www.svethardware.cz
>
>
>

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám

Po střelbách v USA ukazují prsty politiků opět směrem k počítačovým hrám
, , aktualita
Počítačové hry to opět schytávají poté, co USA zažily další případy střeleb, v nichž nyní našlo smrt 29 lidí. Mohli jsme se dočíst o tom, jak lidé na tyto události reagovali i nákupy zbraní, ovšem nyní i o tom, jak jsou na mušce násilné počítačové hry. 
K oblíbeným
reklama
Dvě střelby z posledního víkendu přinesly i reakce mnoha politiků, z nichž především republikáni i samotný prezident Donald Trump se otřeli o "kulturu násilných video her". Máme tu tak nové kolečko ukazování prstem. Konkrétně Trump pronesl, že se musí "zastavit glorifikace násilí v naší společnosti. To zahrnuje příšerné a strašlivé videohry, které jsou nyní zcela běžné". Americký prezident dále dodává, že je nyní pro mladé Američany příliš snadné se obklopit kulturou, která oslavuje násilí a že americká vláda to musí zastavit, nebo alespoň řádně regulovat. 
 
 
A pak tu máme fakta, jako třeba toto srovnání tržeb za video hry v porovnání s počtem zastřelených lidí na 100.000 obyvatel. 
 
 
Kalifornský repulikán Kevin McCarthy také poukazuje na násilné videohry a na studie, které měly dokázat, že takové hry mají vliv na chování lidí, které tzv. odlidšťuje. K tomu se přidává Dan Patrick z Texasu, který položil řečnickou otázku, co se v USA v poslední době změnilo, když zbraně tu byly vždy. Sám si odpovídá, že přibyl herní průmysl, který "učí mladé lidi zabíjet". 
 
Na to vše už reagoval i Reggie Fils-Aime, někdejší šéf Nintendo America, který právě poukázal na to, jak lze těžko prokázat spojitost mezi hrami a střelbami. Dá se pak říci, že logičtější je rozhodně spojitost střeleb s tím, jak snadno jsou v USA zbraně dostupné. Rod Breslau (eSports consultant) zase na Fox News uvedl, že hry opět slouží k tomu, aby se odvrátila řeč od regulace samotných zbraní a jejich prodejů a také poukazoval na to, že země s největšími tržbami z počítačových her mají až na USA mizivý počet lidí násilně usmrcených střelbou. 
 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář