www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation
, , aktualita
Na společnost NVIDIA se zaměřila Xperi Corporation, která už nejednou žalovala velké technologické společnosti za porušování patentů, a to rozhodně ne neúspěšně. NVIDIA jich měla porušit celkem pět. 
K oblíbeným
reklama
Xperi Corporation si tak už nepřekvapivě vysloužila označení "patentový trol" a jako takový se zaměřuje na velké společnosti a pátrá po tom, zda by je nemohla obvinit z porušení některého z patentů, které vlastní. V roce 2017 se jí to povedlo v případě s firmou Broadcom, se kterou se nakonec mimosoudně vyrovnala a dohodla se na licenčním ujednání a toho samého docílila na konci minulého roku s firmou Samsung. Nyní se jí dostala do hledáčku NVIDIA a jde celkem o pět patentů. 
 
 
 
Společnost Xperi známe především jako majitele audio-technologické firmy DTS, která licencuje své kodeky pro mnohé produkty. Xperi také vlastní řadu patentů spojených s produkcí polovodičových produktů a právě ty už využila pro obvinění Broadcomu, Samsungu a nyní i NVIDIE. Po ní se tak nyní rovněž žádají licenční poplatky a vedle toho vyrovnání, přičemž to vypadá, že Xperi má slušnou šanci na úspěch, respektive na to, že NVIDIA kývne na vyrovnání ve stylu dvou dříve obviněných firem. 
 
Je přitom pozoruhodné, že dotyčné patenty se točí právě kolem produkce čipů, a to třeba napájecích obvodů, konstrukce čipového pouzdra, leštění kovové vrstvy a dalších metod. NVIDIA je totiž společnost, která nemá vlastní továrny a využívá zakázkovou výrobu. Jeden by tak mohl namítnout, že NVIDIA může firmu Xperi prostě odkázat na tchaj-wanskou TSMC, ať si to vyřídí s ní. Xperi ale uvádí, že odpovědnost za to, jak jsou dané čipy vyráběny, stále padá na hlavu NVIDIE. A že na tom něco bude, o tom leccos vypovídá právě mimosoudní vyrovnání s firmou Broadcom, která také nemá vlastní továrny a Xperi v jejím případě (stejně jako v při se Samsungem) využila tři z pěti patentů, jež nyní vytasila proti NVIDII. 
 
Nakonec se dozvídáme také to, že Xperi už měla NVIDII oslovit už před několika lety a chtěla se dohodnout, což čítalo nějakou formu licenčního ujednání. To ale NVIDIA evidentně odmítla, a tak nyní celá věc míří k Delawarskému federálnímu soudu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek