www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
, , aktualita
LCD monitor Philips 499P9H zaujme na první pohled svou opravdu širokou obrazovkou, která může v podstatě nahradit dva běžné monitory s poměrem stran 16:9 stojící vedle sebe. Je to totiž 49" monitor s poměrem 32:9.
K oblíbeným
reklama
Philips 499P9 má tak plochu jako dva 16:9 monitory vedle sebe, přičemž tato plocha je prohnutá a má celkovou úhlopříčku 49 palců. Tento monitor nám tak vytvoří slušné panorama a velkou pracovní či herní plochu s celkovým rozlišením 5K, a to přesně 5120 × 1440 pixelů. Přímo výrobce také mluví o tom, že je zaměřen na uživatele, kteří by jinak potřebovali dva monitory a je třeba dodat, že hraní na takovém panelu může být skutečně velice zajímavé, ale vzhledem k rozlišení také velice náročné na hardware. 
 
 
Toto však není herní monitor, což nám dokazuje svou webkamerou kompatibilní s Windows Hello, kterou lze kvůli bezpečnosti schovat do jeho těla, dále nabízí možnost dokování přes konektor USB typu C a k tomu má i vlastní kontroler pro 1Gb/s ethernetové rozhraní. 
 
Panel tohoto monitoru by měl vyrábět Samsung a jde o panel typu VA s rozlišením, které má označení DQHD (Dual Quad HD). Ten dokáže nahradit dva 27" monitory s rozlišením 2560 x 1440 a poloměr zakřivení má mít 1800R. Daný panel má ale teprve tento měsíc vstoupit do masové produkce, takže nelze očekávat, že by byly výsledné monitory ihned dostupné, to bude ještě alespoň pár měsíců trvat a spíše přijdou na trh v příštím roce.
 
Dále se mluví o tom, že samotný panel podporuje obnovovací frekvence až 120 Hz, ovšem v případě tohoto monitoru to bude spíše 60 Hz. Očekávat také můžeme pozorovací úhly 178° v obou směrech a vysoký kontrast. 
 
 
Philips 499P9H bude také vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 a dvěma HDMI 2.0 vedle možnosti jej "krmit" přes USB typ C. Podporovat bude také režimy obraz v obraze a obraz vedle obrazu (PiP a PbP) a vybaven bude dvěma porty USB 3.0 ve svém hubu. 
 
Čili pomocí jednoho kabelu jej budeme moci propojit třeba s notebookem a to bude stačit na obraz, síť i periferie. Otázka je, zda Philips 499P9H bude schopen daný notebook na oplátku také napájet. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů