www.svethardware.cz
>
>

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
, , aktualita
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby to opravdu nemají jednoduché. Vyjednávání licencí je složité a velmi nepřehledné. Ani tak se ale občas nevyhnou nějakým těm soudním sporům a na to je společnost Wixen docela expert. Před rokem se soudila se Spotify o 1,6 miliardy dolarů za písně, na které Spotify nemělo licenci, nyní je v soudním sporu se starší konkurenční streamovací službou Pandora, která u nás není moc známá, funguje totiž pouze v USA. V tomto případě jde o několikaleté zobrazování textů písní (tzv. lyrics) bez příslušné licence. Ano, na texty k písním je potřeba mít další separátní licenci.
 
Pandora logo
 
Pandora však měla texty licencovány přes třetí stranu v podobě služby LyricsFind a takto to fungovalo už od roku 2009. Jenže díky složitým licenčním politikám Wixen Media Publishing se tato licence netýkala písní od Wixenu. Pandora však měla za to, že na texty má licenci přes LyricsFind a vše je v pořádku. Na skutečnost (že licencování přes LyricsFind v tomto případě nezahrnuje licencování třetím stranám) byla Wixenem upozorněna už počátkem roku 2018, nicméně texty zmizely až v letošním květnu, a to ještě ne u všech.
 
Mezi interprety, kterých se celý problém týká, patří např. Tom Petty, Rage Against the Machine nebo Weezer. Wixen tak více než roční prodlevu považuje za záměrné porušování copyrightu a chce po Pandoře 150 tisíc USD (3,4 milionu Kč) za každý text písně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek