že SSD jsou v případě Maců napevno připevněná k základní desce a nelze je vyměnit. Smrtí SSD tak končí celý počítač. Otázkou nicméně je, jak závažný je to problém, nakolik jde o chybu systému a nakolik jen o přehnané používání.
 
Apple Mac Mini
 
Jeden z prvních výsledků, který se objevil na internetu a spustil celou "kauzu", ukázal 150 TBW na 2TB SSD po 2 měsících používání. To znamená, že každá buňka už byla přepsána zhruba 75krát, a to je poměrně hodně. To také současně znamená zhruba 2,5 TBW denně (1,25 přepisu celého 2TB denně), tedy necelých 30 MB/s, pokud bychom předpokládali použití 24/7. V tomto případě šlo ale o velmi náročné využívání, kdy patrně nedostačuje ani větší 16GB RAM a počítač častěji swapuje. 2TB SSD mají obvykle životnost mezi 1000 až 3500 TBW, což by znamenalo, že by u tohoto uživatele mohl odejít po 1-4 letech používání.
 
Další výsledek na internetu dokonce na 512GB SSD naměřil 250 TBW, tedy okolo 500 přepisů při velmi náročném použití. To už by mohla být životnost SSD jen v řádu měsíců a je otázkou, proč bylo dosaženo tak obrovského množství přepisů za tak krátkou dobu. Např. v redakci HotHardware mají jen 256GB verzi (navíc jen s 8 GB RAM) a za celou dobu 4 měsíců zaznamenali jen 2,8 TBW, tedy 11 přepisů. Je tak možné, že s běžným použitím nemají Macy problémy, ale při vysokém obsazení integrované paměti RAM se projeví swapování, jež je nejspíš agresivnější, než by mělo být.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin
Internetový mem Doge se objevil už v roce 2013 a stejně jako jiné memy začal žít svým vlastním životem, ovšem to v tomto případě vyústilo ve velice populární altcoin zvaný Dogecoin. A právě ten nyní začal přijímat obchod Newegg. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala