www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung

NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung
, , aktualita
Vskutku těžkotonážního konkurenta získala společnost NVIDIA ve své snaze získat od společnosti SoftBank firmu Arm Holdings. Ta je pro ni už tak velice velké sousto a nyní se do věci vložil i korejský Samsung.
K oblíbeným
reklama
Místopředseda Samsungu Lee Jae-yong a CEO firmy Softbank Masayoshi Son (první a třetí zleva) se setkali již 4. července předchozího roku, ale tehdy ještě jistě nešlo o možnou akvizici firmy Arm Holdings, o niž se uchází také NVIDIA
 
 
Nicméně, dle Korea Times má mít Samsung zájem pouze o kapitálovou investici, aby získal menšinový podíl ve firmě Arm. Mluví se konkrétně o podílu mezi 3 a 5 procenty, jak uvedl dobře informovaný, avšak anonymní zdroj z průmyslu. Dozvídáme se také, že společnost Arm by mohla být získána konsorciem několika firem z polovodičového průmyslu a že Samsung by rád učinil podobný krok jako před řadou let, kdy získal kmenové akcie holandské společnosti ASML, která nyní vyrábí i velice důležité stroje pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL). Ty zatím dodává na trh jako jediná na světě. Psal se konkrétně rok 2012, kdy Samsung získal 3% podíl v ASML Holdings za 642 milionů dolarů. 
 
Cílem firmy Samsung tak může být dle zmíněného zdroje snížení licenčních poplatků na technologie firmy Arm, jež krom Samsungu (např. řada SoC Exynos) využívá řada dalších významných IT firem jako Apple, Qualcomm, Huawei, NVIDIA, atd. Každá z těchto firem tak platí licenční poplatky za využití architektury ARM a poté i malý podíl z každého prodaného kusu procesoru, SoC či jiného čipu. 
 
Vypadá to tak, že záměry NVIDIE a Samsungu se značně liší, neboť v případě NVIDIE se mluví o akvizici celé společnosti Arm Holdings a ne o jejím rozkouskování mezi Samsung a jiné. Je pravda, že SoftBank zvažuje dva postupy, čili buď prodej celého Armu nebo primární emisi jeho akcií.
 
O vytvoření konsorcia firem, které by ovládlo Arm, přitom mluví analytik Jim Handy (Objective Analysis), dle nějž by je měly tvořit mimo jiné i firmy Rambus, Cadence nebo Synopsis. Ty totiž mají podobné zaměření jako Arm. Tvoří technologie, které si poté licencují pro své produkty ostatní společnosti. 
 
Co se týče zájmu NVIDIE, ta by mohla ve své snaze tvrdě narazit, neboť pro akvizici firmy Arm by potřebovala povolení antimonopolních úřadů v USA, EU, Japonsku, Číně i v Jižní Koree. Zpochybněno bylo také to (opět jde o stejný výše zmíněný anonymní zdroj), že NVIDIA dokáže dát dohromady potřebné prostředky v odhadované výši 41 miliard dolarů, i pokud by chtěla využít mix hotovosti a vlastních akcií.  
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář