www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?

Nová strategie hackerů, z vydírání na těžbu kryptoměn?
, , aktualita
Tvůrci virů hledají cesty, jak své schopnosti zpeněžit. Poslední dobou jsou velmi populární vyděračské softwary (ransomware), začínají mít ale velkou konkurenci ve skriptech těžících nejrůznější kryptoměny.reklama
Cílem mnoha hackerů je obohacení se o velké množství peněz. V posledních zhruba dvou letech došlo k obrovskému rozmachu ransomware, což je vyděračský software, který zablokuje počítač, případně zahesluje některá data a od oběti vyžaduje výkupné za jejich odemčení. To se obvykle platí v bitcoinech nebo jiné kryptoměně, která není dohledatelná. V posledních měsících se ale rozmáhá další způsob napadání, který není tak obtěžující, své ovoce ale nese také.
 
Bitcoin logo
 
Jak jsme vás již informovali, některé weby dnes vkládají do stránek speciální skripty, které na počítačích návštěvníků těží nejrůznější kryptoměny. Místo reklam tak návštěvník platí vytížením svého procesoru. Pokud je na to uživatel upozorněn a souhlasí s tím, je vše v pořádku. Stalo se však, že toto bylo prováděno i bez ohlášení, což se pak může považovat za malware a vedlo to i v některých případech ke zrušení stránek. A právě nelegální vkládání těchto skriptů těžících kryptoměny na cizí stránky je dnes oblíbeným způsobem, jak hackeři napadají nejrůznější weby po celém světě.
 
Monero logo
 
Výzkumníci z Trend Micro provedli sken milionu nejoblíbenějších webových stránek a našli stovky takových, které měly vložené minery jako jsou Coinhive (Monero) nebo JSE Coin. Tvrdí se, že stránka s milionem návštěv měsíčně může takto pomocí Coinhive vygenerovat přibližně 88 liber (zhruba 2500 Kč). Pokud má web vyšší návštěvnost a hackerovi se podaří infikovat více webů, může si přijít k dosti slušným penězům. Spousta webů, které byly na základě výsledku osloveny BBC, o kódu vůbec nevěděla, odstranila jej a nyní vyšetřuje, jak se tam vlastně dostal. Samotní tvůrci Coinhive před takovým použitím jejich skriptu varují.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poznejte Kronos, požírač planet Poznejte Kronos, požírač planet
Jméno Kronos je v různých podobách dobře známé z mytologie i populární kultury, ovšem nyní budeme o něm mluvit jako o hvězdě podobné našemu Slunci, která měla dle astronomů pozřít více než tucet planet. Právě díky tomu si vysloužila tuto přezdívku.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých? Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?
Do herního světa přišla velká vlna retrohraní, což dokazuje obliba staronových konzolí a počítačů NES/SNES Classic Edition či Commodore C64. Microsoft ale nejde tak daleko do minulosti, neboť jde o hry pro původní Xbox. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3 MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3
MSI přichází na trh s vůbec prvními počítači Cubi 3 Silent, které se mohou pochlubit pasivním chlazení, a tak i zcela tichým provozem za předpokladu, že uživatel už zapomene na pevné disky a vybere si pouze SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé
Apple stále nabízí počítače Mac Mini z pozdního roku 2014, které jsou tak už tři roky staré a založené na procesorech Intel Haswell. Přirozeně se tak objevují otázky, zda a kdy chce Apple tyto počítače přinejmenším aktualizovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512 Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512
Od běžných procesorů Intel Cannon Lake a také Ice Lake, což budou dle očekávání již 10nm modely, se očekává také podpora instrukcí Advanced Vector Extensions (AVX) 512. Vyplývat to má z dokumentů Intelu pro softwarové vývojáře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář