www.svethardware.cz
>
>
>

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám
, , aktualita
Počítačové hry to opět schytávají poté, co USA zažily další případy střeleb, v nichž nyní našlo smrt 29 lidí. Mohli jsme se dočíst o tom, jak lidé na tyto události reagovali i nákupy zbraní, ovšem nyní i o tom, jak jsou na mušce násilné počítačové hry. 
K oblíbeným
reklama
Dvě střelby z posledního víkendu přinesly i reakce mnoha politiků, z nichž především republikáni i samotný prezident Donald Trump se otřeli o "kulturu násilných video her". Máme tu tak nové kolečko ukazování prstem. Konkrétně Trump pronesl, že se musí "zastavit glorifikace násilí v naší společnosti. To zahrnuje příšerné a strašlivé videohry, které jsou nyní zcela běžné". Americký prezident dále dodává, že je nyní pro mladé Američany příliš snadné se obklopit kulturou, která oslavuje násilí a že americká vláda to musí zastavit, nebo alespoň řádně regulovat. 
 
 
A pak tu máme fakta, jako třeba toto srovnání tržeb za video hry v porovnání s počtem zastřelených lidí na 100.000 obyvatel. 
 
 
Kalifornský repulikán Kevin McCarthy také poukazuje na násilné videohry a na studie, které měly dokázat, že takové hry mají vliv na chování lidí, které tzv. odlidšťuje. K tomu se přidává Dan Patrick z Texasu, který položil řečnickou otázku, co se v USA v poslední době změnilo, když zbraně tu byly vždy. Sám si odpovídá, že přibyl herní průmysl, který "učí mladé lidi zabíjet". 
 
Na to vše už reagoval i Reggie Fils-Aime, někdejší šéf Nintendo America, který právě poukázal na to, jak lze těžko prokázat spojitost mezi hrami a střelbami. Dá se pak říci, že logičtější je rozhodně spojitost střeleb s tím, jak snadno jsou v USA zbraně dostupné. Rod Breslau (eSports consultant) zase na Fox News uvedl, že hry opět slouží k tomu, aby se odvrátila řeč od regulace samotných zbraní a jejich prodejů a také poukazoval na to, že země s největšími tržbami z počítačových her mají až na USA mizivý počet lidí násilně usmrcených střelbou. 
 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek