www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přináší DLSS 2.0: lepší funkčnost, vyšší kvalita a možnosti nastavení

NVIDIA přináší DLSS 2.0: lepší funkčnost, vyšší kvalita a možnosti nastavení
, , aktualita
Společnost NVIDIA dnes vyslala do světa nové ovladače GeForce 445.75 Game Ready, které jsou určeny pro Half-Life: Alyx, ovšem přináší také do několika titulů podporu technologie DLSS 2.0. Co ta slibuje? 
K oblíbeným
reklama
GeForce 445.75 Game Ready tak přináší optimalizaci pro titul Half-Life: Alyx vstupující na trh právě dnes, ovšem vedle toho tu máme podporu DLSS 2.0 například ve hrách MechWarrior 5: Mercenaries, Control a také v Unreal Engine 4. Jde tak o druhou verzi technologie, jež má za úkol přinést podstatné zvýšení výkonu za cenu pokud možno neznatelného dopadu na kvalitu obrazu. Asi nejpodstatnější novinkou je to, že v rámci DLSS 2.0 není třeba trénovat nový model pro každou hru zvlášť a pak je tu i implementace techniky zvané Temporal Feedback. 
 
 
DLSS 2.0 funguje stejně jako první verze tak, že z nižšího rozlišení vytváří obraz ve vyšším rozlišení a pomocí neuronové sítě rekonstruuje obraz a nahrazuje chybějící detaily. Druhá verze má být také schopna využívat jádra Tensor mnohem efektivněji než první verze a také nabízí uživateli větší kontrolu nad tím, jak bude použita. K dispozici máme tři režimy kvality ovlivňující výchozí rozlišení, v němž je hra opravdu renderována. 
- klikněte pro zvětšení - 
 
 - klikněte pro zvětšení - 

DLSS 2.0 dále slibuje vyšší kvalitu zvláště v případě pohybujících se objektů, jako je třeba ventilátor na snímku. Docílí toho tím, že má k dispozici jednak sekvenci aliasovaných snímků v nízkém rozlišení a pak i vektorová data, která obsahují informaci, jakým směrem se objekty ve hře pohybují. AI síť typu convolutional autoencoder pak vezme předchozí snímek ve vysokém rozlišení a určí, jak dle něj upravit nový snímek v nízkém rozlišení a vygenerovat nový. 
 
Aktuálně DLSS 2.0 funguje ve čtyřech hrách: Control, Wolfenstein: Youngblood, MechWarrior 5: Mercenaries a Deliver Us The Moon, respektive v případě Control a MechWarrioru bude fungovat od tohoto týdne.
 
 
 
Dle grafů můžeme od DLSS 2.0 očekávat slušný příděl FPS navíc a dle NVIDIE to bude od 30 do 75 % při nastavení „Quality“. 
 
Nakonec se ještě dozvíme, že nové ovladače jsou Game Ready i pro Resident Evil 3 a Ghost Recon Breakpoint's Ghost Experience update a také přidávají či aktualizují SLI profily pro následující hry (pouze Turing): 
 • ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN
 • Blacksad: Under the Skin
 • Blair Witch
 • Close to the Sun
 • Hell Let Loose
 • Journey To The Savage Planet
 • Monster Energy Supercross 3
 • MotoGP 19
 • MXGP 2019 - The Official Motocross Videogame
 • eFootball PES 2020
 • World War 3
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami
James Webb Space Telescope už má nějakou dobu k sobě smontované všechny zrcadlové segmenty, které ale bude muset ve vesmíru složit v jeden celek. Nyní ukázal, že toho bude schopen a jak to vypadalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek