www.svethardware.cz
>
>

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní

Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
, , aktualita
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby to opravdu nemají jednoduché. Vyjednávání licencí je složité a velmi nepřehledné. Ani tak se ale občas nevyhnou nějakým těm soudním sporům a na to je společnost Wixen docela expert. Před rokem se soudila se Spotify o 1,6 miliardy dolarů za písně, na které Spotify nemělo licenci, nyní je v soudním sporu se starší konkurenční streamovací službou Pandora, která u nás není moc známá, funguje totiž pouze v USA. V tomto případě jde o několikaleté zobrazování textů písní (tzv. lyrics) bez příslušné licence. Ano, na texty k písním je potřeba mít další separátní licenci.
 
Pandora logo
 
Pandora však měla texty licencovány přes třetí stranu v podobě služby LyricsFind a takto to fungovalo už od roku 2009. Jenže díky složitým licenčním politikám Wixen Media Publishing se tato licence netýkala písní od Wixenu. Pandora však měla za to, že na texty má licenci přes LyricsFind a vše je v pořádku. Na skutečnost (že licencování přes LyricsFind v tomto případě nezahrnuje licencování třetím stranám) byla Wixenem upozorněna už počátkem roku 2018, nicméně texty zmizely až v letošním květnu, a to ještě ne u všech.
 
Mezi interprety, kterých se celý problém týká, patří např. Tom Petty, Rage Against the Machine nebo Weezer. Wixen tak více než roční prodlevu považuje za záměrné porušování copyrightu a chce po Pandoře 150 tisíc USD (3,4 milionu Kč) za každý text písně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková