www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
, , aktualita
LCD monitor Philips 499P9H zaujme na první pohled svou opravdu širokou obrazovkou, která může v podstatě nahradit dva běžné monitory s poměrem stran 16:9 stojící vedle sebe. Je to totiž 49" monitor s poměrem 32:9.
reklama
Philips 499P9 má tak plochu jako dva 16:9 monitory vedle sebe, přičemž tato plocha je prohnutá a má celkovou úhlopříčku 49 palců. Tento monitor nám tak vytvoří slušné panorama a velkou pracovní či herní plochu s celkovým rozlišením 5K, a to přesně 5120 × 1440 pixelů. Přímo výrobce také mluví o tom, že je zaměřen na uživatele, kteří by jinak potřebovali dva monitory a je třeba dodat, že hraní na takovém panelu může být skutečně velice zajímavé, ale vzhledem k rozlišení také velice náročné na hardware. 
 
 
Toto však není herní monitor, což nám dokazuje svou webkamerou kompatibilní s Windows Hello, kterou lze kvůli bezpečnosti schovat do jeho těla, dále nabízí možnost dokování přes konektor USB typu C a k tomu má i vlastní kontroler pro 1Gb/s ethernetové rozhraní. 
 
Panel tohoto monitoru by měl vyrábět Samsung a jde o panel typu VA s rozlišením, které má označení DQHD (Dual Quad HD). Ten dokáže nahradit dva 27" monitory s rozlišením 2560 x 1440 a poloměr zakřivení má mít 1800R. Daný panel má ale teprve tento měsíc vstoupit do masové produkce, takže nelze očekávat, že by byly výsledné monitory ihned dostupné, to bude ještě alespoň pár měsíců trvat a spíše přijdou na trh v příštím roce.
 
Dále se mluví o tom, že samotný panel podporuje obnovovací frekvence až 120 Hz, ovšem v případě tohoto monitoru to bude spíše 60 Hz. Očekávat také můžeme pozorovací úhly 178° v obou směrech a vysoký kontrast. 
 
 
Philips 499P9H bude také vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 a dvěma HDMI 2.0 vedle možnosti jej "krmit" přes USB typ C. Podporovat bude také režimy obraz v obraze a obraz vedle obrazu (PiP a PbP) a vybaven bude dvěma porty USB 3.0 ve svém hubu. 
 
Čili pomocí jednoho kabelu jej budeme moci propojit třeba s notebookem a to bude stačit na obraz, síť i periferie. Otázka je, zda Philips 499P9H bude schopen daný notebook na oplátku také napájet. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili jen 2,5nm široký 3D tranzistor pomocí "thermal ALE" Výzkumníci vytvořili jen 2,5nm široký 3D tranzistor pomocí "thermal ALE"
Ne, nebude zase řeč o pivu, ale o technice thermal atomic level etching, čili thermal ALE. Pomocí ní na MIT vytvořili pouze 2,5 nm široký 3D tranzistor, který na první pohled odpovídá typu GAA - Gate All Aroud. Máme to správně?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muž při streamování hry Fortnite nahrál i domácí násilí, čeká ho soud Muž při streamování hry Fortnite nahrál i domácí násilí, čeká ho soud
Streamování hraní her někdy může ukázat více, než by člověk chtěl. Stalo se to také Australanovi s přezdívkou MrDeadMoth, který zaznamenal domácí násilí, za které ho již brzy čeká soudní slyšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG na CES vyrazí s nabízeným HomeBrew, malým osobním pivovarem LG na CES vyrazí s nabízeným HomeBrew, malým osobním pivovarem
Společnost LG již stačila vyhrát cenu 2019 CES Innovation Award za produkt HomeBrew. Ten sice vypadá jako kávovar, ale ve skutečnosti je to malý pivovar. Uvařit si budeme moci plzeňské pivo, IPA, APA a jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šílený robot Velox plave ve vodě, plazí se pískem i jezdí po ledě Šílený robot Velox plave ve vodě, plazí se pískem i jezdí po ledě
Společnost Pliant Energy Systems představila opravdu pozoruhodného robota. Ten se totiž pohybuje podobným stylem jako rejnoci a svými "ploutvemi" dokáže nejen plavat, ale i se plazit po ledě nebo písku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge na Chromiu by měl podporovat doplňky z Chromu Microsoft Edge na Chromiu by měl podporovat doplňky z Chromu
Před týdnem vyšlo najevo, že Microsoft vyvine nový internetový prohlížeč postavený na enginu Chromium místo nynějšího EdgeHTML. Vývojáři nyní potvrzují, že by chtěli implementovat i podporu doplňků z Chromu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala