www.svethardware.cz
>
>
>

Cloudfare ruší weby s JavaScriptem Coinhive těžícím kryptoměny, má je za malware

Cloudfare ruší weby s JavaScriptem Coinhive těžícím kryptoměny, má je za malware
, , aktualita
Společnost Cloudfare, která nabízí např. CDN služby, proxy servery nebo datová centra, začala odstavovat stránky, které obsahovaly Coinhive. Jde o Java Script, který na počítači návštěvníka těží nejrůznější kryptoměny. 
K oblíbeným
reklama
O těžbě kryptoměn pomocí Java Scriptu se poprvé ve velkém začalo mluvit v souvislosti s The Pirate Bay, který si takto skrytě začal vydělávat na počítačích svých návštěvníků. Od té doby se Java Script s názvem Coinhive, který je k těžbě kryptoměny Monero určen, objevil i na mnoha dalších webových stránkách. Nyní se tento prográmek stal jablkem sváru mezi společností Cloudfare poskytující např. CDN služby, proxy servery nebo datová centra a serverem ProxyBunker.online. Ten totiž na několika svých serverech používal software Coinhive, a to se Cloudfaremoc nelíbilo. 
 
Coinhive ligo
Konkrétně šlo o to, že uživatel nebyl o softwaru informován a nebyla tu možnost jej vypnout. Podle Cloudfare je takto se chovající software malwarem a jako takový byl důvodem k odstavení serveru. Po několika mailech se majitelé dotčeného serveru dozvěděli důvod odstavení a začali sjednávat nápravu. Na hlavní doméně sice byla použita nová verze, kde si uživatel může nastavit míru vytížení CPU nebo miner úplně vypnout, na těch ostatních tomu tak však nebylo. 
 
K prvotnímu nasazení došlo 23. září v rámci testovacího provozu, k ostrému nasazení pak došlo 1. října. Systém ale vydržel jen pár dní. Opakovaná aktivace serverů je sice možná, ale vyžaduje opětovnou registraci a další porušení už bude potrestáno trvalým banem. Vypadá to, že po reklamách se těžba kryptoměn stane dalším oblíbeným způsobem vydělávání peněz na nejrůznějších webech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů