www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?

NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
, , aktualita
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
K oblíbeným
reklama
V tuto dobu lze vidět nástup karty jako GTX 1180 extrémně nepravděpodobně. NVIDIA sice rozdělila novou generaci Turingů na RTX 2000 s plnou výbavou a GTX 1600 bez ray tracingu a potenciálně i DLSS (to se za chvíli ukáže), ale i to dává smysl. Slabší karty by prostě neměly dost výkonu pro hry s ray tracingem, a tak se z nich staly GTX 1600.
 
Proč by ale měla nastoupit GTX 1180 a co by to vůbec bylo? Byl by to snad přetaktovaný Pascal, nebo snad Volta? Turing bez RT těžko, když nejde o GTX 1680, takže uvidíme.  
 
 
Ale uvidíme, protože daná karta je zmíněna na dvou místech zároveň, jak ukazuje další obrázek a jedna z možností je, že to bude opravdu Pascal na steroidech připravený třeba ze zbytků skladových zásob, ale prodávaný pouze OEM výrobcům a ne běžně na trhu. To by ani tak překvapivé nebylo. 
 
 
Ostatní OEM výrobci ale zatím, jak to vypadá, nic jako GTX 1180 nenabízí, ale na druhou stranu zase byl záznam o takové kartě dříve v tomto roce (dle wccftech) spatřen v GFXbench. Necháme se překvapit.  
 
Zdroj: notebookcheck 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala