Nulová tolerance Ubisoftu k podvodníkům v Rainbow Six Siege způsobuje problémy

Nulová tolerance Ubisoftu k podvodníkům v Rainbow Six Siege způsobuje problémy
, , aktualita
Ubisoft zaujal v případě titulu Rainbow Six Siege postoj nulové tolerance k podvodníkům, který dle redaktora serveru KitGuru nefunguje zrovna ideálně. Damien Mason tak dostal tzv. banána, ačkoliv sám žádný cheat nevyužil a není si ničeho takového vědom.
K oblíbeným
reklama
Rainbow Six Siege už má za sebou více jak tři roky na trhu, neboť přišel v prosinci roku 2015. V Ubisoftu se přitom rozhodli, že nebudou ani v nejmenším tolerovat podvody, zavedou dvojfázové ověření identity hráče a rozdávat budou i 15denní bany. Jak se ale ukazuje právě systém detekce cheatů není vůbec dokonalý a může mnohé lidi akorát tak naštvat v případě, že ti budou od hry neprávem odříznuti. 
 
 
Damien Mason z KitGuru to poznal na vlastní kůži, když jej systém hlídající Rainbow Six Siege označil za hráče zvyšující si rank v rámci hry pomocí cheatera, který zase použil podvodný program. Sám se dušuje, že nic takového neudělal a ostatně ani není důvod mu nevěřit, když se objevují další případy dokumentované na Redditu či na fórech Ubisoftu
 
 
Jde o to, že podmínky pro udělení banu nebyly nikde konkrétně uvedeny, a tak není jasné, na základě čeho automatické systémy zákazy udělují. Je ale zřejmé, že tyto mechanismy nepracují vždy správně, ať už Ubisoft využívá BattlEye či FairFight. 
 
Hráči také nedostanou uspokojivou odpověď od podpory Ubisoftu. Například xDan_the_Manx na Redditu uvádí, že systém Ubisoftu mu dal ban za "podezřelé zlepšení v rámci MMR/Elo", ale podpora vývojářů už mu nedokáže říci nic bližšího, protože sama nemá přístup k potřebným datům. 
 
A co vůbec znamenají systémy MMR či Elo? Jde o podobné systémy, přičemž MMR znamená Match Making Rating a Elo je zase pojmenován po svém tvůrci a oba prostě sledují výkony hráče, takže proticheatovací systém nám může teoreticky dle definice dát ban v postatě i jen za to, že jsme se podezřele zlepšili, ale opět, je otázka, jak to skutečně funguje. Ubisoft to pak v podstatě neřeší a rozesílá hráčům jen výtažek z pravidel chování. Jak Mason píše, tato nesmlouvavost je celkem pochopitelná vzhledem k tomu, že pak by Ubisoft musel jednat i s podvodníky, kteří by to na něj zkoušeli.
 
Takto však nedokonalost detekčního systému mohou odnášet i ti poctiví třeba jen proto, že se rychle zlepšili, až je to hlídacímu systému podezřelé a jeho mechanismy ukazují na nějaký nepovolený boost. Ale to nemusí být vůbec divné, když si vezmeme, že někoho může na čas zaujmout jiná podobná hra, ve které se zdokonalí a pak se k Rainbow Six Siege zase vrátí. Případně si pořídí lepší myš, monitor či výkonnější hardware, který poskytne výhodu, již předtím neměl. Vše je možné, když se nedozvíme, jak systém opravdu pracuje, ovšem i to se dá pochopit, protože s takovými znalostmi by se mohl lépe obcházet. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek