NVIDIA přináší DLSS 2.0: lepší funkčnost, vyšší kvalita a možnosti nastavení

NVIDIA přináší DLSS 2.0: lepší funkčnost, vyšší kvalita a možnosti nastavení
, , aktualita
Společnost NVIDIA dnes vyslala do světa nové ovladače GeForce 445.75 Game Ready, které jsou určeny pro Half-Life: Alyx, ovšem přináší také do několika titulů podporu technologie DLSS 2.0. Co ta slibuje? 
K oblíbeným
reklama
GeForce 445.75 Game Ready tak přináší optimalizaci pro titul Half-Life: Alyx vstupující na trh právě dnes, ovšem vedle toho tu máme podporu DLSS 2.0 například ve hrách MechWarrior 5: Mercenaries, Control a také v Unreal Engine 4. Jde tak o druhou verzi technologie, jež má za úkol přinést podstatné zvýšení výkonu za cenu pokud možno neznatelného dopadu na kvalitu obrazu. Asi nejpodstatnější novinkou je to, že v rámci DLSS 2.0 není třeba trénovat nový model pro každou hru zvlášť a pak je tu i implementace techniky zvané Temporal Feedback. 
 
 
DLSS 2.0 funguje stejně jako první verze tak, že z nižšího rozlišení vytváří obraz ve vyšším rozlišení a pomocí neuronové sítě rekonstruuje obraz a nahrazuje chybějící detaily. Druhá verze má být také schopna využívat jádra Tensor mnohem efektivněji než první verze a také nabízí uživateli větší kontrolu nad tím, jak bude použita. K dispozici máme tři režimy kvality ovlivňující výchozí rozlišení, v němž je hra opravdu renderována. 
- klikněte pro zvětšení - 
 
 - klikněte pro zvětšení - 

DLSS 2.0 dále slibuje vyšší kvalitu zvláště v případě pohybujících se objektů, jako je třeba ventilátor na snímku. Docílí toho tím, že má k dispozici jednak sekvenci aliasovaných snímků v nízkém rozlišení a pak i vektorová data, která obsahují informaci, jakým směrem se objekty ve hře pohybují. AI síť typu convolutional autoencoder pak vezme předchozí snímek ve vysokém rozlišení a určí, jak dle něj upravit nový snímek v nízkém rozlišení a vygenerovat nový. 
 
Aktuálně DLSS 2.0 funguje ve čtyřech hrách: Control, Wolfenstein: Youngblood, MechWarrior 5: Mercenaries a Deliver Us The Moon, respektive v případě Control a MechWarrioru bude fungovat od tohoto týdne.
 
 
 
Dle grafů můžeme od DLSS 2.0 očekávat slušný příděl FPS navíc a dle NVIDIE to bude od 30 do 75 % při nastavení „Quality“. 
 
Nakonec se ještě dozvíme, že nové ovladače jsou Game Ready i pro Resident Evil 3 a Ghost Recon Breakpoint's Ghost Experience update a také přidávají či aktualizují SLI profily pro následující hry (pouze Turing): 
 • ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN
 • Blacksad: Under the Skin
 • Blair Witch
 • Close to the Sun
 • Hell Let Loose
 • Journey To The Savage Planet
 • Monster Energy Supercross 3
 • MotoGP 19
 • MXGP 2019 - The Official Motocross Videogame
 • eFootball PES 2020
 • World War 3
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Včera, aktualita, Jan Vítek