www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA nejspíše chystá 3GB verzi GeForce GTX 1050

NVIDIA nejspíše chystá 3GB verzi GeForce GTX 1050
, , aktualita
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 je aktuálně dostupná pouze se 2 GB paměti GDDR5, což může být v některých případech limitující. Nyní se ale objevily informace o verzi se 3 GB paměti. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by se taková karta objevila, neznamenalo by to pouze, že NVIDIA vedle GeForce GTX 1050 jen plácla 3 namísto 2 GB paměti. Nutně by to představovalo i změnu paměťového kontroleru čipu, neboť aktuální 128bitový nemůže být napojen na 3 nebo 6 gigabajtů v pamětech GDDR5. Stejně jako v případě 3GB verze GeForce GTX 1060 by to chtělo nejlépe 192bitový kontroler, takže v tomto ohledu by na tom nová verze GeForce GTX 1050 byla lépe než jiné. Dá se to ale také kompenzovat prostě tím, že NVIDIA použije pomalejší paměti GDDR5 než na ostatních GTX 1050, ale i ty mají efektivní takt 7 GHz, čili nic úžasného. 
 
NVIDIA by se ale mohla dát i opačnou cestou a naopak redukovat šířku paměťové sběrnice na 96 bitů, což by pak naopak vyžadovalo rychlejší paměti. Aktuálně mají obě GTX 1050 propustnost pamětí 112 GB/s a na snížené šířce by to bylo se 7GHz paměťmi jen 84 GB/s a i 8GHz by dosáhly jen na 96 GB/s. Až 9GHz GDDR5 by přinesly srovnatelných 108 GB/s, přičemž takové už NVIDIA používá na novějších verzích GTX 1060. Menší šířka paměťové sběrnice je i pravděpodobná kvůli tomu, že GPU GP107 nejspíše více než 128 bitů nemají k dispozici. 
 
 
 ilustrační obrázek
 
Ihned nás také musí napadnout, komu že to bude nová GeForce GTX 1050 se 3 GB paměti vůbec určena, pokud vůbec přijde na trh, jak zní základní předpoklad dalších úvah o ní. NVIDIA může opět pomýšlet exkluzivně na čínský trh, kde by šlo o zajímavou kartu pro hráče Playerunknown's Battleground.
 
Ovšem na druhou stranu by prostě mohlo jít o snahu dostat na trh vylepšenou verzi s větším bufferem, protože 2 GB už přeci jen přestávají stačit i takovýmto kartám. A přeci jen, i když se už v dohledné době několika málo měsíců očekává nástup další herní generace karet NVIDIA, low-end v podobě GTX 1050 tu s námi ještě nějakou dobu zůstane, protože tyto karty dorazily z generace Pascal na trh mezi posledními. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek