NVIDIA nebude omezovat výkon těžby u již prodaných karet

NVIDIA nebude omezovat výkon těžby u již prodaných karet
, , aktualita
Rozhodnutí NVIDIE omezit výkon grafických karet GeForce při hashování přinesl řadu otázek a mezi nimi i tu, jak to bude s těmi kartami, které se již dostaly na trh a zda i v jejich případě bude v nových ovladačích omezen výkon při těžbě. 
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme se dozvěděli nové skutečnosti, dle nichž bude hashovací výkon karet GeForce omezen nejdříve s nástupem modelu RTX 3060. Nezáleží zde přitom pouze na ovladačích, respektive i bez nich karta dokáže svůj výkon omezit, neboť má příslušné opatření zakódované i v BIOSu a dokonce je i v samotném GPU. Stále přitom nevíme, zda a jak případně bude možné daný omezovač obejít či vypnout, nicméně běžné uživatele může zajímat především to, jak to bude s kartami, které jsou již na trhu. 
 
 
Je nad slunce jasné, že kdyby se NVIDIA snažila pouze pomocí ovladačů snižovat těžební výkon karet, které už jsou rozesety po celém světě, byla by to zcela marná snaha v případě, kdy jsou dané karty využity právě v těžebních farmách. Nikdo by pochopitelně nové ovladače neinstaloval, neboť k tomu není žádný důvod. 
 
Na druhou stranu, co když má někdo svou GeForce v počítači jako kartu, na které těží i hraje? Zde na jednu stranu potřebuje průběžně aktualizovat ovladače kvůli výkonu či řešení bugů, čili pokud by NVIDIA výkon pro těžbu snížila v dalších jejich verzích, takoví zákazníci by asi potěšeni nebyli. 
 
Je tak zřejmé, že by tím byli biti právě uživatelé, pro které je těžba spíše jen koníček nebo mizivý zdroj příjmů, a to nehledě na tu možnou eventualitu, kdy by se snížil výkon v případě využití karty pro výpočty, které mohou připomínat těžbu, ale o nic takového nejde. To je ostatně jedna z otázek, které ještě zbývají dořešit. 
 
Dle serveru TechSpot tak NVIDIA potvrdila alespoň to, že už prodané karty se nijak omezovat nebudou. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů