www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?

NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
, , aktualita
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
K oblíbeným
reklama
V tuto dobu lze vidět nástup karty jako GTX 1180 extrémně nepravděpodobně. NVIDIA sice rozdělila novou generaci Turingů na RTX 2000 s plnou výbavou a GTX 1600 bez ray tracingu a potenciálně i DLSS (to se za chvíli ukáže), ale i to dává smysl. Slabší karty by prostě neměly dost výkonu pro hry s ray tracingem, a tak se z nich staly GTX 1600.
 
Proč by ale měla nastoupit GTX 1180 a co by to vůbec bylo? Byl by to snad přetaktovaný Pascal, nebo snad Volta? Turing bez RT těžko, když nejde o GTX 1680, takže uvidíme.  
 
 
Ale uvidíme, protože daná karta je zmíněna na dvou místech zároveň, jak ukazuje další obrázek a jedna z možností je, že to bude opravdu Pascal na steroidech připravený třeba ze zbytků skladových zásob, ale prodávaný pouze OEM výrobcům a ne běžně na trhu. To by ani tak překvapivé nebylo. 
 
 
Ostatní OEM výrobci ale zatím, jak to vypadá, nic jako GTX 1180 nenabízí, ale na druhou stranu zase byl záznam o takové kartě dříve v tomto roce (dle wccftech) spatřen v GFXbench. Necháme se překvapit.  
 
Zdroj: notebookcheck 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek