reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NetValve: regulujte své internetové připojení ventilem

28.9.2017, Jan Vítek, aktualita
NetValve: regulujte své internetové připojení ventilem
Abychom si ukázali, že v dnešní době může pozornost získat kdejaká hovězina, můžeme se v krátkosti podívat na jeden z nových projektů na IndieGogo. Finance shání autor NetValve, ventilové regulace internetového připojení. 
Pochopitelně existuje možnost, že jsme se stali jen obětí "crowdfundingového trolla", neboť tento nápad nemá daleko ke skutečnému a nefalšovanému nesmyslu. Autorem je Ilker Dagli, síťový administrátor na kyperské Near East University, který na Indiegogo hledá až 50.000 dolarů na produkt NetValve. 
 
 
Jeho označení celkem přesně říká, o čem to vše je. Dagli prostě jen koupil vodovodní kolena s ventilem, do nějž umístil čidlo, a díky tomu po propojení s počítačem pomocí USB a RJ-45 může právě ventilem upravovat maximální propustnost Internetového připojení. Nasnadě je tak jedna podstatná otázka: Proč by to někdo vůbec chtěl dělat? 
 
Pokud někdy potřebujeme regulovat průtok jedniček a nul, pak je to obvykle ve spojení s určitou aplikací, aby právě ta neužírala šířku pásma jiným aplikacím nebo uživatelům. Ovšem regulovat propustnost celkového internetového spojení jen tak pro nic za nic, to nedává valný smysl. Co ale o tom říká autor?
 
Ten udává, že pro takovou regulaci spojení nepotřebujeme být síťoví experti. Pokud pomineme, že experti nemusíme být ani pro jeho regulaci obvyklými prostředky, to nijak neřeší smysl. Dále nám autor sděluje, že tak lze limitovat download i upload (nejspíše ale najednou), systém je Plug and Play a zvládne jej obsluhovat i naše maminka. 
 
 
Kdo by tak něco takového mohl chtít? Pokud si uvědomíme, že s tím přišel administrátor univerzitní sítě, tak si lze představit, že tím může chtít regulovat přístup svých oveček k Internetu, aby ty si snad nezvykly moc stahovat. Ovšem proč by to chtěl využívat domácí uživatel pro své vlastní připojení, toť opravdu otázka. 
 
Není tak divu, že zatím do projektu NetValve vložili své peníze dva lidé, takže k cílové částce je ještě předlouhá cesta, i když na Indiegogo se nemusí bezpodmínečně dosáhnout vytyčeného cíle jako na Kickstarteru. K výběru financí nepomůže ani fakt, že jeden NetValve takto přijde na 79 dolarů, což je celkem dost za věc, jež by se dala přiřadit k placenému softwaru pro snížení výkonu počítače. 
 
Zdroj: Indiegogo
reklama
reklama