www.svethardware.cz
>
>
>
>

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním
, , aktualita
Vlády mnoha zemí zoufale touží po tom, aby mohly monitorovat své obyvatelstvo. Zatímco v Rusku nebo Číně nejde o nic neobvyklého, přidávají se i demokratické země. End-to-end šifrování v komunikátorech by mimo zákon rádi prosadili i v Německu.
K oblíbeným
reklama
V zájmu vyšší bezpečnosti a boje proti terorismu (ale mnohdy zejména kvůli potírání odporu vůči vládním režimům) chtějí vlády nejedné země co nejvíce monitorovat své obyvatelstvo. Komunikátory jako WhatsApp nebo Telegram s end-to-end šifrovánim jsou ale velkou čárou přes rozpočet. Takovou totiž neumí rozšifrovat ani poskytovatel samotné služby (v ideálním případě). To se ale vládám mnoha zemí nelíbí. Zákaz šifrování (resp. poskytnutí nějaké formy zadních vrátek vládě) je v autoritativních režimech běžné, nicméně zdaleka to neplatí jen pro ně.
 
Whatsapp logo
 
Rozmach sledování obyvatelstva nedávno prosadila např. Austrálie (tam na žádost vlády musí poskytovatelé poskytnout rozšifrovaná data), nyní se takové tendence objevují i v Německu. Konkrétně jde o ministra Horsta Seehofera, který by i zde velmi rád end-to-end šifrování postavil mimo zákon. Zda se mu to povede, ukáže až čas, nicméně podobné tendence jsou v politické sféře naprosto normální všude a asi nebude nic divného, když se to v budoucnu začne ve větším probírat i u nás, a to ať už na národní nebo evropské úrovni. Velký bratr je stále blíž a blíž. George Orwell sice netrefil rok, ale jeho román 1984 se stále více a více přibližuje realitě a někde už i realitou je.
 
Zdroj: slashdot.org,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře