Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prémiové funkce Google Meet nyní k dispozici i v rámci Google One

12.7.2022, Radan Tuhý, aktualita
Prémiové funkce Google Meet nyní k dispozici i v rámci Google One
Rozšířené funkcionality videokonferenční služby Google Meet byly dlouhou dobu k dispozici pouze v rámci služeb pro firmy, tedy aktuálně Google Workspace. Nyní mohou výhody získat i jednotlivci v rámci předplatného Google One. Má to ovšem své ale.
S rostoucí popularitou videokonferencí a tohoto způsobu komunikace všeobecně se jedná o pozitivní zprávu. Videokonferenčních řešení je k dispozici celá řada, většina z nich dokonce nabízí možnost zřízení bezplatných účtů, ovšem často s výrazně omezenými funkcionalitami. Nejčastěji jde o počet účastníků videokonference, případně jsou aplikována různá časová omezení na délku trvání jednoho takového videohovoru.
 
Google Meet, který byl ze začátku k dispozici výhradně pro uživatele firemních účtů, byl přibližně dva roky zpět uvolněn i pro uživatele bezplatného Gmailu, ovšem tedy s omezenými funkcionalitami, kde nejpodstatnější omezení spočívá v časovém limitu skupinového hovoru (tři a více účastníků) na dobu 1 hodiny.
 
 
Většinu omezení je možné odstranit pořízením individuálního předplatného pro službu Google Meet, na které je aktuálně nastavená cenovka 8 USD / měsíc, navíc s poznámkou, že od října letošního roku bude cena navýšena na 10 USD za měsíc.
 
Google se nyní rozhodl vyjít individuálním uživatelům (tzn. lidem se soukromými účty u služby Gmail) vstříc a rozšířil pole působnosti individuálního předplatného Google One i o některé z prémiových funkcionalit Google Meet. Kromě více prostoru pro data tedy předplatitelé získají i možnost pořádat videokonference o maximální délce 24 hodin, přístup k možnosti filtrování okolního hluku a funkci ukládání záznamu videokonference na disk Google.
 
Jako podmínka odemknutí videokonferenčních funkcionalit je ovšem pořízení předplatného Google One s minimální velikostí úložiště 2 TB, kde je aktuálně cena právě 10 USD / měsíc (resp. 299 Kč / měsíc). Pokud tedy někdo uvažoval o pořízení některé z výše uvedených variant (úložiště 2 TB a/nebo prémiové funkce Google Meet), stačí aktuálně pořídit pouze jedno předplatné.
 
Zdroj: The Verge