www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
, , aktualita
LCD monitor Philips 499P9H zaujme na první pohled svou opravdu širokou obrazovkou, která může v podstatě nahradit dva běžné monitory s poměrem stran 16:9 stojící vedle sebe. Je to totiž 49" monitor s poměrem 32:9.
reklama
Philips 499P9 má tak plochu jako dva 16:9 monitory vedle sebe, přičemž tato plocha je prohnutá a má celkovou úhlopříčku 49 palců. Tento monitor nám tak vytvoří slušné panorama a velkou pracovní či herní plochu s celkovým rozlišením 5K, a to přesně 5120 × 1440 pixelů. Přímo výrobce také mluví o tom, že je zaměřen na uživatele, kteří by jinak potřebovali dva monitory a je třeba dodat, že hraní na takovém panelu může být skutečně velice zajímavé, ale vzhledem k rozlišení také velice náročné na hardware. 
 
 
Toto však není herní monitor, což nám dokazuje svou webkamerou kompatibilní s Windows Hello, kterou lze kvůli bezpečnosti schovat do jeho těla, dále nabízí možnost dokování přes konektor USB typu C a k tomu má i vlastní kontroler pro 1Gb/s ethernetové rozhraní. 
 
Panel tohoto monitoru by měl vyrábět Samsung a jde o panel typu VA s rozlišením, které má označení DQHD (Dual Quad HD). Ten dokáže nahradit dva 27" monitory s rozlišením 2560 x 1440 a poloměr zakřivení má mít 1800R. Daný panel má ale teprve tento měsíc vstoupit do masové produkce, takže nelze očekávat, že by byly výsledné monitory ihned dostupné, to bude ještě alespoň pár měsíců trvat a spíše přijdou na trh v příštím roce.
 
Dále se mluví o tom, že samotný panel podporuje obnovovací frekvence až 120 Hz, ovšem v případě tohoto monitoru to bude spíše 60 Hz. Očekávat také můžeme pozorovací úhly 178° v obou směrech a vysoký kontrast. 
 
 
Philips 499P9H bude také vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 a dvěma HDMI 2.0 vedle možnosti jej "krmit" přes USB typ C. Podporovat bude také režimy obraz v obraze a obraz vedle obrazu (PiP a PbP) a vybaven bude dvěma porty USB 3.0 ve svém hubu. 
 
Čili pomocí jednoho kabelu jej budeme moci propojit třeba s notebookem a to bude stačit na obraz, síť i periferie. Otázka je, zda Philips 499P9H bude schopen daný notebook na oplátku také napájet. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek