www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Oracle pustil procesory AMD EPYC do svého cloudu

Oracle pustil procesory AMD EPYC do svého cloudu
, , aktualita
Společnosti AMD se podařilo ukořistit dalšího velkého serverového zákazníka, a sice Oracle. Ten vybavil své cloudové servery procesory EPYC, čímž se AMD také řádně pochlubilo ve své tiskové zprávě. 
K oblíbeným
reklama
Serverový byznys společnosti AMD se tak dále rozjíždí a nyní si tato firma přibrala dalšího velkého zákazníka. Můžeme za tím vidět na jedné straně vysokou kvalitu procesorů EPYC spojenou s rozumnými cenami a na straně druhé tu jsou problémy Intelu zvané Spectre a Meltdown, které zasáhly právě především servery, kde bylo s plnou vážností třeba udělat opatření, jež měla dopady na výkon. 
 
 
Oracle tak bude svým zákazníkům poskytovat cloudový výkon procesorů EPYC s cenou od 3 centů za jádro na hodinu, což má být dle informací této firmy o dvě třetiny levnější než průměrná cena za jednojádrovou instanci na trhu. Využije přitom servery s až 64 jádry, a to fyzickými jádry, takže to znamená dvouprocesorové servery. Tomu odpovídá i výběr procesorů EPYC 7551, které jsou určeny právě pro takové servery (na rozdíl od verze EPYC 7551P). 
 
Procesory EPYC 7551 nabízí 32 jader plus SMT (64 logických jader) na taktu 2 až 3 GHz (all core boost je 2,55 GHz) a v cloudových serverech Oraclu typu "bare metal" budou vybaveny 512 GB paměti DDR4 RAM, dvěma 25GbE síťovkami a přístup budou mít až k 1 PB úložného prostoru. To představuje instanci E2.52 v nabídce firmy, vedle níž bude k dispozici také instance E2.64 se 16 jádry. Vedle bare metal serverů budou k dispozici také virtuální stroje vybavené jedním až osmi jádry, takže se budou rovnat maximálně jednomu čipu Zeppelin v procesorech EPYC. 
 
Od dnešního dne jsou k dispozici "epycké" instance umístěné fyzicky v americkém regionu East-Ashburn a koncem měsíce se rozjedou také servery v Londýně a do konce roku ještě další v Evropě. O Asii zatím nepadlo ani slovo. 
 
AMD ale ohlásilo, že má rozjednanou spolupráci s dalšími velkými cloudovými firmami, které si také chystají své systémy založené na procesorech EPYC. Jiné firmy pak mohou čekat na to, co AMD předvede v rámci své příští 7nm generace, která by mohla serverový byznys této společnosti opravdu nakopnout, a to i s ohledem na potíže Intelu, ale především díky tomu, že se očekávají i 64jádrové procesory a výrazně lepší IPC architektury Zen 2
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala