www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation
, , aktualita
Na společnost NVIDIA se zaměřila Xperi Corporation, která už nejednou žalovala velké technologické společnosti za porušování patentů, a to rozhodně ne neúspěšně. NVIDIA jich měla porušit celkem pět. 
K oblíbeným
reklama
Xperi Corporation si tak už nepřekvapivě vysloužila označení "patentový trol" a jako takový se zaměřuje na velké společnosti a pátrá po tom, zda by je nemohla obvinit z porušení některého z patentů, které vlastní. V roce 2017 se jí to povedlo v případě s firmou Broadcom, se kterou se nakonec mimosoudně vyrovnala a dohodla se na licenčním ujednání a toho samého docílila na konci minulého roku s firmou Samsung. Nyní se jí dostala do hledáčku NVIDIA a jde celkem o pět patentů. 
 
 
 
Společnost Xperi známe především jako majitele audio-technologické firmy DTS, která licencuje své kodeky pro mnohé produkty. Xperi také vlastní řadu patentů spojených s produkcí polovodičových produktů a právě ty už využila pro obvinění Broadcomu, Samsungu a nyní i NVIDIE. Po ní se tak nyní rovněž žádají licenční poplatky a vedle toho vyrovnání, přičemž to vypadá, že Xperi má slušnou šanci na úspěch, respektive na to, že NVIDIA kývne na vyrovnání ve stylu dvou dříve obviněných firem. 
 
Je přitom pozoruhodné, že dotyčné patenty se točí právě kolem produkce čipů, a to třeba napájecích obvodů, konstrukce čipového pouzdra, leštění kovové vrstvy a dalších metod. NVIDIA je totiž společnost, která nemá vlastní továrny a využívá zakázkovou výrobu. Jeden by tak mohl namítnout, že NVIDIA může firmu Xperi prostě odkázat na tchaj-wanskou TSMC, ať si to vyřídí s ní. Xperi ale uvádí, že odpovědnost za to, jak jsou dané čipy vyráběny, stále padá na hlavu NVIDIE. A že na tom něco bude, o tom leccos vypovídá právě mimosoudní vyrovnání s firmou Broadcom, která také nemá vlastní továrny a Xperi v jejím případě (stejně jako v při se Samsungem) využila tři z pěti patentů, jež nyní vytasila proti NVIDII. 
 
Nakonec se dozvídáme také to, že Xperi už měla NVIDII oslovit už před několika lety a chtěla se dohodnout, což čítalo nějakou formu licenčního ujednání. To ale NVIDIA evidentně odmítla, a tak nyní celá věc míří k Delawarskému federálnímu soudu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů