Nulová tolerance Ubisoftu k podvodníkům v Rainbow Six Siege způsobuje problémy

Nulová tolerance Ubisoftu k podvodníkům v Rainbow Six Siege způsobuje problémy
, , aktualita
Ubisoft zaujal v případě titulu Rainbow Six Siege postoj nulové tolerance k podvodníkům, který dle redaktora serveru KitGuru nefunguje zrovna ideálně. Damien Mason tak dostal tzv. banána, ačkoliv sám žádný cheat nevyužil a není si ničeho takového vědom.
reklama
Rainbow Six Siege už má za sebou více jak tři roky na trhu, neboť přišel v prosinci roku 2015. V Ubisoftu se přitom rozhodli, že nebudou ani v nejmenším tolerovat podvody, zavedou dvojfázové ověření identity hráče a rozdávat budou i 15denní bany. Jak se ale ukazuje právě systém detekce cheatů není vůbec dokonalý a může mnohé lidi akorát tak naštvat v případě, že ti budou od hry neprávem odříznuti. 
 
 
Damien Mason z KitGuru to poznal na vlastní kůži, když jej systém hlídající Rainbow Six Siege označil za hráče zvyšující si rank v rámci hry pomocí cheatera, který zase použil podvodný program. Sám se dušuje, že nic takového neudělal a ostatně ani není důvod mu nevěřit, když se objevují další případy dokumentované na Redditu či na fórech Ubisoftu
 
 
Jde o to, že podmínky pro udělení banu nebyly nikde konkrétně uvedeny, a tak není jasné, na základě čeho automatické systémy zákazy udělují. Je ale zřejmé, že tyto mechanismy nepracují vždy správně, ať už Ubisoft využívá BattlEye či FairFight. 
 
Hráči také nedostanou uspokojivou odpověď od podpory Ubisoftu. Například xDan_the_Manx na Redditu uvádí, že systém Ubisoftu mu dal ban za "podezřelé zlepšení v rámci MMR/Elo", ale podpora vývojářů už mu nedokáže říci nic bližšího, protože sama nemá přístup k potřebným datům. 
 
A co vůbec znamenají systémy MMR či Elo? Jde o podobné systémy, přičemž MMR znamená Match Making Rating a Elo je zase pojmenován po svém tvůrci a oba prostě sledují výkony hráče, takže proticheatovací systém nám může teoreticky dle definice dát ban v postatě i jen za to, že jsme se podezřele zlepšili, ale opět, je otázka, jak to skutečně funguje. Ubisoft to pak v podstatě neřeší a rozesílá hráčům jen výtažek z pravidel chování. Jak Mason píše, tato nesmlouvavost je celkem pochopitelná vzhledem k tomu, že pak by Ubisoft musel jednat i s podvodníky, kteří by to na něj zkoušeli.
 
Takto však nedokonalost detekčního systému mohou odnášet i ti poctiví třeba jen proto, že se rychle zlepšili, až je to hlídacímu systému podezřelé a jeho mechanismy ukazují na nějaký nepovolený boost. Ale to nemusí být vůbec divné, když si vezmeme, že někoho může na čas zaujmout jiná podobná hra, ve které se zdokonalí a pak se k Rainbow Six Siege zase vrátí. Případně si pořídí lepší myš, monitor či výkonnější hardware, který poskytne výhodu, již předtím neměl. Vše je možné, když se nedozvíme, jak systém opravdu pracuje, ovšem i to se dá pochopit, protože s takovými znalostmi by se mohl lépe obcházet. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek