www.svethardware.cz
>
>

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
, , aktualita
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby to opravdu nemají jednoduché. Vyjednávání licencí je složité a velmi nepřehledné. Ani tak se ale občas nevyhnou nějakým těm soudním sporům a na to je společnost Wixen docela expert. Před rokem se soudila se Spotify o 1,6 miliardy dolarů za písně, na které Spotify nemělo licenci, nyní je v soudním sporu se starší konkurenční streamovací službou Pandora, která u nás není moc známá, funguje totiž pouze v USA. V tomto případě jde o několikaleté zobrazování textů písní (tzv. lyrics) bez příslušné licence. Ano, na texty k písním je potřeba mít další separátní licenci.
 
Pandora logo
 
Pandora však měla texty licencovány přes třetí stranu v podobě služby LyricsFind a takto to fungovalo už od roku 2009. Jenže díky složitým licenčním politikám Wixen Media Publishing se tato licence netýkala písní od Wixenu. Pandora však měla za to, že na texty má licenci přes LyricsFind a vše je v pořádku. Na skutečnost (že licencování přes LyricsFind v tomto případě nezahrnuje licencování třetím stranám) byla Wixenem upozorněna už počátkem roku 2018, nicméně texty zmizely až v letošním květnu, a to ještě ne u všech.
 
Mezi interprety, kterých se celý problém týká, patří např. Tom Petty, Rage Against the Machine nebo Weezer. Wixen tak více než roční prodlevu považuje za záměrné porušování copyrightu a chce po Pandoře 150 tisíc USD (3,4 milionu Kč) za každý text písně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala