reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K

, , aktualita
Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
LCD monitor Philips 499P9H zaujme na první pohled svou opravdu širokou obrazovkou, která může v podstatě nahradit dva běžné monitory s poměrem stran 16:9 stojící vedle sebe. Je to totiž 49" monitor s poměrem 32:9.
Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
Philips 499P9 má tak plochu jako dva 16:9 monitory vedle sebe, přičemž tato plocha je prohnutá a má celkovou úhlopříčku 49 palců. Tento monitor nám tak vytvoří slušné panorama a velkou pracovní či herní plochu s celkovým rozlišením 5K, a to přesně 5120 × 1440 pixelů. Přímo výrobce také mluví o tom, že je zaměřen na uživatele, kteří by jinak potřebovali dva monitory a je třeba dodat, že hraní na takovém panelu může být skutečně velice zajímavé, ale vzhledem k rozlišení také velice náročné na hardware. 
 
 
Toto však není herní monitor, což nám dokazuje svou webkamerou kompatibilní s Windows Hello, kterou lze kvůli bezpečnosti schovat do jeho těla, dále nabízí možnost dokování přes konektor USB typu C a k tomu má i vlastní kontroler pro 1Gb/s ethernetové rozhraní. 
 
Panel tohoto monitoru by měl vyrábět Samsung a jde o panel typu VA s rozlišením, které má označení DQHD (Dual Quad HD). Ten dokáže nahradit dva 27" monitory s rozlišením 2560 x 1440 a poloměr zakřivení má mít 1800R. Daný panel má ale teprve tento měsíc vstoupit do masové produkce, takže nelze očekávat, že by byly výsledné monitory ihned dostupné, to bude ještě alespoň pár měsíců trvat a spíše přijdou na trh v příštím roce.
 
Dále se mluví o tom, že samotný panel podporuje obnovovací frekvence až 120 Hz, ovšem v případě tohoto monitoru to bude spíše 60 Hz. Očekávat také můžeme pozorovací úhly 178° v obou směrech a vysoký kontrast. 
 
 
Philips 499P9H bude také vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 a dvěma HDMI 2.0 vedle možnosti jej "krmit" přes USB typ C. Podporovat bude také režimy obraz v obraze a obraz vedle obrazu (PiP a PbP) a vybaven bude dvěma porty USB 3.0 ve svém hubu. 
 
Čili pomocí jednoho kabelu jej budeme moci propojit třeba s notebookem a to bude stačit na obraz, síť i periferie. Otázka je, zda Philips 499P9H bude schopen daný notebook na oplátku také napájet. 
 
Zdroj: Anandtech


reklama
reklama
reklama