www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch

Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
, , aktualita
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Origin PC v podstatě neprovedla nic světoborného, prostě vzala velkou počítačovou skříň a do ní nacpala krom PC hardwaru také konzoli Microsoft Xbox One X, Sony PlayStation 4 Pro a místo se našlo i pro malou Nintendo Switch. To samo sebou není až tak jednoduchý úkol, nicméně stále jde pouze o čtyři produkty či platformy v jedné krabici. 
 
 
Samozřejmě je k tomu zapotřebí velká skříň Genesis, která je základ a my můžeme na první pohled vidět, že komponenty zde budou mít výhodu vodního chlazení, přičemž grafická karta byla otočena o 90° a vybavena také vodním blokem. To vše pak chladí radiátor, který si může ve spodní pozici užívat přísun čerstvého vzduchu. 
 
 
Společnost Origin PC tímto počinem slaví své 10leté výročí a my se dozvídáme, že tento počítač si stejně nikde nekoupíme. Byl vytvořen jen na oslavu a aby firma ukázala, že něco takového dovede. Spíše než produkt jde tak o výsledek práce nějakého casemoddera. 
 
 
A ti, kterým Origin PC není cizí, možná ví, že Big O je už druhá verze zařízení svého druhu, neboť ta první stejnojmenná byla vytvořena už před deseti lety, kdy ale ještě kombinovala PC a Xbox 360. 
 
 
Jaké jsou ale specifikace tohoto počítače? Základem je deska MSI MEG Z390 Godlike vybavená procesorem Intel Core i9-9900K, dále tu máme 64 GB paměti Corsair Dominator Platinum RGB, grafiku NVIDIA TITAN RTX, 2x 2TB Samsung EVO NVMe a 14TB Seagate Barracuda. To vše samozřejmě běží na Windows 10. 
 
 
Konzole, jak je dobře vidět, byly vypreparovány ze svých vlastních skříní a umístěny do pravé části skříně. Vepředu tak je Xbox One X a vzadu PlayStation 4 Pro a jejich APU mají také své speciálně upravené vodní bloky, takže jsou zapojeny do stejného chladicího systému. Jde tak sice v podstatě jen o casemodding, ale autor si na něm dal opravdu práci a lze si představit, že řada lidí by takovou herní stanici opravdu ráda měla doma. 
 
Nezapomínejme také na Switch, jehož místo je ve speciálně vytvořeném předním slotu za dvířky. Tuto konzoli tak může kdykoliv vysunout a vzít si s sebou. Všechny konzole jsou společně s PC napojeny na HDMI přepínač, anebo můžeme využít jejich vlastní výstupy a provozovat je všechny najednou. Pro zachytávání a streamování videa je tu také speciální karta pracující v rozlišení až 4K.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů