www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?
, , aktualita
Tvůrci virů hledají cesty, jak své schopnosti zpeněžit. Poslední dobou jsou velmi populární vyděračské softwary (ransomware), začínají mít ale velkou konkurenci ve skriptech těžících nejrůznější kryptoměny.reklama
Cílem mnoha hackerů je obohacení se o velké množství peněz. V posledních zhruba dvou letech došlo k obrovskému rozmachu ransomware, což je vyděračský software, který zablokuje počítač, případně zahesluje některá data a od oběti vyžaduje výkupné za jejich odemčení. To se obvykle platí v bitcoinech nebo jiné kryptoměně, která není dohledatelná. V posledních měsících se ale rozmáhá další způsob napadání, který není tak obtěžující, své ovoce ale nese také.
 
Bitcoin logo
 
Jak jsme vás již informovali, některé weby dnes vkládají do stránek speciální skripty, které na počítačích návštěvníků těží nejrůznější kryptoměny. Místo reklam tak návštěvník platí vytížením svého procesoru. Pokud je na to uživatel upozorněn a souhlasí s tím, je vše v pořádku. Stalo se však, že toto bylo prováděno i bez ohlášení, což se pak může považovat za malware a vedlo to i v některých případech ke zrušení stránek. A právě nelegální vkládání těchto skriptů těžících kryptoměny na cizí stránky je dnes oblíbeným způsobem, jak hackeři napadají nejrůznější weby po celém světě.
 
Monero logo
 
Výzkumníci z Trend Micro provedli sken milionu nejoblíbenějších webových stránek a našli stovky takových, které měly vložené minery jako jsou Coinhive (Monero) nebo JSE Coin. Tvrdí se, že stránka s milionem návštěv měsíčně může takto pomocí Coinhive vygenerovat přibližně 88 liber (zhruba 2500 Kč). Pokud má web vyšší návštěvnost a hackerovi se podaří infikovat více webů, může si přijít k dosti slušným penězům. Spousta webů, které byly na základě výsledku osloveny BBC, o kódu vůbec nevěděla, odstranila jej a nyní vyšetřuje, jak se tam vlastně dostal. Samotní tvůrci Coinhive před takovým použitím jejich skriptu varují.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek