www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový Core i5-8250U nabízí oproti 7. generaci úsporných Intelů mnohem vyšší výkon

Nový Core i5-8250U nabízí oproti 7. generaci úsporných Intelů mnohem vyšší výkon
, , aktualita
Intelu se podařilo dostat na trh úsporný procesor, který dokáže oproti předchůdcům ze sedmé generace Core rodiny U nabídnout výrazně vyšší výkon. Mluvíme o modelu Core i5-8250U z nové 8. generace Kaby Lake Refresh.
K oblíbeným
reklama
Ono se tomu ani nelze divit vzhledem k tomu, že Intel připravil šestijádrové procesory Core i7 a Core i5 pro desktopy, které mají v podstatě stejné TDP jako předchozí čtyřjádrové verze. Něco podobného tak předvádí i mezi úspornými procesory s TDP pouhých 15 W, které se využívají především v mobilních počítačích, ale také mohou mířit do malých desktopových PC. Nicméně ty mají hodnotu cTDP up, čili maximální TDP o 10 W vyšší, takže si mohou nastavit limit až 25 W a ze zdroje aktuality není moc jasné, co pro dané testy platí. 
 
 
 
Nový procesor Core i5-8250U zvyšuje počet jader oproti 7. generaci rovnou na dvojnásobek a server Tech Report jej již stihnul srovnat s modelem Core i5-7200U z generace Kaby Lake, který se právě může chlubit pouze dvěma jádry. Core i5-8250U oficiálně nepatří do generace Coffee Lake, ale Kaby Lake Refresh, ale to je pouze o slovíčkaření. Prostě to je Core 8. generace a my dobře víme, že ta se krom využití nového výrobního procesu 14nm++ od Kaby Lake v podstatě neliší. 
 
Tech Report pak pro srovnání využil také procesor Core i7-7700HQ, ovšem to už je mnohem výkonnější až 45W procesor, takže proti sobě stojí především zmíněná dvojice Core i5.  
 
cinent
 
V renderovacím testu Cinebench R15 se ukázalo, že Core i5-8250U, ačkoliv má o 900 MHz nižší základní takt, dokázal starší Core i5-7200U dalece překonat s 538 body vs. 336 bodů. 
 
Nutno ale dodat, že tyto výsledky se mohou značně lišit dle nasazení, respektive dle toho, v jakém počítači bude daný procesor využit. Intel totiž více než dříve dává výrobcům počítačů svobodu v tom, jaké limity spotřeby či teploty pro dané procesory nastaví a od toho se budou přímo odvíjet i takty a výsledný výkon. Je ale zřejmé, že čtyři fyzická jádra namísto předchozích dvou odvedou zvláště při renderování mnohem více práce. 
 
Intel tak samozřejmě cílí na konkurenční AMD, které už má na mobilním trhu Raven Ridge a chystá se na něj dostat i čistá CPU Ryzen. V čem by ale AMD mělo být rozhodně lepší, to je výkon integrované grafiky, neboť na Vegu v Raven Ridge by UHD 620 od Intelu rozhodně nemělo dosáhnout. Více se dozvíte v původním článku: 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek