Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black

Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
, , aktualita
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
K oblíbeným
reklama
Noctua představila NH-L9a-AM4 chromax.black určený pro sestavy typu domácích multimediálních stanic (HTPC) nebo obecně SFF sestav (Small Form Factor). Využívá zde již prověřený design chladiče NH-L9a-AM4 a ventilátoru NF-A9x14 PWM, přičemž z označení je také jasné, že se zde počítá s montáží na patici AMD AM4. 
 
 
A jak ukazuje první snímek s příslušenstvím, tento model je určen pouze pro zmíněnou patici, takže pro Intelovské LGA budeme potřebovat jinou verzi, kterou ostatně Noctua také nabízí pod označením NH-L9i. K chladiči dostaneme také tubu teplovodivé pasty NT-H1 a dále adaptér s odporem pro snížení otáček ventilátoru. 
 
 
Samotný chladič je černý jako bota, a to včetně všech detailů ventilátoru, kabelu, konektoru, atd. Výrobce jej doporučuje pro procesory a APU jako Ryzen 7 3700X, 3600, 3400G či 3200G, nicméně ty nejvýkonnější modely by už pouze 23 mm vysoký pasiv se 14mm tlustým ventilátorem nemusel stačit. Ostatně chladič se neroztahuje ani moc do šířky, a to především proto, aby si pak nevadil s paměťovými moduly nebo s chlazením MOSFETů. 
 
 
Výrobce dále k tomuto chladiči poskytuje svou obvyklou 6letou záruku a cenu stanovil na 50 euro. Podrobné specifikace naleznete zde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek