www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark
, , aktualita
Z prezentace firmy AMD na CES 2019 v podstatě vyplynulo, že procesory Ryzen 3000 budou moci nabídnout až 16 fyzických jader. Potvrzeno to však výslovně nebylo, a tak nám zbývají stále jen spekulace podpořené tím, co se najde všude možně.
K oblíbeným
reklama
Není pochyb o tom, že na procesorech AMD Ryzen 3000 je místo pro dva chiplety, i když AMD ukázalo zatím jen verzi s jedním. I Lisa Su pak nepřímo potvrdila, že se dvěma chiplety s skutečně počítá, ovšem to automaticky neznamená, že v nabídce budou procesory, které opravdu využijí všech 16 možných jader. Tím by totiž AMD už hluboko zakrojilo do území svých Threadripperů, i když ty by se zase mohly samy posunout dál. 
 
 
 
AMD tak může klidně nabídnout pouze 12jádrové procesory Ryzen 3000 "Matisse" a 16jádrové si nechat třeba jako rezervu pro další, opět 7nm generaci Ryzen 4000 nebo na případnou reakci Intelu. Možné je vše. 
 
TUM_APISAK, neúnavný to prohledávač benchmarkových databází, nyní objevil záznam mezi výsledky UserBenchmarku, které ukazují na inženýrský vzorek 12C/24T procesoru AMD pro patici AM4. Ta měla pracovat na základních 3,4 GHz a v samotném testu na průměrných 3,6 GHz. Její produktové označení je 2D3212BGMCWH2_37/34_N, které skutečně neukazuje na vysoké takty, ale to není v případě vzorku procesoru nic podivného. Jeho TDP je mimochodem 105 W a vše také ukazuje na 32 MB L3 cache, což odpovídá právě dvěma chipletům. 
 
V rámci testu byly také použity paměti Hynix DDR4 na 2666 MHz a s nimi dokázal daný procesor dosáhnout jednovláknového výkonu FPU ohodnoceného 130 body. To by odpovídalo asi 13% nárůstu oproti Ryzen 7 2700X při srovnatelných taktech a mělo by to ilustrovat očekávané zvýšení výkonu (IPC) generace Zen 2. Vypadá to nadějně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková