PigeonBot: dron, který je inspirován holubem

PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
, , aktualita
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
K oblíbeným
reklama
Příroda nabízí spoustu inspirace, kterou využívají například i výzkumníci a vědci při vývoji dronů nebo robotů. Tým ze Stanfordovy univerzity se inspiroval u ptáků a vyvíjí dálkově ovládaný holubí dron, který je trefně pojmenovaný PigeonBot. 
 
Hlavní výhodou speciálního dronu je to, že dokáže svá křídla ohýbat, roztahovat a měnit jejich tvar jako to při leteckých manévrech zvládnou živí ptáci. Tato vlastnost umožní bezpilotním letounům lépe zvládat například silnější vítr nebo pohyb v omezeném prostoru. 
 
 
Než byl sestaven dron, který skutečně napodobuje pohyby letícího ptáka, výzkumný tým nejdříve studoval pohyby ptačích křídel a změnu jejich tvaru. Ptáci totiž dokážou pohybem kloubů na křídlech dynamicky měnit jejich tvar a natočení peří. Všechny tyto poznatky pak byly využity při návrhu robotického holuba, který byl vybaven dokonce i skutečným peřím na svých umělých křídlech.
 
Díky zkoumání anatomie a pohybů ptáků by v budoucnu mohly vznikat další podobné drony schopné létat na velmi těžko dostupných místech a v podmínkách, které by například současné bezpilotní letouny nebyly schopné zvládnout. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek