NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart

NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
, , aktualita
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak jako obvykle sama zařizuje propagaci tohoto titulu, neboť jí jde o prosazování technologií RTX. O Atomic Heart a RTX jsme přitom slyšeli už v létě roku 2018, přičemž na začátku roku 2019 bylo ukázáno právě i demo s RTX. Dnešní ukázka ale už má daleko blíže k samotné hře, neboť nabízí i záběry přímo z ní. 
 
 
Příběh je takový, že se ocitneme v kůži zvláštního agenta KGB s označením P-3, který vyšetřuje jistou katastrofickou událost v zařízení číslo 3826, a to v době vrcholného rozkvětu Sovětského svazu v alternativní realitě. Čili opravdu je možné mluvit o ruské verzi hry Control, kterou vyvíjí studio Mundfish, jež má za sebou nedokončený VR titul Soviet Lunapark. Hra je založena na Unreal Engine 4, vedle FPS by měla představovat do jisté míry i akční RPG (i když to je dnes už spíše běžná věc) a dočkat se jí máme právě letos. 
 
 
Jak je vidět z nového videa, dnes už se NVIDIA nezaměřuje na propagaci ray tracingu v té nejvulgárnější formě, v níž se to hemží efektními a až příliš dokonalými odrazy. Ty tu samozřejmě jsou také, ale v ušmudlaném zrcadle či na nerovném povrchu, což už mnohem více a lépe kopíruje realitu a nedělá to z ray tracingu nablyštěné pozlátko. 
 
Na obrovské zavěšené soše ženy se ukáže také hra světla a stínů a pak nastává už několik sekund ukazující to, co ve hře budeme dělat. Jak jinak, jde o střílení a jinou likvidaci roztodivných nepřátel, a to včetně telekinetického masakrování bývalých spolubojovníků, do čehož se nám opět vkrádá ten zpropadený Control. 
 
Z ukázky lze očekávat, že Atomic Heart bude vypadat skvěle i bez ray tracingu a my si jej budeme moci zahrát vedle PS také na starých a nových konzolích PS a Xbox.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala