www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11

NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
, , aktualita
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
AMD předvádí od nástupu prvních procesorů Zen slušný výkon na mnoha frontách, ale mnohé produkty také ignoruje nebo dosud ignorovalo, respektive nemá v nabídce takový výběr jako Intel. Nyní už si ale budeme moci konečně pořídit i počítač ve stylu NUC, který bude vybaven APU Ryzen. Bude to produkt firmy Simply NUC, a to konkrétně Sequioa. Nicméně za lidovku to rozhodně nebude, neboť cena startuje v předprodeji na 690 USD. 
 
 
Malé počítače jsou obvykle drahé a platí se právě za menší rozměry, ale přece jen 690 dolarů za mini PC se čtyřjádrovým APU s Vegou 8, 8 GB RAM a 128GB SSD je moc. Sequoia ale také evidentně není určena pro využití v domácnostech, na což ukazují dva ethernetové porty a pak především dva sériové porty. Jde tak o NUC pro firmy, po nichž by snad mohly následovat další podobné modely s procesory AMD. 
 
Připravovány jsou konkrétně dva modely, a to Sequoia v8 a v6, oba s AMD Ryzen Embedded. Ty jsou ovšem stále k dispozici leda v první generaci, čili s původní architekturou Zen a 14nm technologií. 
 
Sequoia v8 využívá Ryzen V1807B se 4C/8T na 3,35 až 3,6 GHz, grafickým jádrem Vega 11 se 704 Stream procesory a TDP 35 až 54 W. Dále tu je 8 GB operační paměti a 128GB SSD, přičemž toto NUC přijde na cenu od 849 USD bez daně. Výrobce ale garantuje, že po dobu sedmi let bude tato PC podporovat, což čítá i náhradní díly a že ta mohou pracovat při 95 % relativní vlhkosti a teplotách do 60 °C. Počítače byly vyrobeny v Německu a podporují také široké rozpětí vstupního napájecího napětí od 8 do 32 V. 
 
To platí i pro Sequoia v6 s Ryzen Embedded V1605B se 4C/8T na 2 až 3,6 GHz a Vegou 8 s 512 Stream procesory při TDP 12 až 25 W. Právě tento slabší model začíná na ceně 689 USD. Oba pak můžeme dovybavit ještě rozhraním Wi-Fi či LTE modemem (M.2 karty) a standardní záruku si rozšířit až na pět let. 
 
Dle nedávné zprávy Fanless Tech ale AMD už nějakou dobu pracuje na své vlastní řadě malých PC (SFF PC), a to bez Ryzen Embedded, ale s výkonnějšími procesory. Cílem je prý vytvořit konkurenci pro větší intelovská NUC, jako je Hades Canyon, apod.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář