PigeonBot: dron, který je inspirován holubem

PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
, , aktualita
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
K oblíbeným
reklama
Příroda nabízí spoustu inspirace, kterou využívají například i výzkumníci a vědci při vývoji dronů nebo robotů. Tým ze Stanfordovy univerzity se inspiroval u ptáků a vyvíjí dálkově ovládaný holubí dron, který je trefně pojmenovaný PigeonBot. 
 
Hlavní výhodou speciálního dronu je to, že dokáže svá křídla ohýbat, roztahovat a měnit jejich tvar jako to při leteckých manévrech zvládnou živí ptáci. Tato vlastnost umožní bezpilotním letounům lépe zvládat například silnější vítr nebo pohyb v omezeném prostoru. 
 
 
Než byl sestaven dron, který skutečně napodobuje pohyby letícího ptáka, výzkumný tým nejdříve studoval pohyby ptačích křídel a změnu jejich tvaru. Ptáci totiž dokážou pohybem kloubů na křídlech dynamicky měnit jejich tvar a natočení peří. Všechny tyto poznatky pak byly využity při návrhu robotického holuba, který byl vybaven dokonce i skutečným peřím na svých umělých křídlech.
 
Díky zkoumání anatomie a pohybů ptáků by v budoucnu mohly vznikat další podobné drony schopné létat na velmi těžko dostupných místech a v podmínkách, které by například současné bezpilotní letouny nebyly schopné zvládnout. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
30.5.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů