www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch

Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
, , aktualita
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Origin PC v podstatě neprovedla nic světoborného, prostě vzala velkou počítačovou skříň a do ní nacpala krom PC hardwaru také konzoli Microsoft Xbox One X, Sony PlayStation 4 Pro a místo se našlo i pro malou Nintendo Switch. To samo sebou není až tak jednoduchý úkol, nicméně stále jde pouze o čtyři produkty či platformy v jedné krabici. 
 
 
Samozřejmě je k tomu zapotřebí velká skříň Genesis, která je základ a my můžeme na první pohled vidět, že komponenty zde budou mít výhodu vodního chlazení, přičemž grafická karta byla otočena o 90° a vybavena také vodním blokem. To vše pak chladí radiátor, který si může ve spodní pozici užívat přísun čerstvého vzduchu. 
 
 
Společnost Origin PC tímto počinem slaví své 10leté výročí a my se dozvídáme, že tento počítač si stejně nikde nekoupíme. Byl vytvořen jen na oslavu a aby firma ukázala, že něco takového dovede. Spíše než produkt jde tak o výsledek práce nějakého casemoddera. 
 
 
A ti, kterým Origin PC není cizí, možná ví, že Big O je už druhá verze zařízení svého druhu, neboť ta první stejnojmenná byla vytvořena už před deseti lety, kdy ale ještě kombinovala PC a Xbox 360. 
 
 
Jaké jsou ale specifikace tohoto počítače? Základem je deska MSI MEG Z390 Godlike vybavená procesorem Intel Core i9-9900K, dále tu máme 64 GB paměti Corsair Dominator Platinum RGB, grafiku NVIDIA TITAN RTX, 2x 2TB Samsung EVO NVMe a 14TB Seagate Barracuda. To vše samozřejmě běží na Windows 10. 
 
 
Konzole, jak je dobře vidět, byly vypreparovány ze svých vlastních skříní a umístěny do pravé části skříně. Vepředu tak je Xbox One X a vzadu PlayStation 4 Pro a jejich APU mají také své speciálně upravené vodní bloky, takže jsou zapojeny do stejného chladicího systému. Jde tak sice v podstatě jen o casemodding, ale autor si na něm dal opravdu práci a lze si představit, že řada lidí by takovou herní stanici opravdu ráda měla doma. 
 
Nezapomínejme také na Switch, jehož místo je ve speciálně vytvořeném předním slotu za dvířky. Tuto konzoli tak může kdykoliv vysunout a vzít si s sebou. Všechny konzole jsou společně s PC napojeny na HDMI přepínač, anebo můžeme využít jejich vlastní výstupy a provozovat je všechny najednou. Pro zachytávání a streamování videa je tu také speciální karta pracující v rozlišení až 4K.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek9 komentářů