www.svethardware.cz
>
>
>

PayPal spustil v českých obchodech platby pomocí QR kódů

PayPal spustil v českých obchodech platby pomocí QR kódů
, , aktualita
PayPal chce z internetu proniknout také do kamenných obchodů. Spustil proto možnost platby pomocí QR kódů, která funguje i v České republice. Jedná se o alternativu platbou pomocí bezkontaktní karty, která je navíc dočasně bez poplatků.
K oblíbeným
reklama
Platby pomocí služby PayPal využil snad každý, kdo nakupuje zboží nebo služby na internetu. Nově je ovšem možné prostřednictvím PayPalu zaplatit i v kamenných obchodech, a to . prostřednictvím nové podpory QR kódů. Služba byla spuštěna ve 28 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Nakolik se tento způsob platby rozšíří potom bude záviset hlavně na zapojení samotných obchodníků. Nelze příliš očekávat, že by bylo možné pomocí QR kódu zaplatit např. ve velkých řetězcích supermarketů, ale smysl tato služba dává hlavně v menších obchodech a restauracích.
 
Jedná se o vhodné řešení i pro drobné živnostníky včetně pouličních stánků s kávou nebo farmářských a bleších trhů. Nevyžaduje totiž žádné vstupní investice nebo pravidelné poplatky, jako je to v případě terminálů pro bezkontaktní platby. PayPal s tímto řešením přichází právě v době, kdy roste zájem o bezkontaktní placení, a to především z hygienických důvodů. A jak jety nová služba funguje? Obchodník si nejprve vytvoří unikátní QR kód, který si vytiskne a umístí na viditelné místo (např. vedle pokladny). Jakmile uživatel bude chtít využít tento způsob platby, spustí si mobilní aplikaci PayPal a naskenuje fotoaparátem smartphonu QR kód.
 
 
Na rozdíl od běžné platby kartou nezadává částku prodejce, ale přímo zákazník na displeji svého telefonu. Před potvrzením platby ještě může vybrat, zda chce zaplatit prostřednictvím své peněženky PayPal nebo platební karty (nové či již uložené). Po úspěšném dokončení platby vyskočí notifikace i obchodníkovi, který tak může hned zkontrolovat, zda odpovídá suma. Ze strany zákazníka tedy platba přes QR kód vyžaduje trochu více kroků než bezkontaktní platba kartou či mobilem. Také se uživatel neobejde bez internetového připojení a musí si předem stáhnout aplikaci PayPal, pokud ji dosud v telefonu nepoužíval.
 
Pro zákazníka zůstává transakce tradičně bez poplatků. Do 13. září je služba dokonce zdarma i pro samotné obchodníky, a to v rámci pomoci firmám zasaženým důsledky onemocnění COVID-19. Po skončení tohoto období zaplatí za každou platbu 3 Kč a navíc 0,9 % z hodnoty transakce. Z různých průzkumů vyplývá, že Češi rádi platí bezkontaktně, proto u nás i služby jako Apple Pay nebo Google Pay slaví úspěch. Platby pomocí QR kódů se u nás ovšem prozatím tolik neprosadily, i když některé pokusy (např. Qerko pro placení v restauracích) se u nás již objevily. Naproti tomu v Číně nebo jiných zemích se jedná o velmi rozšířené způsob platby, který je mnohdy dostupný iv  nejzapadlejších stáncích.
 
Mezi státy, kde PayPal spustil platbu pomocí QR kódů patří kromě Česka také Austrálie, Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Hongkong, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Spojené království a USA.
 
Zdroj: Paypal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik