www.svethardware.cz
>
>
>
>

Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux

Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
, , aktualita
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft rozšiřuje počet operačních systémů, pro které je k dispozici aplikace MIcrosoft Teams. Ta byla dosud dostupná pro Windows, macOS, Android, iOS a nově se přidává i Linux. Funkčnost nebyla nijak ořezána, takže i pro tuto platformu má nabízet např. chatovací funkce, podporu meetingů, volání a sdílení souborů. Jde o první aplikaci z rodiny aplikací Microsoft 365, která byla předělána i pro Linux.
 
Microsoft Teams
 
Stejně jako i jiné verze, také zde bude k dispozici bezplatná varianta omezená na 2 GB dat na uživatele a 10 GB sdíleného úložiště. Za 10,5 EUR měsíčně na uživatele je pak k dispozici verze v balíčku Office 365 Premium, kde už dostanete 1 TB na organizaci a 10 GB na licenci. Tytéž funkce a několik dalších věcí zejména v oblasti dodržování předpisů je pak k dispozici v rámci Office 365 E3 za 19,7 EUR za uživatele.
 
Na stránkách Microsoftu se nyní dají stáhnout balíčky .deb a .rpm s linuxovou verzí této aplikace. Sám Microsoft zde rovněž zmiňuje jednoho z klientů, kterým je Volvo Cars, které mělo doposud problémy s izolací některých týmů, které pracovaly na Linuxu, což nyní odpadá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů