NVIDIA Jetson Xavier NX: "světově nejmenší superpočítač"

NVIDIA Jetson Xavier NX: "světově nejmenší superpočítač"
, , aktualita
NVIDIA vypouští do světa nový Jetson Xavier NX, o němž tvrdí, že jde o světově nejmenší superpočítač. To je ale pochopitelně třeba brát s velkou rezervou. Jde totiž o speciální zařízení pro umělou inteligenci.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA Jetson Xavier NX je tak vysoce specializované zařízení, které zahrnuje procesor s výkonem 27 TOPS, čili 27 miliard operací za sekundu užitečných pro umělou inteligenci, přičemž to se zde zvládne s jen 10 až 15W spotřebou. Právě na základě toho NVIDIA tvrdí, že jde o "světově nejmenší superpočítač pro AI". A malý skutečně je, však rozměry kartičky jsou jen 70 x 45 mm.  
 
 
Jetson Xavier NX je tak pouze karta s klasickým fyzickým rozhraním v podobě kontaktů na svém okraji, stejně jako mají i běžné PC karty. To znamená, že jde pouze o součást většího systému, což mohou být třeba komerční roboti, drony, zařízení pro továrny, zdravotnická zařízení, atd.  
 
 
Dále se dozvídáme, že oněch 21 TOPS se týká celočíselných výpočtu Int8 a v případě plovoucí řadové čárky a konkrétně FP16 jde o 6 TFLOPS. Stejně jako u jiných Jetson se i zde využívá softwarová architektura CUDA-X a podporován je SDK JetPack. 
 
 
Základem je čip obsahující jednak šest 64bitových jader NVIDIA Carmel Arm se 6 MB L2 a 4 MB L3 cache a především je tu 384 CUDA jader plus 48 Tensor. Zařízení je vybaveno také grafickým výstupem s DP 1.4, eDP 1.4 a HDMI 2.0 stejně jako hardwarovým dekódováním videa 2x 4K60 a kódováním 2x 4K30. Podporuje také šest CSI kamer, využívá 8 GB paměti LPDDR4x (51,2 GB/s), 16 GFB eMMC 5.1 a gigabitový Ethernet. Pinově je kompatibilní s Jetson Neno. 
 
Jetson Xavier NX bude k dispozici od března příštího roku za 399 USD.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Včera, aktualita, Jan Vítek