www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM

Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
, , aktualita
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
K oblíbeným
reklama
I když rozhraní Nvidia CUDA už pár let běží i s procesory ARM např. na malých deskách Nvidia Jetson, které mohou být využity např. u autonomních funkcí pro auta, v embedded zařízeních a podobně, dosud chyběl framework pro nasazení v HPC (High Performance Computing). To se ale nyní změní. Do konce roku se objeví knihovny Nvidia CUDA-X AI a CUDA-X HPC, frameworky pro práci s AI akcelerované pomocí GPU a další nástroje jako PGI compilery a podpora OpenACC.
 
Logo Nvidia
 
Až se všechny tyto balíčky objeví, Nvidia bude mít plnou HPC podporu pro všechny hlavní platformy x86, IBM Power a ARM. Výhodou u ARMu má být především velmi vysoká efektivita (nízká spotřeba vzhledem k výkonu). Když se k tomu přidá fakt, že 22 z 25 nejefektivnějších superpočítačů ze seznamu Green 500 využívá akceleraci pomocí GPU, je jasné, kam Nvidia míří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek