www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark
, , aktualita
Z prezentace firmy AMD na CES 2019 v podstatě vyplynulo, že procesory Ryzen 3000 budou moci nabídnout až 16 fyzických jader. Potvrzeno to však výslovně nebylo, a tak nám zbývají stále jen spekulace podpořené tím, co se najde všude možně.
K oblíbeným
reklama
Není pochyb o tom, že na procesorech AMD Ryzen 3000 je místo pro dva chiplety, i když AMD ukázalo zatím jen verzi s jedním. I Lisa Su pak nepřímo potvrdila, že se dvěma chiplety s skutečně počítá, ovšem to automaticky neznamená, že v nabídce budou procesory, které opravdu využijí všech 16 možných jader. Tím by totiž AMD už hluboko zakrojilo do území svých Threadripperů, i když ty by se zase mohly samy posunout dál. 
 
 
 
AMD tak může klidně nabídnout pouze 12jádrové procesory Ryzen 3000 "Matisse" a 16jádrové si nechat třeba jako rezervu pro další, opět 7nm generaci Ryzen 4000 nebo na případnou reakci Intelu. Možné je vše. 
 
TUM_APISAK, neúnavný to prohledávač benchmarkových databází, nyní objevil záznam mezi výsledky UserBenchmarku, které ukazují na inženýrský vzorek 12C/24T procesoru AMD pro patici AM4. Ta měla pracovat na základních 3,4 GHz a v samotném testu na průměrných 3,6 GHz. Její produktové označení je 2D3212BGMCWH2_37/34_N, které skutečně neukazuje na vysoké takty, ale to není v případě vzorku procesoru nic podivného. Jeho TDP je mimochodem 105 W a vše také ukazuje na 32 MB L3 cache, což odpovídá právě dvěma chipletům. 
 
V rámci testu byly také použity paměti Hynix DDR4 na 2666 MHz a s nimi dokázal daný procesor dosáhnout jednovláknového výkonu FPU ohodnoceného 130 body. To by odpovídalo asi 13% nárůstu oproti Ryzen 7 2700X při srovnatelných taktech a mělo by to ilustrovat očekávané zvýšení výkonu (IPC) generace Zen 2. Vypadá to nadějně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek