www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Office 2019 budou pouze pro Windows 10

Office 2019 budou pouze pro Windows 10
, , aktualita
Další novinka spojená s Microsoftem se týká konkrétně chystaného balíku kancelářských aplikací Office 2019. Ohlášeno bylo, že ty budou určeny pouze pro systém Windows 10. Vedle toho bylo ohlášeno prodloužení podpory některých verzí tohoto OS.
K oblíbeným
reklama
Microsoft se pochopitelně snaží, aby co nejvíce uživatelů přecházelo na systém Windows 10, ačkoliv možnost bezplatného upgradu ze sedmiček či novějších verzí OS nedávno skončila. To jistě ocenili především výrobci a prodejci počítačů, pro něž vždy znamenal nástup nové generace operačních systémů Microsoftu žně, neboť řada lidí se rozhodla, že společně s novým systémem pořídí rovnou i nový počítač. Windows 10 jim ale Microsoft doslova nutil a také je tu ten fakt, že vývoj PC hardwaru už dávno není takový, jaký býval. Prostě a jednoduše mnohým lidem stačí i letité PC, namísto nějž stejně pro mnohé věci raději použijí svůj telefon či tablet. 
 
 
Pak tu bude další důvod, proč aktualizovat na Windows 10, a sice ten, že chystané Office 2019, jež mají nastoupit ještě letos, budou určeny pouze pro Windows 10. Dle Microsoftu tento balík přijde na trh někdy v druhé polovině roku a obsahovat budou aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Skype for Business. Podporovány budou následujícími systémy: 
 
  • Windows 10 (aktualizované na novější verze)
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2018
  • příští LTSC verze Windows Server
Microsoft také slíbil, že do poloviny tohoto roku se objeví předběžná verze Office 2019 pro vyzkoušení. Tento kancelářský balík pak dostane pětiletou mainstreamovou podporu plus další dva roky rozšířené podpory, která má skončit 14. října 2025. Je tak pravděpodobné, že někdy v letošním říjnu přijde finální verze. 

Vedle toho tu máme také další informace o mainstreamové podpoře a jejím ukončení, což se týká různých verzí OS Windows 10. Jde o sestavení 1607 (Anniversary Update), 1703 (Creators Update) a 1709 (Fall Creators Update), jejichž podpora bude prodloužena vždy o půl roku, jenomže se týká pouze edicí Enterprise a Education, ne Home. Konkrétní data pro zmíněné verze Windows 10 jsou 9. říjen 2018, 9. duben 2019 a 8. říjen 2019. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů