www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU

NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU
, , aktualita
NVIDIA měla prezentaci na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019, kde vypustila do světa zajímavé střípky informací. Dozvíme se něco o chystané generaci grafických čipů, ale i o tom, jak NVIDII ovlivňuje aktuální stav Intelu.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA pochopitelně nepřijela na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019 s žádným zásadním oznámením a její odpovědi na otázky ohledně příští generace GPU byly nejasné, ale nic jiného se ani nedalo čekat, NVIDIA si nikdy nepouští pusu na špacír. Uvedla, že ráda vždy každého překvapí oficiálním představením nových produktů, jejich roadmapami a konečným uvedením na trh. 
 
 
Vedle toho jsme se dozvěděli, že NVIDIA chystá i další vývoj na své existující 12NFF technologii, což tak znamená, že bychom se pravděpodobně měli dočkat ještě nějakého produktu generace Turing. Sázet by se v tomto případě dalo především na GeForce RTX 2080 Ti Super, o níž se v poslední době mluvilo nejednou. 
 
Co se týče příští generace, pak bychom mohli být překvapení 7nm čipy Ampere už někdy po prvním čtvrtletí příštího roku a v létě se pak očekává nástup nových herních GPU. A pokud by se někdo zajímal o to, jak by k tomu mohlo pasovat představení nového herního hi-endu ještě ze starší (či dnes aktuální) generace, pak k tomu lze říci jen to, že nástupce RTX 2080 Ti stejně s prvními kartami nové generace nejspíše nedorazí a jeho čas přijde až někdy později, stejně jako tomu bylo v případě karet Pascal. 
 
NVIDIA dále ještě jednou zopakovala, že ze všech desktopových karet, které v poslední době prodává, plné dvě třetiny podporují ray tracing, takže je velice spokojena se zájmem, který vyvolaly GeForce RTX mezi zákazníky. A ray tracing je samozřejmě budoucnost PC her, na to nemohla zástupkyně NVIDIE Colette Kress (CFO) zapomenout. 
 
Co se týče Intelu a nedostatku jeho procesorů, zde NVIDIA připomíná, že její karty se nacházejí spíše ve výkonnějších systémech, respektive jde obecně o AIB grafické karty, nejen ty od NVIDIE. A jak je dobře známo, Intel prioritně vyrábí dražší procesory, což tak znamená, že NVIDIA sama moc nepociťuje, že by obecný nedostatek procesorů Intel nějak brzdil její prodeje. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek