www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
, , aktualita
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
AMD předvádí od nástupu prvních procesorů Zen slušný výkon na mnoha frontách, ale mnohé produkty také ignoruje nebo dosud ignorovalo, respektive nemá v nabídce takový výběr jako Intel. Nyní už si ale budeme moci konečně pořídit i počítač ve stylu NUC, který bude vybaven APU Ryzen. Bude to produkt firmy Simply NUC, a to konkrétně Sequioa. Nicméně za lidovku to rozhodně nebude, neboť cena startuje v předprodeji na 690 USD. 
 
 
Malé počítače jsou obvykle drahé a platí se právě za menší rozměry, ale přece jen 690 dolarů za mini PC se čtyřjádrovým APU s Vegou 8, 8 GB RAM a 128GB SSD je moc. Sequoia ale také evidentně není určena pro využití v domácnostech, na což ukazují dva ethernetové porty a pak především dva sériové porty. Jde tak o NUC pro firmy, po nichž by snad mohly následovat další podobné modely s procesory AMD. 
 
Připravovány jsou konkrétně dva modely, a to Sequoia v8 a v6, oba s AMD Ryzen Embedded. Ty jsou ovšem stále k dispozici leda v první generaci, čili s původní architekturou Zen a 14nm technologií. 
 
Sequoia v8 využívá Ryzen V1807B se 4C/8T na 3,35 až 3,6 GHz, grafickým jádrem Vega 11 se 704 Stream procesory a TDP 35 až 54 W. Dále tu je 8 GB operační paměti a 128GB SSD, přičemž toto NUC přijde na cenu od 849 USD bez daně. Výrobce ale garantuje, že po dobu sedmi let bude tato PC podporovat, což čítá i náhradní díly a že ta mohou pracovat při 95 % relativní vlhkosti a teplotách do 60 °C. Počítače byly vyrobeny v Německu a podporují také široké rozpětí vstupního napájecího napětí od 8 do 32 V. 
 
To platí i pro Sequoia v6 s Ryzen Embedded V1605B se 4C/8T na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 512 Stream procesory při TDP 12 až 25 W. Právě tento slabší model začíná na ceně 689 USD. Oba pak můžeme dovybavit ještě rozhraním Wi-Fi či LTE modemem (M.2 karty) a standardní záruku si rozšířit až na pět let. 
 
Dle nedávné zprávy Fanless Tech ale AMD už nějakou dobu pracuje na své vlastní řadě malých PC (SFF PC), a to bez Ryzen Embedded, ale s výkonnějšími procesory. Cílem je prý vytvořit konkurenci pro větší intelovská NUC, jako je Hades Canyon, apod.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje
Z Malajsie přichází zpráva o tom, že bychom se velice brzy měli dočkat na volném trhu procesoru AMD Ryzen 3 2300X, který byl doposud k dispozici jen jako OEM produkt. Jedná se o nejslabší a nejlevnější ze Zen+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře