Podíl Linuxu se na desktopu poprvé dostal přes 3 %

Podíl Linuxu se na desktopu poprvé dostal přes 3 %
, , aktualita
Srpen byl zajímavým měsícem v oblasti zastoupení desktopových operačních systémů. Podle posledních zpráv se totiž Linux měl poprvé dostat přes 3% hranici. Windows 7 si ale stále drží neotřesitelnou pozici s téměř 50% zastoupením.
K oblíbeným
reklama
Na Netmarketshare se objevila statistika zastoupení operačních systémů, která přinesla docela zajímavá čísla. Zatím nejde o plně ověřená čísla, nicméně je zde vidět, že podíl Linuxu vzrostl z 2,53 % v červenci až na 3,37 % v srpnu, což je až neuvěřitelná změna (v podstatě o třetinu). Připomeňme, že podíl Linuxu se dlouhodobě pohybuje spíše někde kolem 2,2 %. Tento nárůst je dost zvláštní a náhlý. Pokud jde o Windows, jejich podíl klesl z 91,45 % na 90,7 %, u Mac OS došlo k poklesu z 6,02 % na 5,94 %.
 
Podíl operačních systémů srpen 2017
 
Co se týče systému Windows, stále vede Windows 7. Jeho podíl klesl ze 48,91 % na 48,43 %, nicméně kolem 48 % osciluje už zhruba 1,5 roku a během té doby byl i nižší. Windows 10 si drží druhou pozici a jeho podíl lehce stoupl z 27,63 % na 27,99 %. Na třetím a čtvrtém místě je nyní shodně Windows 8.1 a Windows XP s 6,07 %. V obou dvou případech došlo k poklesu, u Windows 8.1 ze 6,48 %, u XP z 6,1 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů