Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black

Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
, , aktualita
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
K oblíbeným
reklama
Noctua představila NH-L9a-AM4 chromax.black určený pro sestavy typu domácích multimediálních stanic (HTPC) nebo obecně SFF sestav (Small Form Factor). Využívá zde již prověřený design chladiče NH-L9a-AM4 a ventilátoru NF-A9x14 PWM, přičemž z označení je také jasné, že se zde počítá s montáží na patici AMD AM4. 
 
 
A jak ukazuje první snímek s příslušenstvím, tento model je určen pouze pro zmíněnou patici, takže pro Intelovské LGA budeme potřebovat jinou verzi, kterou ostatně Noctua také nabízí pod označením NH-L9i. K chladiči dostaneme také tubu teplovodivé pasty NT-H1 a dále adaptér s odporem pro snížení otáček ventilátoru. 
 
 
Samotný chladič je černý jako bota, a to včetně všech detailů ventilátoru, kabelu, konektoru, atd. Výrobce jej doporučuje pro procesory a APU jako Ryzen 7 3700X, 3600, 3400G či 3200G, nicméně ty nejvýkonnější modely by už pouze 23 mm vysoký pasiv se 14mm tlustým ventilátorem nemusel stačit. Ostatně chladič se neroztahuje ani moc do šířky, a to především proto, aby si pak nevadil s paměťovými moduly nebo s chlazením MOSFETů. 
 
 
Výrobce dále k tomuto chladiči poskytuje svou obvyklou 6letou záruku a cenu stanovil na 50 euro. Podrobné specifikace naleznete zde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře