OS Windows 7 zítra končí, Chrome jej ale bude podporovat dál

OS Windows 7 zítra končí, Chrome jej ale bude podporovat dál
, , aktualita
Zítra budou vypuštěny poslední aktualizace pro operační systém Windows 7, pokud jde o bezplatnou podporu. Od společnosti Google se však dozvídáme, že v jejím případě bude Chrome pod Windows 7 podporován i nadále.
K oblíbeným
reklama
Na plánu Microsoftu se nic nemění a pro rozšířenou podporu systému Windows 7 SP1 stále platí, že končí 14. ledna 2020, čili zítra. Nelze očekávat změnu, protože taková rozhodnutí Microsoft nedělá a sám má přirozeně zájem na tom, aby uživatelé upgradovali na nový systém, a to nejlépe Windows 10, jak ostatně sám doporučuje. 
 
 
Stejně tak uvádí, že nabídka aktualizace na Windows 10 z Windows 7 a novějších OS zdarma dávno vypršela, nicméně neoficiálně to stále funguje a lidé hlásí, že klíče ze starších systémů jsou Microsoftem stále akceptovány pro aktivaci Windows 10. Oficiálně bychom si ale měli pořídit nový počítač s předinstalovaným systémem, nebo systém samotný. 
 
Nyní už budou na řadě uživatelé systému Windows 8.1, jichž je ale mnohem méně než provozovatelů sedmiček, takže to ani zdaleka není tak velké téma. Rozšířená podpora Windows 8.1 skončí 10. ledna 2023, což je pochopitelně opět úterý, neboť půjde o tzv. Patch Tuesday, kdy Microsoft vypouští na trh aktualizace. 
 
Kdo však ještě nad desetiletými Windows 7 neláme hůl, je Google, který se naopak v rámci prohlížeče Chrome chystá tento operační systém dále podporovat, a to přinejmenším ještě dalších 18 měsíců, a to do 15. července 2021. Dá se ostatně očekávat, a to na základě zkušeností po konci podpory systému Windows XP, že ještě dlouhou dobu budou mít sedmičky mezi uživateli velký podíl, ale ten přesto bude postupně klesat. A stejně tak je velice pravděpodobné, že Microsoft uživatelům čerstvě nepodporovaného systému danou skutečnost dá opět najevo, a to právě s využitím posledních aktualizací. 
 
Co se týče Googlu, jeho pokračující podpora je pochopitelná nejen kvůli tomu, že řada lidí bude dosud odmítat opustit svůj oblíbený systém. Microsoft totiž nabízí firmám pokračující, ale již placenou podporu, takže je logické, že s tím bude pokračovat i Google či případně jiné firmy, zvláště když v jejich případě už daná podpora není vyloženě svázána s daným systémem.  
 
Google nakonec poznamenal, že jeho prohlížeč může být užitečný i v procesu přechodu na novější systém. Jde ale pouze o to, že s využitím Google Account si Chrome bude pamatovat nastavení, bookmarky a jiné. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře