NTSB: Autonomní auta Uberu měla za 1,5 roku 37 nehod

NTSB: Autonomní auta Uberu měla za 1,5 roku 37 nehod
, , aktualita
Smrtelná nehoda autonomního vozu Uber z jara minulého roku, při které byla usmrcena 49letá žena, nemá stále konce vyšetřování. NTSB tvrdí, že autonomní vozy Uberu měly za 1,5 roku 37 nehod a dostatečně nepočítají s neukázněnými chodci.
K oblíbeným
reklama
V březnu 2018 došlo k vážné nehodě autonomního vozu Uber, který srazil 49letou Elaine Herzbergovou, která nebezpečně přecházela špatně osvětlenou silnici. Autonomní vůz ji zaregistroval až těsně před nárazem a už nebyl způsob, jak se vyhnout srážce. Záložní řidička Rafaela Vasquez sice měla dávat pozor, místo toho si ale na mobilu sledovala seriály, kvůli čemuž ji může hrozit trest, zatímco Uber z toho vyvázne bez větších problémů.
 
Volvo XC90 Uber
 
Přesto šetření NTSB (National Transportation Safety Board) ukazuje, že Uber na tom není zrovna nejlépe. V období od září 2016 do března 2018 bylo zaznamenáno celkem 37 nehod těchto vozů v autonomním režimu a ukazuje se, že systém měl vážné nedostatky v detekci neukázněných chodců a nijak výrazněji s nimi nepočítal. V Arizoně, kde se nehoda stala, Uber testy ukončil, později je pak spustil v Pensylvánii.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek