www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark

Pravděpodobný 12jádrový AMD Matisse se objevil v databázi UserBenchmark
, , aktualita
Z prezentace firmy AMD na CES 2019 v podstatě vyplynulo, že procesory Ryzen 3000 budou moci nabídnout až 16 fyzických jader. Potvrzeno to však výslovně nebylo, a tak nám zbývají stále jen spekulace podpořené tím, co se najde všude možně.
reklama
Není pochyb o tom, že na procesorech AMD Ryzen 3000 je místo pro dva chiplety, i když AMD ukázalo zatím jen verzi s jedním. I Lisa Su pak nepřímo potvrdila, že se dvěma chiplety s skutečně počítá, ovšem to automaticky neznamená, že v nabídce budou procesory, které opravdu využijí všech 16 možných jader. Tím by totiž AMD už hluboko zakrojilo do území svých Threadripperů, i když ty by se zase mohly samy posunout dál. 
 
 
 
AMD tak může klidně nabídnout pouze 12jádrové procesory Ryzen 3000 "Matisse" a 16jádrové si nechat třeba jako rezervu pro další, opět 7nm generaci Ryzen 4000 nebo na případnou reakci Intelu. Možné je vše. 
 
TUM_APISAK, neúnavný to prohledávač benchmarkových databází, nyní objevil záznam mezi výsledky UserBenchmarku, které ukazují na inženýrský vzorek 12C/24T procesoru AMD pro patici AM4. Ta měla pracovat na základních 3,4 GHz a v samotném testu na průměrných 3,6 GHz. Její produktové označení je 2D3212BGMCWH2_37/34_N, které skutečně neukazuje na vysoké takty, ale to není v případě vzorku procesoru nic podivného. Jeho TDP je mimochodem 105 W a vše také ukazuje na 32 MB L3 cache, což odpovídá právě dvěma chipletům. 
 
V rámci testu byly také použity paměti Hynix DDR4 na 2666 MHz a s nimi dokázal daný procesor dosáhnout jednovláknového výkonu FPU ohodnoceného 130 body. To by odpovídalo asi 13% nárůstu oproti Ryzen 7 2700X při srovnatelných taktech a mělo by to ilustrovat očekávané zvýšení výkonu (IPC) generace Zen 2. Vypadá to nadějně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek