www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K

Philips 499P9H: opravdu široký 49" monitor s 5K
, , aktualita
LCD monitor Philips 499P9H zaujme na první pohled svou opravdu širokou obrazovkou, která může v podstatě nahradit dva běžné monitory s poměrem stran 16:9 stojící vedle sebe. Je to totiž 49" monitor s poměrem 32:9.
K oblíbeným
reklama
Philips 499P9 má tak plochu jako dva 16:9 monitory vedle sebe, přičemž tato plocha je prohnutá a má celkovou úhlopříčku 49 palců. Tento monitor nám tak vytvoří slušné panorama a velkou pracovní či herní plochu s celkovým rozlišením 5K, a to přesně 5120 × 1440 pixelů. Přímo výrobce také mluví o tom, že je zaměřen na uživatele, kteří by jinak potřebovali dva monitory a je třeba dodat, že hraní na takovém panelu může být skutečně velice zajímavé, ale vzhledem k rozlišení také velice náročné na hardware. 
 
 
Toto však není herní monitor, což nám dokazuje svou webkamerou kompatibilní s Windows Hello, kterou lze kvůli bezpečnosti schovat do jeho těla, dále nabízí možnost dokování přes konektor USB typu C a k tomu má i vlastní kontroler pro 1Gb/s ethernetové rozhraní. 
 
Panel tohoto monitoru by měl vyrábět Samsung a jde o panel typu VA s rozlišením, které má označení DQHD (Dual Quad HD). Ten dokáže nahradit dva 27" monitory s rozlišením 2560 x 1440 a poloměr zakřivení má mít 1800R. Daný panel má ale teprve tento měsíc vstoupit do masové produkce, takže nelze očekávat, že by byly výsledné monitory ihned dostupné, to bude ještě alespoň pár měsíců trvat a spíše přijdou na trh v příštím roce.
 
Dále se mluví o tom, že samotný panel podporuje obnovovací frekvence až 120 Hz, ovšem v případě tohoto monitoru to bude spíše 60 Hz. Očekávat také můžeme pozorovací úhly 178° v obou směrech a vysoký kontrast. 
 
 
Philips 499P9H bude také vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 a dvěma HDMI 2.0 vedle možnosti jej "krmit" přes USB typ C. Podporovat bude také režimy obraz v obraze a obraz vedle obrazu (PiP a PbP) a vybaven bude dvěma porty USB 3.0 ve svém hubu. 
 
Čili pomocí jednoho kabelu jej budeme moci propojit třeba s notebookem a to bude stačit na obraz, síť i periferie. Otázka je, zda Philips 499P9H bude schopen daný notebook na oplátku také napájet. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek