Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Netac a Jiahe Jinwei začínají s masovou výrobou modulů s DDR5

26.4.2021, Jan Vítek, aktualita
Netac a Jiahe Jinwei začínají s masovou výrobou modulů s DDR5
Na pamětech DDR5 amerického Micronu založily čínské společnosti Netac a Jiahe Jinwei své nové paměťové moduly, jež už začínají masově vyrábět. Nebudou v tom pochopitelně samy, takže můžeme říci, že výroba obecně odstartovala. 
Netac a Jiahe Jinwei jsou čínské firmy, které se netají tím, že první paměťové moduly s DDR5 již sjely z výrobních linek, přičemž v obou těchto případech se dle neklamného loga na pouzdrech s paměťovými čipy používá křemík od americké firmy Micron. 
 
modul s DDR5 od firmy Netac
 
Moduly firmy Netac a Jiahe Jinwei přitom vypadají identicky, pokud jde o rozložení paměťových čipů i SMD součástek a viditelně se liší pouze barvou PCB. Uprostřed něj přitom máme novinku, kterou dnešní DDR4 nevyužívají, a to napájecí obvody. DDR5 si totiž budou své koncové napětí tvořit samy, čímž odpadne jedna z povinností základních desek. Napětí by díky tomu mělo být stabilnější, přičemž DDR5 budou ve výchozí podobě pracovat s 1,1 V (DDR4 mají výchozí 1,2 V). 
 
 DDR5 od Jianhe Jinwei
 
Společnost Netac také už potvrdila, že její moduly s DDR5 úspěšně prošly testovací fází, v jejímž rámci se zkoušely na deskách firem Asus, MSI, Gigabyte a dalších. Dle závěru firmy se neobjevily žádné problémy.
 
napájení na modulu firmy Netac
 
Paměti DDR5 mají začít na efektivních 4800 MHz a vypadá to, že běžný uživatel si coby první dostupnou platformu pro tento nový typ bude moci zakoupit Intel Alder Lake (Core 12. generace) a v případě AMD by to mohla být APU Rembrandt chystaná po dnešních Cezanne. Ta by ale měla dorazit až po Alder Lake. 
 
Vyfocené moduly od Netac a Jiahe Jinwei mají mimochodem kapacitu 32 GB a časování 40-40-40 na zmíněných 4800 MHz.
 
Zdroj: VideoCardz