www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia Ampere GA100: údajně až 48 GB HBM2e a takty 2,2 GHz

Nvidia Ampere GA100: údajně až 48 GB HBM2e a takty 2,2 GHz
, , aktualita
Na Internetu se objevily další fámy o připravovaných grafických čipem Nvidia Ampere GA100. A vypadají opravdu zajímavě. Hovoří se o 8192 CUDA jádrech, frekvenci až 2,2 GHz nebo podpoře pamětí HBM2e.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další neoficiální informace o připravovaných grafických čipech Nvidia Ampere. Konkrétně se na Internetu objevily zvěsti o 7nm high-endovém čipu GA100, a pokud budou pravdivé, bude se opravdu hodně na co těšit. Hovoří se o tom, že by tu mělo být 128 multiprocesorových jednotek, což by znamenalo 8192 CUDA jader. Není to navíc poprvé, co se zmiňuje zdvojnásobení počtu Tensor jader, což by vyhnalo jejich počet na stěží uvěřitelný počet 2048 jader.
 
Nvidia Ampere
 
Dále bylo zmíněno, že by nový čip měl běžet s frekvencí až 2,2 GHz, čemuž se při takovém počtu jader věří už jen stěží (minulé úniky z databáze benchmarků ukazovaly polovinu, tedy 1,1 GHz). Navíc by se taková bestie měla vejít do 300W TDP, což zní až moc dobře vzhledem k výkonu, který by se od takové konfigurace dal očekávat. To by mělo znamenat 36 TFLOPS v FP32 a 18 TFLOPS v FP64. Využity by měly být nové paměťové čipy HBM2e, přičemž se mluví o konfiguracích s 24 GB a 48 GB paměti. Zda na výše uvedených informacích bude něco pravdy, to ukáže asi až GTC 2020. Ta se měla konat 22. března, nicméně vzhledem ke koronaviru je nejisté, na kdy bude přesunuta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře