www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová Xbox bude v průběhu prvního roku bez opravdu exkluzivních her

Nová Xbox bude v průběhu prvního roku bez opravdu exkluzivních her
, , aktualita
Microsoftu byla na rozdíl od Sony v případě generace Xbox One a PS4 obvykle vyčítána slabá nabídka exkluzivních titulů, a tak by možná někdo čekal, že v případě nových Xbox to bude jiné. Co o tom víme?
K oblíbeným
reklama
Pod letošními vánočními stromky řada lidí objeví i novou herní konzoli a Ježíškův výběr bude záviset i na tom, jaký výběr her nám Microsoft i Sony slíbí. My se nyní ale dozvídáme, že Microsoft si pro první rok nového Xboxu nechystá žádné exkluzivity, což zní poněkud podivně s ohledem na to, že minulé roky strávil nákupem řady herních studií. I když možná že i právě v tom to celé vězí, vývoj her je otázka několika let a Microsoft mnohá studia nevlastní tak dlouho. Jak se ale dozvídáme z rozhovoru s Mattem Bootym z Microsoft Studios, jde především o jakousi přechodnou dobu, po kterou budou veškeré tituly určené pro novou Xbox k dispozici i pro Xbox One. 
 
 
Kdo by tak očekával, že společně s novou konzolí přijde na trh jako už mnohokrát dříve i pár her, které budou jasně demonstrovat její výkon, na nějž staré modely nestačí, ten si bude muset ještě počkat. Z toho vyplývá, že kvalita grafiky her chystaných pro rok 2021 bude víceméně stejná, respektive stejně náročná a nové konzole nabídnou třeba jen vyšší rozlišení a vyšší snímkovací frekvence. 
 
Matt Booty to shrnul slovy, že Microsoft chce zajistit, aby lidé, kteří se ještě rozhodnou si pořídit Xbox aktuální generace, měli svou "investici" pojištěnou a věděli, že na dané konzoli spustí vše, co Microsoft pro Xbox obecně nabídne. Z toho budou mít logicky radost i stávající majitelé, ovšem pak se můžeme ptát, zda nám Microsoft dá naopak dost důvodů ke koupi nové konzole. Vysoké rozlišení (4K) i FPS zvládne už dnešní Xbox One X, takže proč by měl někdo honem rychle kupovat výkonnější konzoli, když na trh společně s ní nepřijde ani jedna hra, která jejího potenciálu opravdu využije?
 
Možná že to Microsoft bude chtít zařídit pomocí ray tracingu, a to podobně jako NVIDIA v případě PC, kde jde o volitelný doplněk, který není nijak limitující pro starší/slabší sestavy. Nicméně v případě Microsoftu půjde i o to, že všechny nové hry mají podporovat i původní Xbox One, jejíž výkon cca 1,3 TFLOPS už opravdu nenadchne. 
 
Můžeme si být také už jisti tím, že Sony se takovou cestou nevydá. Už totiž ohlásilo první titul, který bude exkluzivně na PlayStation 5, a sice Godfall. Právě exkluzivity se přitom velice podepsaly na tom, že z hlediska prodejů aktuální generace na celé čáře vyhrála právě společnost Sony. Nicméně strategie Microsoftu, pokud přinese nižší prodejnost nových konzolí, může na druhou stranu přinést mnohem vyšší prodeje her díky větší základně uživatelů, čili to není tak jednoznačné a bude i velice záležet na tom, jaké reálné marže budou výrobci na svých konzolích mít. 
 
Zdroj: MCV


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře