www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation

NVIDIA čelí obvinění z porušení pěti patentů Xperi Corporation
, , aktualita
Na společnost NVIDIA se zaměřila Xperi Corporation, která už nejednou žalovala velké technologické společnosti za porušování patentů, a to rozhodně ne neúspěšně. NVIDIA jich měla porušit celkem pět. 
K oblíbeným
reklama
Xperi Corporation si tak už nepřekvapivě vysloužila označení "patentový trol" a jako takový se zaměřuje na velké společnosti a pátrá po tom, zda by je nemohla obvinit z porušení některého z patentů, které vlastní. V roce 2017 se jí to povedlo v případě s firmou Broadcom, se kterou se nakonec mimosoudně vyrovnala a dohodla se na licenčním ujednání a toho samého docílila na konci minulého roku s firmou Samsung. Nyní se jí dostala do hledáčku NVIDIA a jde celkem o pět patentů. 
 
 
 
Společnost Xperi známe především jako majitele audio-technologické firmy DTS, která licencuje své kodeky pro mnohé produkty. Xperi také vlastní řadu patentů spojených s produkcí polovodičových produktů a právě ty už využila pro obvinění Broadcomu, Samsungu a nyní i NVIDIE. Po ní se tak nyní rovněž žádají licenční poplatky a vedle toho vyrovnání, přičemž to vypadá, že Xperi má slušnou šanci na úspěch, respektive na to, že NVIDIA kývne na vyrovnání ve stylu dvou dříve obviněných firem. 
 
Je přitom pozoruhodné, že dotyčné patenty se točí právě kolem produkce čipů, a to třeba napájecích obvodů, konstrukce čipového pouzdra, leštění kovové vrstvy a dalších metod. NVIDIA je totiž společnost, která nemá vlastní továrny a využívá zakázkovou výrobu. Jeden by tak mohl namítnout, že NVIDIA může firmu Xperi prostě odkázat na tchaj-wanskou TSMC, ať si to vyřídí s ní. Xperi ale uvádí, že odpovědnost za to, jak jsou dané čipy vyráběny, stále padá na hlavu NVIDIE. A že na tom něco bude, o tom leccos vypovídá právě mimosoudní vyrovnání s firmou Broadcom, která také nemá vlastní továrny a Xperi v jejím případě (stejně jako v při se Samsungem) využila tři z pěti patentů, jež nyní vytasila proti NVIDII. 
 
Nakonec se dozvídáme také to, že Xperi už měla NVIDII oslovit už před několika lety a chtěla se dohodnout, což čítalo nějakou formu licenčního ujednání. To ale NVIDIA evidentně odmítla, a tak nyní celá věc míří k Delawarskému federálnímu soudu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD
Server Expreview nabízí přehled o budoucích, respektive možných budoucích procesorových generacích společnosti AMD včetně serverových platforem a APU. Kam si tak můžeme zařadit kódové názvy jako Rembrandt, van Gogh, Genesis či Floyd?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře