www.svethardware.cz
>
>
>
>

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním

Německý ministr chce zakázat komunikátory s end-to-end šifrováním
, , aktualita
Vlády mnoha zemí zoufale touží po tom, aby mohly monitorovat své obyvatelstvo. Zatímco v Rusku nebo Číně nejde o nic neobvyklého, přidávají se i demokratické země. End-to-end šifrování v komunikátorech by mimo zákon rádi prosadili i v Německu.
K oblíbeným
reklama
V zájmu vyšší bezpečnosti a boje proti terorismu (ale mnohdy zejména kvůli potírání odporu vůči vládním režimům) chtějí vlády nejedné země co nejvíce monitorovat své obyvatelstvo. Komunikátory jako WhatsApp nebo Telegram s end-to-end šifrovánim jsou ale velkou čárou přes rozpočet. Takovou totiž neumí rozšifrovat ani poskytovatel samotné služby (v ideálním případě). To se ale vládám mnoha zemí nelíbí. Zákaz šifrování (resp. poskytnutí nějaké formy zadních vrátek vládě) je v autoritativních režimech běžné, nicméně zdaleka to neplatí jen pro ně.
 
Whatsapp logo
 
Rozmach sledování obyvatelstva nedávno prosadila např. Austrálie (tam na žádost vlády musí poskytovatelé poskytnout rozšifrovaná data), nyní se takové tendence objevují i v Německu. Konkrétně jde o ministra Horsta Seehofera, který by i zde velmi rád end-to-end šifrování postavil mimo zákon. Zda se mu to povede, ukáže až čas, nicméně podobné tendence jsou v politické sféře naprosto normální všude a asi nebude nic divného, když se to v budoucnu začne ve větším probírat i u nás, a to ať už na národní nebo evropské úrovni. Velký bratr je stále blíž a blíž. George Orwell sice netrefil rok, ale jeho román 1984 se stále více a více přibližuje realitě a někde už i realitou je.
 
Zdroj: slashdot.org,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala