www.svethardware.cz
>
>
>

PlayStation 5 v Indii "scalpují" už i autorizovaní prodejci Sony

PlayStation 5 v Indii "scalpují" už i autorizovaní prodejci Sony
, , aktualita
Scalping je velkým problémem u nejednoho hardwaru. Postihuje v poslední době zejména grafické karty, ale úplně se nevyhýbá ani procesorům AMD nebo konzolím Sony PlayStation 5. Výrazně vyšší ceny ale nastavili i někteří oficiální dealeři.
K oblíbeným
reklama
Nedostatek hardwaru je palčivým problémem dnešní doby. Není divu, že se rozmáhá scalping, kdy ti šťastnější, kteří se dostanou k těžko dostupnému hardwaru, jej pak prodávají za mnohem vyšší částky těm, kterým se ho nepovedlo sehnat. Obrovským problémem je to zejména u grafických karet, kde jsou ceny i dvojnásobné. Zdaleka nejde ale jen o grafiky. Scalping se týká také některých procesorů AMD a herních konzolí Sony PlayStation 5. A jak se ukazuje, situace na trhu zneužívají dokonce i někteří autorizovaní prodejci značky Sony, kteří uměle nadsazují ceny.
 
Sony PlayStation 5
 
V takovém případě se ani scalpeři nedostanou k produktům za oficiální ceny, protože už od prodejců jdou ven za vyšší částky. Např. v Indii by měla být cena této konzole 49990 rupií (14700 Kč), nicméně např. prodejce Kalra Electronics za ni požadoval 65-75 tisíc rupií (19-22 tisíc Kč) a není zdaleka jediným autorizovaným partnerem, který tak zde učinil. Někteří už po vypuknutí aféry vrátili ceny zpět, případně žádají zákazníky, aby při vyšetřování záležitosti ze strany Sony lhali, aby nepřišli o status autorizovaného dealera. Sony totiž mělo zahájit audit celého indického dodavatelského řetězce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů