www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
, , aktualita
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
AMD předvádí od nástupu prvních procesorů Zen slušný výkon na mnoha frontách, ale mnohé produkty také ignoruje nebo dosud ignorovalo, respektive nemá v nabídce takový výběr jako Intel. Nyní už si ale budeme moci konečně pořídit i počítač ve stylu NUC, který bude vybaven APU Ryzen. Bude to produkt firmy Simply NUC, a to konkrétně Sequioa. Nicméně za lidovku to rozhodně nebude, neboť cena startuje v předprodeji na 690 USD. 
 
 
Malé počítače jsou obvykle drahé a platí se právě za menší rozměry, ale přece jen 690 dolarů za mini PC se čtyřjádrovým APU s Vegou 8, 8 GB RAM a 128GB SSD je moc. Sequoia ale také evidentně není určena pro využití v domácnostech, na což ukazují dva ethernetové porty a pak především dva sériové porty. Jde tak o NUC pro firmy, po nichž by snad mohly následovat další podobné modely s procesory AMD. 
 
Připravovány jsou konkrétně dva modely, a to Sequoia v8 a v6, oba s AMD Ryzen Embedded. Ty jsou ovšem stále k dispozici leda v první generaci, čili s původní architekturou Zen a 14nm technologií. 
 
Sequoia v8 využívá Ryzen V1807B se 4C/8T na 3,35 až 3,6 GHz, grafickým jádrem Vega 11 se 704 Stream procesory a TDP 35 až 54 W. Dále tu je 8 GB operační paměti a 128GB SSD, přičemž toto NUC přijde na cenu od 849 USD bez daně. Výrobce ale garantuje, že po dobu sedmi let bude tato PC podporovat, což čítá i náhradní díly a že ta mohou pracovat při 95 % relativní vlhkosti a teplotách do 60 °C. Počítače byly vyrobeny v Německu a podporují také široké rozpětí vstupního napájecího napětí od 8 do 32 V. 
 
To platí i pro Sequoia v6 s Ryzen Embedded V1605B se 4C/8T na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 512 Stream procesory při TDP 12 až 25 W. Právě tento slabší model začíná na ceně 689 USD. Oba pak můžeme dovybavit ještě rozhraním Wi-Fi či LTE modemem (M.2 karty) a standardní záruku si rozšířit až na pět let. 
 
Dle nedávné zprávy Fanless Tech ale AMD už nějakou dobu pracuje na své vlastní řadě malých PC (SFF PC), a to bez Ryzen Embedded, ale s výkonnějšími procesory. Cílem je prý vytvořit konkurenci pro větší intelovská NUC, jako je Hades Canyon, apod.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů