www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
, , aktualita
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
AMD předvádí od nástupu prvních procesorů Zen slušný výkon na mnoha frontách, ale mnohé produkty také ignoruje nebo dosud ignorovalo, respektive nemá v nabídce takový výběr jako Intel. Nyní už si ale budeme moci konečně pořídit i počítač ve stylu NUC, který bude vybaven APU Ryzen. Bude to produkt firmy Simply NUC, a to konkrétně Sequioa. Nicméně za lidovku to rozhodně nebude, neboť cena startuje v předprodeji na 690 USD. 
 
 
Malé počítače jsou obvykle drahé a platí se právě za menší rozměry, ale přece jen 690 dolarů za mini PC se čtyřjádrovým APU s Vegou 8, 8 GB RAM a 128GB SSD je moc. Sequoia ale také evidentně není určena pro využití v domácnostech, na což ukazují dva ethernetové porty a pak především dva sériové porty. Jde tak o NUC pro firmy, po nichž by snad mohly následovat další podobné modely s procesory AMD. 
 
Připravovány jsou konkrétně dva modely, a to Sequoia v8 a v6, oba s AMD Ryzen Embedded. Ty jsou ovšem stále k dispozici leda v první generaci, čili s původní architekturou Zen a 14nm technologií. 
 
Sequoia v8 využívá Ryzen V1807B se 4C/8T na 3,35 až 3,6 GHz, grafickým jádrem Vega 11 se 704 Stream procesory a TDP 35 až 54 W. Dále tu je 8 GB operační paměti a 128GB SSD, přičemž toto NUC přijde na cenu od 849 USD bez daně. Výrobce ale garantuje, že po dobu sedmi let bude tato PC podporovat, což čítá i náhradní díly a že ta mohou pracovat při 95 % relativní vlhkosti a teplotách do 60 °C. Počítače byly vyrobeny v Německu a podporují také široké rozpětí vstupního napájecího napětí od 8 do 32 V. 
 
To platí i pro Sequoia v6 s Ryzen Embedded V1605B se 4C/8T na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 512 Stream procesory při TDP 12 až 25 W. Právě tento slabší model začíná na ceně 689 USD. Oba pak můžeme dovybavit ještě rozhraním Wi-Fi či LTE modemem (M.2 karty) a standardní záruku si rozšířit až na pět let. 
 
Dle nedávné zprávy Fanless Tech ale AMD už nějakou dobu pracuje na své vlastní řadě malých PC (SFF PC), a to bez Ryzen Embedded, ale s výkonnějšími procesory. Cílem je prý vytvořit konkurenci pro větší intelovská NUC, jako je Hades Canyon, apod.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
30.5.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů