www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia Ampere GA100: údajně až 48 GB HBM2e a takty 2,2 GHz

Nvidia Ampere GA100: údajně až 48 GB HBM2e a takty 2,2 GHz
, , aktualita
Na Internetu se objevily další fámy o připravovaných grafických čipem Nvidia Ampere GA100. A vypadají opravdu zajímavě. Hovoří se o 8192 CUDA jádrech, frekvenci až 2,2 GHz nebo podpoře pamětí HBM2e.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další neoficiální informace o připravovaných grafických čipech Nvidia Ampere. Konkrétně se na Internetu objevily zvěsti o 7nm high-endovém čipu GA100, a pokud budou pravdivé, bude se opravdu hodně na co těšit. Hovoří se o tom, že by tu mělo být 128 multiprocesorových jednotek, což by znamenalo 8192 CUDA jader. Není to navíc poprvé, co se zmiňuje zdvojnásobení počtu Tensor jader, což by vyhnalo jejich počet na stěží uvěřitelný počet 2048 jader.
 
Nvidia Ampere
 
Dále bylo zmíněno, že by nový čip měl běžet s frekvencí až 2,2 GHz, čemuž se při takovém počtu jader věří už jen stěží (minulé úniky z databáze benchmarků ukazovaly polovinu, tedy 1,1 GHz). Navíc by se taková bestie měla vejít do 300W TDP, což zní až moc dobře vzhledem k výkonu, který by se od takové konfigurace dal očekávat. To by mělo znamenat 36 TFLOPS v FP32 a 18 TFLOPS v FP64. Využity by měly být nové paměťové čipy HBM2e, přičemž se mluví o konfiguracích s 24 GB a 48 GB paměti. Zda na výše uvedených informacích bude něco pravdy, to ukáže asi až GTC 2020. Ta se měla konat 22. března, nicméně vzhledem ke koronaviru je nejisté, na kdy bude přesunuta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02 Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02
Obavy některých majitelů PS4, že po zavedení nového programu odměn za nalezené chyby skončí některé komunitní úpravy konzole, se nenaplnily. Na cestě je jailbreak pro firmware ve verzi 7.02.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova
Po největším poklesu za poslední roky mohou výrobci počítačů opět jásat, neboť prodej PC meziročně vzrostl. Shodly se na tom výsledky analýz od tří předních firem. Důvodem byly hlavně omezení plynoucí ze šíření koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala