www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark
, , aktualita
Z prezentace firmy AMD na CES 2019 v podstatě vyplynulo, že procesory Ryzen 3000 budou moci nabídnout až 16 fyzických jader. Potvrzeno to však výslovně nebylo, a tak nám zbývají stále jen spekulace podpořené tím, co se najde všude možně.
K oblíbeným
reklama
Není pochyb o tom, že na procesorech AMD Ryzen 3000 je místo pro dva chiplety, i když AMD ukázalo zatím jen verzi s jedním. I Lisa Su pak nepřímo potvrdila, že se dvěma chiplety s skutečně počítá, ovšem to automaticky neznamená, že v nabídce budou procesory, které opravdu využijí všech 16 možných jader. Tím by totiž AMD už hluboko zakrojilo do území svých Threadripperů, i když ty by se zase mohly samy posunout dál. 
 
 
 
AMD tak může klidně nabídnout pouze 12jádrové procesory Ryzen 3000 "Matisse" a 16jádrové si nechat třeba jako rezervu pro další, opět 7nm generaci Ryzen 4000 nebo na případnou reakci Intelu. Možné je vše. 
 
TUM_APISAK, neúnavný to prohledávač benchmarkových databází, nyní objevil záznam mezi výsledky UserBenchmarku, které ukazují na inženýrský vzorek 12C/24T procesoru AMD pro patici AM4. Ta měla pracovat na základních 3,4 GHz a v samotném testu na průměrných 3,6 GHz. Její produktové označení je 2D3212BGMCWH2_37/34_N, které skutečně neukazuje na vysoké takty, ale to není v případě vzorku procesoru nic podivného. Jeho TDP je mimochodem 105 W a vše také ukazuje na 32 MB L3 cache, což odpovídá právě dvěma chipletům. 
 
V rámci testu byly také použity paměti Hynix DDR4 na 2666 MHz a s nimi dokázal daný procesor dosáhnout jednovláknového výkonu FPU ohodnoceného 130 body. To by odpovídalo asi 13% nárůstu oproti Ryzen 7 2700X při srovnatelných taktech a mělo by to ilustrovat očekávané zvýšení výkonu (IPC) generace Zen 2. Vypadá to nadějně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář