NVIDIA vylepšuje DLSS a nabízí tři nastavení kvality

NVIDIA vylepšuje DLSS a nabízí tři nastavení kvality
, , aktualita
NVIDIA upozorňuje, že začala vylepšovat svou implementaci technologie DLSS do her a jde pak zvláště o tituly Control, Deliver us the Moon a Wolfenstein: Youngblood. Můžeme se tak podívat na to, jak to nově vypadá. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, DLSS využívá ve hrách trénované AI pro zvyšování výkonu v hrách, což se hodí zvláště v případě, kdy zapneme ray tracing, který snímkovací frekvenci naopak citelně snižuje. Občas je ale kvalita obrazu s DLSS taková, že na ní rozhodně je co vylepšovat, což je možné, neboť NVIDIA může trénovat nové a nové verze AI pro jednotlivé hry. 
 
 
Nejnovější verze DLSS také nabízí tři režimy kvality, a sice Quality, Balanced a Performance. Dle toho pak systém zvolí rozlišení jako základ pro DLSS, takže uživatel si sám může zvolit mezi kvalitou a výkonem. 
 
 
Nyní nám NVIDIA na svém blogu ukazuje, jak se nově vytrénovaná AI pro DLSS předvádí v Deliver us the Moon a Wolfenstein: Youngblood. Na blogu naleznete především obrazové materiály pro porovnání výsledků, a to mezi DLSS a nativním rozlišení s TAA (Temporal AntiAliasing). 
 
 
My se můžeme podívat na výsledky testů NVIDIE, která ukazuje, o kolik se zvedne snímkovací frekvence po zapnutí DLSS. V případě všech karet od RTX 2060 po RTX 2080 Ti můžeme očekávat přibližně polovinu FPS navíc, a to právě se zapnutým ray tracingem. To je podobné i v rozlišení Full HD, pokud necháme nastavení na Quality, nicméně testy ve Wolfenstein: Youngblood zveřejněny nebyly. 
 
  
Výsledky v Ultra HD jsou ovšem po zapnutí DLSS daleko lepší, ale právě to je způsobeno tím, že namísto režimu Quality byl nastaven Performance. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře