Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black

Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
, , aktualita
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
K oblíbeným
reklama
Noctua představila NH-L9a-AM4 chromax.black určený pro sestavy typu domácích multimediálních stanic (HTPC) nebo obecně SFF sestav (Small Form Factor). Využívá zde již prověřený design chladiče NH-L9a-AM4 a ventilátoru NF-A9x14 PWM, přičemž z označení je také jasné, že se zde počítá s montáží na patici AMD AM4. 
 
 
A jak ukazuje první snímek s příslušenstvím, tento model je určen pouze pro zmíněnou patici, takže pro Intelovské LGA budeme potřebovat jinou verzi, kterou ostatně Noctua také nabízí pod označením NH-L9i. K chladiči dostaneme také tubu teplovodivé pasty NT-H1 a dále adaptér s odporem pro snížení otáček ventilátoru. 
 
 
Samotný chladič je černý jako bota, a to včetně všech detailů ventilátoru, kabelu, konektoru, atd. Výrobce jej doporučuje pro procesory a APU jako Ryzen 7 3700X, 3600, 3400G či 3200G, nicméně ty nejvýkonnější modely by už pouze 23 mm vysoký pasiv se 14mm tlustým ventilátorem nemusel stačit. Ostatně chladič se neroztahuje ani moc do šířky, a to především proto, aby si pak nevadil s paměťovými moduly nebo s chlazením MOSFETů. 
 
 
Výrobce dále k tomuto chladiči poskytuje svou obvyklou 6letou záruku a cenu stanovil na 50 euro. Podrobné specifikace naleznete zde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář