Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black

Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
, , aktualita
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
K oblíbeným
reklama
Noctua představila NH-L9a-AM4 chromax.black určený pro sestavy typu domácích multimediálních stanic (HTPC) nebo obecně SFF sestav (Small Form Factor). Využívá zde již prověřený design chladiče NH-L9a-AM4 a ventilátoru NF-A9x14 PWM, přičemž z označení je také jasné, že se zde počítá s montáží na patici AMD AM4. 
 
 
A jak ukazuje první snímek s příslušenstvím, tento model je určen pouze pro zmíněnou patici, takže pro Intelovské LGA budeme potřebovat jinou verzi, kterou ostatně Noctua také nabízí pod označením NH-L9i. K chladiči dostaneme také tubu teplovodivé pasty NT-H1 a dále adaptér s odporem pro snížení otáček ventilátoru. 
 
 
Samotný chladič je černý jako bota, a to včetně všech detailů ventilátoru, kabelu, konektoru, atd. Výrobce jej doporučuje pro procesory a APU jako Ryzen 7 3700X, 3600, 3400G či 3200G, nicméně ty nejvýkonnější modely by už pouze 23 mm vysoký pasiv se 14mm tlustým ventilátorem nemusel stačit. Ostatně chladič se neroztahuje ani moc do šířky, a to především proto, aby si pak nevadil s paměťovými moduly nebo s chlazením MOSFETů. 
 
 
Výrobce dále k tomuto chladiči poskytuje svou obvyklou 6letou záruku a cenu stanovil na 50 euro. Podrobné specifikace naleznete zde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů