www.svethardware.cz
>
>
>
>

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním
, , aktualita
Vlády mnoha zemí zoufale touží po tom, aby mohly monitorovat své obyvatelstvo. Zatímco v Rusku nebo Číně nejde o nic neobvyklého, přidávají se i demokratické země. End-to-end šifrování v komunikátorech by mimo zákon rádi prosadili i v Německu.
K oblíbeným
reklama
V zájmu vyšší bezpečnosti a boje proti terorismu (ale mnohdy zejména kvůli potírání odporu vůči vládním režimům) chtějí vlády nejedné země co nejvíce monitorovat své obyvatelstvo. Komunikátory jako WhatsApp nebo Telegram s end-to-end šifrovánim jsou ale velkou čárou přes rozpočet. Takovou totiž neumí rozšifrovat ani poskytovatel samotné služby (v ideálním případě). To se ale vládám mnoha zemí nelíbí. Zákaz šifrování (resp. poskytnutí nějaké formy zadních vrátek vládě) je v autoritativních režimech běžné, nicméně zdaleka to neplatí jen pro ně.
 
Whatsapp logo
 
Rozmach sledování obyvatelstva nedávno prosadila např. Austrálie (tam na žádost vlády musí poskytovatelé poskytnout rozšifrovaná data), nyní se takové tendence objevují i v Německu. Konkrétně jde o ministra Horsta Seehofera, který by i zde velmi rád end-to-end šifrování postavil mimo zákon. Zda se mu to povede, ukáže až čas, nicméně podobné tendence jsou v politické sféře naprosto normální všude a asi nebude nic divného, když se to v budoucnu začne ve větším probírat i u nás, a to ať už na národní nebo evropské úrovni. Velký bratr je stále blíž a blíž. George Orwell sice netrefil rok, ale jeho román 1984 se stále více a více přibližuje realitě a někde už i realitou je.
 
Zdroj: slashdot.org,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix MAG272C: 165Hz 27" panel se zakřivením 1500R MSI Optix MAG272C: 165Hz 27" panel se zakřivením 1500R
MSI si pro hráče připravilo herní monitor, který disponuje 165Hz panelem typu VA. Ten má úhlopříčku 27 palců, a přitom disponuje zakřivením 1500R, které je tak poměrně značné. Co dalšího Optix MAG272C nabízí se svými dvěma bratříčky?
Dnes, aktualita, Jan Vítek