www.svethardware.cz
>
>
>

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám
, , aktualita
Počítačové hry to opět schytávají poté, co USA zažily další případy střeleb, v nichž nyní našlo smrt 29 lidí. Mohli jsme se dočíst o tom, jak lidé na tyto události reagovali i nákupy zbraní, ovšem nyní i o tom, jak jsou na mušce násilné počítačové hry. 
K oblíbeným
reklama
Dvě střelby z posledního víkendu přinesly i reakce mnoha politiků, z nichž především republikáni i samotný prezident Donald Trump se otřeli o "kulturu násilných video her". Máme tu tak nové kolečko ukazování prstem. Konkrétně Trump pronesl, že se musí "zastavit glorifikace násilí v naší společnosti. To zahrnuje příšerné a strašlivé videohry, které jsou nyní zcela běžné". Americký prezident dále dodává, že je nyní pro mladé Američany příliš snadné se obklopit kulturou, která oslavuje násilí a že americká vláda to musí zastavit, nebo alespoň řádně regulovat. 
 
 
A pak tu máme fakta, jako třeba toto srovnání tržeb za video hry v porovnání s počtem zastřelených lidí na 100.000 obyvatel. 
 
 
Kalifornský repulikán Kevin McCarthy také poukazuje na násilné videohry a na studie, které měly dokázat, že takové hry mají vliv na chování lidí, které tzv. odlidšťuje. K tomu se přidává Dan Patrick z Texasu, který položil řečnickou otázku, co se v USA v poslední době změnilo, když zbraně tu byly vždy. Sám si odpovídá, že přibyl herní průmysl, který "učí mladé lidi zabíjet". 
 
Na to vše už reagoval i Reggie Fils-Aime, někdejší šéf Nintendo America, který právě poukázal na to, jak lze těžko prokázat spojitost mezi hrami a střelbami. Dá se pak říci, že logičtější je rozhodně spojitost střeleb s tím, jak snadno jsou v USA zbraně dostupné. Rod Breslau (eSports consultant) zase na Fox News uvedl, že hry opět slouží k tomu, aby se odvrátila řeč od regulace samotných zbraní a jejich prodejů a také poukazoval na to, že země s největšími tržbami z počítačových her mají až na USA mizivý počet lidí násilně usmrcených střelbou. 
 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře