www.svethardware.cz
>
>
>
>

Patriot začíná s prodejem externích NVMe SSD Evlvr

Patriot začíná s prodejem externích NVMe SSD Evlvr
, , aktualita
Společnost Patriot zahájila prodej velmi rychlých SSD disků Evlvr s NVMe rozhraním a Thunderbolt 3 USB-C portem. Ty mají nabídnout přenosové rychlosti až 1600 MB/s, přitom výrobce slibuje i relativně atraktivní cenu.
K oblíbeným
reklama
Externí SSD disky Patriot Evlvr byly sice světu ukázány už v lednu tohoto roku, teprve teď se ale dostávají do prodeje. Jde o podobné disky jako nedávno představené Samsung X5, nicméně v tomto případě bude nutné počítat s o něco nižším výkonem, ale naštěstí také i nižší cenou. I novinka Partiotu má NVMe rozhraní a k počítači se připojuje přes velmi rychlý Thunderbolt 3 USB-C port.
 
Patriot Evlvr SSD
 
Pokud jde o přenosové rychlosti, Evlvr dosahuje velmi pěkných 1600 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. To jsou násobně vyšší hodnoty než u běžných SSD disků, na druhou stranu u výše zmíněného Samsungu to bylo 2800, resp. 2300 MB/s. Rozměry nového SSD jsou 101×46×11 mm a váží 88 gramů. V případě 512GB varianty byla cena stanovena na $304,99, u 1TB verze je to $512,99. Připomeňme, že konkurenční Samsung chce za obdobné kapacity $400 a $700.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů