www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU

NVIDIA by nás chtěla překvapit představením 7nm generace GPU
, , aktualita
NVIDIA měla prezentaci na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019, kde vypustila do světa zajímavé střípky informací. Dozvíme se něco o chystané generaci grafických čipů, ale i o tom, jak NVIDII ovlivňuje aktuální stav Intelu.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA pochopitelně nepřijela na Credit Suisse Annual Technology Conference 2019 s žádným zásadním oznámením a její odpovědi na otázky ohledně příští generace GPU byly nejasné, ale nic jiného se ani nedalo čekat, NVIDIA si nikdy nepouští pusu na špacír. Uvedla, že ráda vždy každého překvapí oficiálním představením nových produktů, jejich roadmapami a konečným uvedením na trh. 
 
 
Vedle toho jsme se dozvěděli, že NVIDIA chystá i další vývoj na své existující 12NFF technologii, což tak znamená, že bychom se pravděpodobně měli dočkat ještě nějakého produktu generace Turing. Sázet by se v tomto případě dalo především na GeForce RTX 2080 Ti Super, o níž se v poslední době mluvilo nejednou. 
 
Co se týče příští generace, pak bychom mohli být překvapení 7nm čipy Ampere už někdy po prvním čtvrtletí příštího roku a v létě se pak očekává nástup nových herních GPU. A pokud by se někdo zajímal o to, jak by k tomu mohlo pasovat představení nového herního hi-endu ještě ze starší (či dnes aktuální) generace, pak k tomu lze říci jen to, že nástupce RTX 2080 Ti stejně s prvními kartami nové generace nejspíše nedorazí a jeho čas přijde až někdy později, stejně jako tomu bylo v případě karet Pascal. 
 
NVIDIA dále ještě jednou zopakovala, že ze všech desktopových karet, které v poslední době prodává, plné dvě třetiny podporují ray tracing, takže je velice spokojena se zájmem, který vyvolaly GeForce RTX mezi zákazníky. A ray tracing je samozřejmě budoucnost PC her, na to nemohla zástupkyně NVIDIE Colette Kress (CFO) zapomenout. 
 
Co se týče Intelu a nedostatku jeho procesorů, zde NVIDIA připomíná, že její karty se nacházejí spíše ve výkonnějších systémech, respektive jde obecně o AIB grafické karty, nejen ty od NVIDIE. A jak je dobře známo, Intel prioritně vyrábí dražší procesory, což tak znamená, že NVIDIA sama moc nepociťuje, že by obecný nedostatek procesorů Intel nějak brzdil její prodeje. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů