Demo Atomic Heart ukazuje možnosti ray tracingu na kartách NVIDIA

Demo Atomic Heart ukazuje možnosti ray tracingu na kartách NVIDIA
, , aktualita
NVIDIA pokračuje v tažení na podporu technologií RTX a nejnověji k tomu využila demo Atomic Heart. Zatím totiž opravdu zbývají jen dema, když se na trh dostala pouze jedna hra s podporou ray tracingu. 
reklama
Tou jednou hrou je samozřejmě Battlefield V a v souvislosti s ním můžeme odkázat na video s jakýmsi testem, při němž se lidé snažili určit, zda je v této hře ray tracing právě zapnutý, nebo vypnutý. To lze celkem snadno zjistit v případě, kdy víme, jak a kam se koukat a daná mapa zrovna obsahuje odrazivé objekty, jako je sklo nebo kaluže. Pointa je ale v tom, že se na to opravdu musíme soustředit a to jaksi není náplní samotné hry, takže je opravdu otázka, zda má v této konkrétní hře ray tracing vůbec smysl, ale na to si musí každý odpovědět sám. 
 
 
Nyní tu máme video z CES, které jsme si ještě neukázali. Jensen Huang v něm ukazuje demo z Atomic Heart, na němž opět dává na odiv rozdíl mezi zapnutým a vypnutým ray tracingem. Jde jako obvykle o odrazy i lomy světla stejně jako o stíny, či interakci světla a stínů. To je vidět v čase 1:50, kde světlo z otvorů v hlavě robůtka osvětluje části jeho vlastního stínu. 
 
 
 
Pak tu máme i markantní rozdíl v podání odrazu i lomu světla ve volně stojícím akváriu, nebo co to vůbec je. Je zřejmé, že s ray tracingem bude výsledek více odpovídat skutečnosti, ale nemohu si pomoci, výsledek mi přijde značně "sterilní" nebo až příliš dokonalý a připomíná mi mé někdejší pokusy ve 3D Studiu. V reálném světě existují nečistoty, objekty nikdy nejsou dokonale rovné či hladké a pokud s tím grafika nepracuje zvláště při ray tracingu, výsledek může vypadat podivně. 
 
Na druhou stranu, přesně to platí pro rasterizaci ve hrách v případě stínů. To je zase vidět na následující dvojici obrázků, kde máme bez ray tracingu nepřirozeně ostrý stín objektu uprostřed místnosti, prostě jako od sluníčka. V realitě bude mít ale tento stín jemné přechody, protože 
 
 
 
Vedle toho tu máme ale i jedno další příbuzné téma. Jensen Huang ještě potvrdil, že NVIDIA konečně vyprázdnila své sklady a zbavila se všech GeForce GTX střední vyšší třídy až hi-endu, přičemž GTX 1060 to čeká během několika příštích týdnů. Zopakoval také dopady tzv. kryptokocoviny, která způsobila, že se sklady vyprázdnily mnohem pomaleji, než se předpokládalo. 
 
Až dojdou i GTX 1060, pak to bude znamenat, že tu bude obrovská mezera mezi GTX 1050 Ti s cenou cca 4 tisíce korun a RTX 2060 za alespoň 10 tisíc. Tak snad aby NVIDIA už pomalu měla připravenou náhradu, protože nemít v nabídce grafickou kartu v ceně mezi 5 a 10 tisíci korunami znamená neprodávat karty nižší střední třídy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek