www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM

Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
, , aktualita
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
K oblíbeným
reklama
I když rozhraní Nvidia CUDA už pár let běží i s procesory ARM např. na malých deskách Nvidia Jetson, které mohou být využity např. u autonomních funkcí pro auta, v embedded zařízeních a podobně, dosud chyběl framework pro nasazení v HPC (High Performance Computing). To se ale nyní změní. Do konce roku se objeví knihovny Nvidia CUDA-X AI a CUDA-X HPC, frameworky pro práci s AI akcelerované pomocí GPU a další nástroje jako PGI compilery a podpora OpenACC.
 
Logo Nvidia
 
Až se všechny tyto balíčky objeví, Nvidia bude mít plnou HPC podporu pro všechny hlavní platformy x86, IBM Power a ARM. Výhodou u ARMu má být především velmi vysoká efektivita (nízká spotřeba vzhledem k výkonu). Když se k tomu přidá fakt, že 22 z 25 nejefektivnějších superpočítačů ze seznamu Green 500 využívá akceleraci pomocí GPU, je jasné, kam Nvidia míří.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek