PigeonBot: dron, který je inspirován holubem

PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
, , aktualita
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
K oblíbeným
reklama
Příroda nabízí spoustu inspirace, kterou využívají například i výzkumníci a vědci při vývoji dronů nebo robotů. Tým ze Stanfordovy univerzity se inspiroval u ptáků a vyvíjí dálkově ovládaný holubí dron, který je trefně pojmenovaný PigeonBot. 
 
Hlavní výhodou speciálního dronu je to, že dokáže svá křídla ohýbat, roztahovat a měnit jejich tvar jako to při leteckých manévrech zvládnou živí ptáci. Tato vlastnost umožní bezpilotním letounům lépe zvládat například silnější vítr nebo pohyb v omezeném prostoru. 
 
 
Než byl sestaven dron, který skutečně napodobuje pohyby letícího ptáka, výzkumný tým nejdříve studoval pohyby ptačích křídel a změnu jejich tvaru. Ptáci totiž dokážou pohybem kloubů na křídlech dynamicky měnit jejich tvar a natočení peří. Všechny tyto poznatky pak byly využity při návrhu robotického holuba, který byl vybaven dokonce i skutečným peřím na svých umělých křídlech.
 
Díky zkoumání anatomie a pohybů ptáků by v budoucnu mohly vznikat další podobné drony schopné létat na velmi těžko dostupných místech a v podmínkách, které by například současné bezpilotní letouny nebyly schopné zvládnout. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek