www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?
, , aktualita
Tvůrci virů hledají cesty, jak své schopnosti zpeněžit. Poslední dobou jsou velmi populární vyděračské softwary (ransomware), začínají mít ale velkou konkurenci ve skriptech těžících nejrůznější kryptoměny.
reklama
Cílem mnoha hackerů je obohacení se o velké množství peněz. V posledních zhruba dvou letech došlo k obrovskému rozmachu ransomware, což je vyděračský software, který zablokuje počítač, případně zahesluje některá data a od oběti vyžaduje výkupné za jejich odemčení. To se obvykle platí v bitcoinech nebo jiné kryptoměně, která není dohledatelná. V posledních měsících se ale rozmáhá další způsob napadání, který není tak obtěžující, své ovoce ale nese také.
 
Bitcoin logo
 
Jak jsme vás již informovali, některé weby dnes vkládají do stránek speciální skripty, které na počítačích návštěvníků těží nejrůznější kryptoměny. Místo reklam tak návštěvník platí vytížením svého procesoru. Pokud je na to uživatel upozorněn a souhlasí s tím, je vše v pořádku. Stalo se však, že toto bylo prováděno i bez ohlášení, což se pak může považovat za malware a vedlo to i v některých případech ke zrušení stránek. A právě nelegální vkládání těchto skriptů těžících kryptoměny na cizí stránky je dnes oblíbeným způsobem, jak hackeři napadají nejrůznější weby po celém světě.
 
Monero logo
 
Výzkumníci z Trend Micro provedli sken milionu nejoblíbenějších webových stránek a našli stovky takových, které měly vložené minery jako jsou Coinhive (Monero) nebo JSE Coin. Tvrdí se, že stránka s milionem návštěv měsíčně může takto pomocí Coinhive vygenerovat přibližně 88 liber (zhruba 2500 Kč). Pokud má web vyšší návštěvnost a hackerovi se podaří infikovat více webů, může si přijít k dosti slušným penězům. Spousta webů, které byly na základě výsledku osloveny BBC, o kódu vůbec nevěděla, odstranila jej a nyní vyšetřuje, jak se tam vlastně dostal. Samotní tvůrci Coinhive před takovým použitím jejich skriptu varují.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář