reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA TITAN V rozebrán, obsahuje GV100-400

12.12.2017, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA TITAN V rozebrán, obsahuje GV100-400
Steve ze serveru Gamers Nexus si dovolil rozebrat novou grafickou kartu NVIDIA TITAN V s cenou 3000 dolarů, aby ukojil svou i naši zvědavost. Tato karta skutečně ukrývá GPU GV100 generace Volta, přesněji verzi GV100-400-A1. 
Gamers Nexus nám tak poskytne detailní pohled na samotnou kartu NVIDIA TITAN V a především její čip a PCB. Hned se tak můžeme mrknout na její GPU nesoucí označení GV100-400-A1, jež bylo ukryto pod chladičem a evidentně bylo i s paměťmi HBM2 pokryto teplovodivou pastou. Ostatně díky tomu šlo tak pěkně očistit, i když je vidět, že okolí čipu je pěkně ušmudlané, takže buď si Steve nedával při čištění moc velký pozor, nebo NVIDIA použila až moc pasty. 
 
 
Je vidět, že GPU má kolem sebe čtyři paměťové čipy HBM2, ovšem z nich fungují pouze tři. Je tak pravděpodobné, že NVIDIA namísto jednoho "zdravého" paměťového čipu montuje nepovedený. V každém případě je to lepší, než kdyby tu bylo hluché místo. 
 
 
Na druhé fotografii není rámeček kolem GPU a heatspreader, který toto GPU nemá. Jde o styčnou plochu chladiče. 
 
 
Použitý pasiv má za úkol ve spolupráci s jedním radiálním ventilátorem uchladit celkem až 250 W tepelných ztrát, na což moc nevypadá, a tak se rozhodně nelze divit tomu, že teploty GPU se v zátěži přibližují 90 °C. Chlazení si ale můžeme vylepšit tak leda sami, neboť nelze očekávat příchod nereferenčních verzí. 
 
 
Fotografie celé karty nám dá i náhled na to, jak obrovské je GPU GV100 a také z ní můžeme vyčíst, že NVIDIA použila 16fázové VRM napájení. Je tak zřejmé, že pokud by měly být kolem GPU posázeny také čipy pamětí GDDR5X, byla by tato karta výrazně delší než necelých 27 cm. PCB má mimochodem označení PG500. 
 
 
Server Gamers Nexus tak má TITAN V k dispozici, a tak můžeme v dohledné době očekávat podrobný test. Vedle toho tuto kartu získaly i servery PCPerpectiveHardwareLuxx


reklama