www.svethardware.cz
>
>
>

PayPal spustil v českých obchodech platby pomocí QR kódů

PayPal spustil v českých obchodech platby pomocí QR kódů
, , aktualita
PayPal chce z internetu proniknout také do kamenných obchodů. Spustil proto možnost platby pomocí QR kódů, která funguje i v České republice. Jedná se o alternativu platbou pomocí bezkontaktní karty, která je navíc dočasně bez poplatků.
K oblíbeným
reklama
Platby pomocí služby PayPal využil snad každý, kdo nakupuje zboží nebo služby na internetu. Nově je ovšem možné prostřednictvím PayPalu zaplatit i v kamenných obchodech, a to . prostřednictvím nové podpory QR kódů. Služba byla spuštěna ve 28 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Nakolik se tento způsob platby rozšíří potom bude záviset hlavně na zapojení samotných obchodníků. Nelze příliš očekávat, že by bylo možné pomocí QR kódu zaplatit např. ve velkých řetězcích supermarketů, ale smysl tato služba dává hlavně v menších obchodech a restauracích.
 
Jedná se o vhodné řešení i pro drobné živnostníky včetně pouličních stánků s kávou nebo farmářských a bleších trhů. Nevyžaduje totiž žádné vstupní investice nebo pravidelné poplatky, jako je to v případě terminálů pro bezkontaktní platby. PayPal s tímto řešením přichází právě v době, kdy roste zájem o bezkontaktní placení, a to především z hygienických důvodů. A jak jety nová služba funguje? Obchodník si nejprve vytvoří unikátní QR kód, který si vytiskne a umístí na viditelné místo (např. vedle pokladny). Jakmile uživatel bude chtít využít tento způsob platby, spustí si mobilní aplikaci PayPal a naskenuje fotoaparátem smartphonu QR kód.
 
 
Na rozdíl od běžné platby kartou nezadává částku prodejce, ale přímo zákazník na displeji svého telefonu. Před potvrzením platby ještě může vybrat, zda chce zaplatit prostřednictvím své peněženky PayPal nebo platební karty (nové či již uložené). Po úspěšném dokončení platby vyskočí notifikace i obchodníkovi, který tak může hned zkontrolovat, zda odpovídá suma. Ze strany zákazníka tedy platba přes QR kód vyžaduje trochu více kroků než bezkontaktní platba kartou či mobilem. Také se uživatel neobejde bez internetového připojení a musí si předem stáhnout aplikaci PayPal, pokud ji dosud v telefonu nepoužíval.
 
Pro zákazníka zůstává transakce tradičně bez poplatků. Do 13. září je služba dokonce zdarma i pro samotné obchodníky, a to v rámci pomoci firmám zasaženým důsledky onemocnění COVID-19. Po skončení tohoto období zaplatí za každou platbu 3 Kč a navíc 0,9 % z hodnoty transakce. Z různých průzkumů vyplývá, že Češi rádi platí bezkontaktně, proto u nás i služby jako Apple Pay nebo Google Pay slaví úspěch. Platby pomocí QR kódů se u nás ovšem prozatím tolik neprosadily, i když některé pokusy (např. Qerko pro placení v restauracích) se u nás již objevily. Naproti tomu v Číně nebo jiných zemích se jedná o velmi rozšířené způsob platby, který je mnohdy dostupný iv  nejzapadlejších stáncích.
 
Mezi státy, kde PayPal spustil platbu pomocí QR kódů patří kromě Česka také Austrálie, Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Hongkong, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Spojené království a USA.
 
Zdroj: Paypal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek