reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU

5.12.2019, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU
NVIDIA měla prezentaci na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019, kde vypustila do světa zajímavé střípky informací. Dozvíme se něco o chystané generaci grafických čipů, ale i o tom, jak NVIDII ovlivňuje aktuální stav Intelu.
NVIDIA pochopitelně nepřijela na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019 s žádným zásadním oznámením a její odpovědi na otázky ohledně příští generace GPU byly nejasné, ale nic jiného se ani nedalo čekat, NVIDIA si nikdy nepouští pusu na špacír. Uvedla, že ráda vždy každého překvapí oficiálním představením nových produktů, jejich roadmapami a konečným uvedením na trh. 
 
 
Vedle toho jsme se dozvěděli, že NVIDIA chystá i další vývoj na své existující 12NFF technologii, což tak znamená, že bychom se pravděpodobně měli dočkat ještě nějakého produktu generace Turing. Sázet by se v tomto případě dalo především na GeForce RTX 2080 Ti Super, o níž se v poslední době mluvilo nejednou. 
 
Co se týče příští generace, pak bychom mohli být překvapení 7nm čipy Ampere už někdy po prvním čtvrtletí příštího roku a v létě se pak očekává nástup nových herních GPU. A pokud by se někdo zajímal o to, jak by k tomu mohlo pasovat představení nového herního hi-endu ještě ze starší (či dnes aktuální) generace, pak k tomu lze říci jen to, že nástupce RTX 2080 Ti stejně s prvními kartami nové generace nejspíše nedorazí a jeho čas přijde až někdy později, stejně jako tomu bylo v případě karet Pascal. 
 
NVIDIA dále ještě jednou zopakovala, že ze všech desktopových karet, které v poslední době prodává, plné dvě třetiny podporují ray tracing, takže je velice spokojena se zájmem, který vyvolaly GeForce RTX mezi zákazníky. A ray tracing je samozřejmě budoucnost PC her, na to nemohla zástupkyně NVIDIE Colette Kress (CFO) zapomenout. 
 
Co se týče Intelu a nedostatku jeho procesorů, zde NVIDIA připomíná, že její karty se nacházejí spíše ve výkonnějších systémech, respektive jde obecně o AIB grafické karty, nejen ty od NVIDIE. A jak je dobře známo, Intel prioritně vyrábí dražší procesory, což tak znamená, že NVIDIA sama moc nepociťuje, že by obecný nedostatek procesorů Intel nějak brzdil její prodeje. 
 
Zdroj: wccftech


reklama