www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová Xbox bude v průběhu prvního roku bez opravdu exkluzivních her

Nová Xbox bude v průběhu prvního roku bez opravdu exkluzivních her
, , aktualita
Microsoftu byla na rozdíl od Sony v případě generace Xbox One a PS4 obvykle vyčítána slabá nabídka exkluzivních titulů, a tak by možná někdo čekal, že v případě nových Xbox to bude jiné. Co o tom víme?
K oblíbeným
reklama
Pod letošními vánočními stromky řada lidí objeví i novou herní konzoli a Ježíškův výběr bude záviset i na tom, jaký výběr her nám Microsoft i Sony slíbí. My se nyní ale dozvídáme, že Microsoft si pro první rok nového Xboxu nechystá žádné exkluzivity, což zní poněkud podivně s ohledem na to, že minulé roky strávil nákupem řady herních studií. I když možná že i právě v tom to celé vězí, vývoj her je otázka několika let a Microsoft mnohá studia nevlastní tak dlouho. Jak se ale dozvídáme z rozhovoru s Mattem Bootym z Microsoft Studios, jde především o jakousi přechodnou dobu, po kterou budou veškeré tituly určené pro novou Xbox k dispozici i pro Xbox One. 
 
 
Kdo by tak očekával, že společně s novou konzolí přijde na trh jako už mnohokrát dříve i pár her, které budou jasně demonstrovat její výkon, na nějž staré modely nestačí, ten si bude muset ještě počkat. Z toho vyplývá, že kvalita grafiky her chystaných pro rok 2021 bude víceméně stejná, respektive stejně náročná a nové konzole nabídnou třeba jen vyšší rozlišení a vyšší snímkovací frekvence. 
 
Matt Booty to shrnul slovy, že Microsoft chce zajistit, aby lidé, kteří se ještě rozhodnou si pořídit Xbox aktuální generace, měli svou "investici" pojištěnou a věděli, že na dané konzoli spustí vše, co Microsoft pro Xbox obecně nabídne. Z toho budou mít logicky radost i stávající majitelé, ovšem pak se můžeme ptát, zda nám Microsoft dá naopak dost důvodů ke koupi nové konzole. Vysoké rozlišení (4K) i FPS zvládne už dnešní Xbox One X, takže proč by měl někdo honem rychle kupovat výkonnější konzoli, když na trh společně s ní nepřijde ani jedna hra, která jejího potenciálu opravdu využije?
 
Možná že to Microsoft bude chtít zařídit pomocí ray tracingu, a to podobně jako NVIDIA v případě PC, kde jde o volitelný doplněk, který není nijak limitující pro starší/slabší sestavy. Nicméně v případě Microsoftu půjde i o to, že všechny nové hry mají podporovat i původní Xbox One, jejíž výkon cca 1,3 TFLOPS už opravdu nenadchne. 
 
Můžeme si být také už jisti tím, že Sony se takovou cestou nevydá. Už totiž ohlásilo první titul, který bude exkluzivně na PlayStation 5, a sice Godfall. Právě exkluzivity se přitom velice podepsaly na tom, že z hlediska prodejů aktuální generace na celé čáře vyhrála právě společnost Sony. Nicméně strategie Microsoftu, pokud přinese nižší prodejnost nových konzolí, může na druhou stranu přinést mnohem vyšší prodeje her díky větší základně uživatelů, čili to není tak jednoznačné a bude i velice záležet na tom, jaké reálné marže budou výrobci na svých konzolích mít. 
 
Zdroj: MCV


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek