Demo Atomic Heart ukazuje možnosti ray tracingu na kartách NVIDIA

Demo Atomic Heart ukazuje možnosti ray tracingu na kartách NVIDIA
, , aktualita
NVIDIA pokračuje v tažení na podporu technologií RTX a nejnověji k tomu využila demo Atomic Heart. Zatím totiž opravdu zbývají jen dema, když se na trh dostala pouze jedna hra s podporou ray tracingu. 
K oblíbeným
reklama
Tou jednou hrou je samozřejmě Battlefield V a v souvislosti s ním můžeme odkázat na video s jakýmsi testem, při němž se lidé snažili určit, zda je v této hře ray tracing právě zapnutý, nebo vypnutý. To lze celkem snadno zjistit v případě, kdy víme, jak a kam se koukat a daná mapa zrovna obsahuje odrazivé objekty, jako je sklo nebo kaluže. Pointa je ale v tom, že se na to opravdu musíme soustředit a to jaksi není náplní samotné hry, takže je opravdu otázka, zda má v této konkrétní hře ray tracing vůbec smysl, ale na to si musí každý odpovědět sám. 
 
 
Nyní tu máme video z CES, které jsme si ještě neukázali. Jensen Huang v něm ukazuje demo z Atomic Heart, na němž opět dává na odiv rozdíl mezi zapnutým a vypnutým ray tracingem. Jde jako obvykle o odrazy i lomy světla stejně jako o stíny, či interakci světla a stínů. To je vidět v čase 1:50, kde světlo z otvorů v hlavě robůtka osvětluje části jeho vlastního stínu. 
 
 
 
Pak tu máme i markantní rozdíl v podání odrazu i lomu světla ve volně stojícím akváriu, nebo co to vůbec je. Je zřejmé, že s ray tracingem bude výsledek více odpovídat skutečnosti, ale nemohu si pomoci, výsledek mi přijde značně "sterilní" nebo až příliš dokonalý a připomíná mi mé někdejší pokusy ve 3D Studiu. V reálném světě existují nečistoty, objekty nikdy nejsou dokonale rovné či hladké a pokud s tím grafika nepracuje zvláště při ray tracingu, výsledek může vypadat podivně. 
 
Na druhou stranu, přesně to platí pro rasterizaci ve hrách v případě stínů. To je zase vidět na následující dvojici obrázků, kde máme bez ray tracingu nepřirozeně ostrý stín objektu uprostřed místnosti, prostě jako od sluníčka. V realitě bude mít ale tento stín jemné přechody, protože 
 
 
 
Vedle toho tu máme ale i jedno další příbuzné téma. Jensen Huang ještě potvrdil, že NVIDIA konečně vyprázdnila své sklady a zbavila se všech GeForce GTX střední vyšší třídy až hi-endu, přičemž GTX 1060 to čeká během několika příštích týdnů. Zopakoval také dopady tzv. kryptokocoviny, která způsobila, že se sklady vyprázdnily mnohem pomaleji, než se předpokládalo. 
 
Až dojdou i GTX 1060, pak to bude znamenat, že tu bude obrovská mezera mezi GTX 1050 Ti s cenou cca 4 tisíce korun a RTX 2060 za alespoň 10 tisíc. Tak snad aby NVIDIA už pomalu měla připravenou náhradu, protože nemít v nabídce grafickou kartu v ceně mezi 5 a 10 tisíci korunami znamená neprodávat karty nižší střední třídy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková